Ny ZenSati revolusjon?

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • authentic

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    03.07.2007
    Innlegg
    9.251
    Antall liker
    2.487
    Torget vurderinger
    13
    Nok en klovn som har fått seg nytt nick. Burde vært pålagt med fullt navn så vi slipper slike idioter.

    Etter at johnny skiftet nick fra Johnny Grandis til authentic ble det bare tull. Johhny Torp er det vel.
    Hva ble tull ? Kan du forklare, kabelskepsisen min var langt framme både her og der før jeg skiftet nick. Ser ikke som at jeg trenger å opplyse noen om det. Er vel flere som skifter nick men du holder vel orden og sorterer ut disse McLaren? Eller er det MacGyver snart ?
     

    authentic

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    03.07.2007
    Innlegg
    9.251
    Antall liker
    2.487
    Torget vurderinger
    13
    La mennesker glede seg over ting de kan glede seg over. Noen gleder seg over å få en diamantring - andre ville aldri gå med det fordi det oppfattes dekadent. Er ikke det greit. Trengs noe meningspoliti for dette og hint (les kabler)?
    Da spør jeg: er det da ikke greit når spørsmålet stilles i trådens overskrift "NY ZenSati revolusjon ?" Og få spørre hva som er revolusjonerende med dette. Hva består oppgraderingen i? Har spurt 3-4 ganger men er jo nada meningsfylt som dokumenteres.


     

    McLaren

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    11.02.2002
    Innlegg
    1.911
    Antall liker
    275
    Torget vurderinger
    11
    Har nok vært stødig som McLaren i 12-13 år her inne. Jeg synes du burde forlate tråden, ti still og opprette din egen tråd for dine surmagede meninger som har pøst på med. Dette er en tråd hvor vi skal glede oss over 32bits anskaffelse og hans relevante erfaringer.

    32bit: hva er dommen hittils?

    Johnny Grandis: ta deg en bolle.
     

    authentic

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    03.07.2007
    Innlegg
    9.251
    Antall liker
    2.487
    Torget vurderinger
    13
    Har nok vært stødig som McLaren i 12-13 år her inne. Jeg synes du burde forlate tråden, ti still og opprette din egen tråd for dine surmagede meninger som har pøst på med. Dette er en tråd hvor vi skal glede oss over 32bits anskaffelse og hans relevante erfaringer.

    32bit: hva er dommen hittils?

    Johnny Grandis: ta deg en bolle.
    Les trådens overskrift engang til, og innlegget over ditt - bollen står jeg over men du er velkommen til å ta deg 2 Macgyver..

    Du skrev mitt eks nick feil, tydeligvis ikke alt som sitter som det skal.
     

    Jamakr

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    05.08.2003
    Innlegg
    1.650
    Antall liker
    2.367
    Ferrarianalogien din er litt på trynet. Si heller at en fyr setter et fancy navn på en Daewoo og maler den rød samt ganger prisen med 100. Har han da laget verdens beste sportsbil?
    Du har god dekning for dette? Du har kjørt både Daewoo og Ferrari? Du mener at ZenSati er verdens beste kabel?
    Du føler deg ikke litt på trynet sjøl?
    Mvh
    JMK
     

    Distinctive

    Æresmedlem
    Ble medlem
    04.12.2006
    Innlegg
    11.063
    Antall liker
    3.596
    Sted
    Stavanger
    Dette er faktisk veldig enkelt.
    Man må bare forstå at de som gyver løs på dyre kabler ikke egentlig formidler et budskap til andre, men heller sier til seg selv at 'JEG insisterer på at det ikke skal være en forskjell, slik at JEG ikke trenger å plage MEG selv med at JEG må bruke masse penger unødvendig på kabler i lydanlegget'
    Sånn, der ble det sagt! :cool:
    Så bare spill videre med fred i sjelen >:D
     

    lars_erik

    Rubinmedlem
    Ble medlem
    19.10.2006
    Innlegg
    36.153
    Antall liker
    20.912
    Sted
    Hades
    Torget vurderinger
    0
    Dette er faktisk veldig enkelt.
    Man må bare forstå at de som gyver løs på dyre kabler ikke egentlig formidler et budskap til andre, men heller sier til seg selv at 'JEG insisterer på at det ikke skal være en forskjell, slik at JEG ikke trenger å plage MEG selv med at JEG må bruke masse penger unødvendig på kabler i lydanlegget'
    Sånn, der ble det sagt! :cool:
    Så bare spill videre med fred i sjelen >:D
    Seg selv og klakørene.

    Nå er det snart tid for god musikk, god lyd og nyinnkjøpt single malt.
     

    Mala

    Overivrig entusiast
    Ble medlem
    14.03.2012
    Innlegg
    1.037
    Antall liker
    406
    Sted
    Haugesund
    Torget vurderinger
    5
    Jævlig med husvask i dag, nå er det en vel fortjent pause med en halvliter og David Gilmour på pop-anlegget, og tråden skuffet selvsagt ikke sålangt :)
     

    Ketil

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    11.05.2004
    Innlegg
    2.318
    Antall liker
    892
    Denne gjentatte virkelighetsfornektelsen fra målemafiaen begynner etterhvert å spille seg helt ut i det parodiske. Det er omtrent som å se apekatten sitte med fingrene i ørene mens han gjentar om igjen og om igjen: "hører ingen forskjell, hører ingen forskjell". Dette må nå ta slutt da hifi vitterlig handler om at det er forskjell. Jeg skiftet i går ut den gamle USB kabelen min med en ny, og ingen virkelighetsfornekter med ørene fulle av voks må komme her og fortelle meg at den nye kabelen ikke utgjorde en forskjell til det positive. Ikke var den særlig dyr heller, faktisk noen hundrelapper rimeligere enn den gamle. Så om tilbederne av de hellige måleinstrumentene fornekter all erfaring ørene måtte meddele, kan de innrømmes et poeng med et tidvis latterlig prisnivå på en del av slangene man får kjøpt.
     

    32bit

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    01.09.2003
    Innlegg
    1.250
    Antall liker
    309
    Torget vurderinger
    1
    Fikk hørt en del igår og sammenlignet, startet med strømkablene. Dette ga en merkbar forbedring, byttet videre XLR kabler og tilslutt høyttalerkabler. Hele veien igjennom ble det forbedringer på på de typiske ZenSati kvalitetene dynamikk, homogenitet og drama. Den start stopp effekten i musikken som disse kablene medfører er noe jeg liker veldig godt. Det blir drama i musikken som igjen utløser følelser hos meg som lytter. Mitt måleinstrument på hifi er gåsehud, oppstår den er det god lyd, denne følelsen kommer jo av seg selv og kan ikke frembringes. Fikk gåsehud flere ganger igår.

    Angående sammenligning med de gamle ZenSati kablene så skal jeg ikke si at det er en revolusjon men snarere en evolusjon. Synes disse har flere av ZenSati kvalitetene en de forrige. Veldig moro og høre musikk, en skremmende dynamikk.....

    Mange som synes det er mye penger å bruke på kabler, men ingen feks. som sier noe når noen kjøper seg en båt som faller hundre tusen i verdi på ett år og du bruker den kanskje 5 ganger i året. Her har jeg et oppsett som jeg har glede av hver dag ikke taper seg mye i verdi og som gir meg alt av følelser fra hele spekteret. Å høre musikk er som meditasjon for meg kan snu en dårlig dag til en god dag. Jeg kommer nok aldri i mål med oppsettet, veien er målet for meg. Jeg bærer ikke nag til de som uttaler seg negativt i denne tråden, de som er nysgjerrige på kablene og oppsettet må jo gjerne stikke innom for en prat og lytt.

    Takk til de som faktisk ønsker å høre om forskjellene og opplevelsene og de som liker å synse får vel bare fortsette med det hvis det gjør de lykkelige... :)
     

    LA8PV

    Hi-Fi entusiast
    Ble medlem
    07.11.2012
    Innlegg
    272
    Antall liker
    287
    Problemet for oss i det skeptiske hjørnet vil alltid være at det ikke finnes metoder for å verifisere disse "hørbare" forskjellene. Når det i tillegg finnes en kjent og reell psykologisk forklaring på problemet så er det vanskelig å bli overbevist av kabelmenighetens sterke tro men manglende logiske argumenter.
     
    • Liker
    Reaksjoner: KJ

    JENO

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    08.07.2003
    Innlegg
    2.606
    Antall liker
    1.394
    Sted
    Saksvik - Trøndelag
    Ok, siden jeg har stukket hånda inn i dette vepsebolet må jeg vel gi et tilsvar.

    Mark Johansen og Zensati er jo selve prototypen på en kabelsjarlatan. Null kunnskap om det tekniske, men talent innen markedsføring. Kjøper oem-kabel, terminerer og selger til blodpris. At kablene hans låter bra er ingen overraskelse, det gjør stort sett alle kabler fra store oem-leverandører, uansett hva kablene koster.

    Jeg synes det er helt greit å opplyse om disse tingene i en slik tråd uten at man trenger å bli ufin eller krype ned i skyttergravene. Kos dere med fine kabler og god musikk, og god helg!
    Med unntak av å kalle noen for sjarlatan, så er jeg helt på linje når det gjelder at det må gå an å orientere og mene ting, uten at man skal bli beskyldt for det ene og det andre.
    Lurer på følgende: Hvis en selger Ferrari uten å kunne skru sammen en Ferrari - er man da en sjarlatan fordi man ikke har laget den fra bånn av? Servitøren som kommer med gourmet mat - en sjarlatan fordi maten ikke kan lages av vedkommende selv? Osv. Jeg sliter med dette. For som andre også påpeker, det at ting er OEM er vel ikke noe som overrasker? Også bilmerker samarbeider, og om du kjøper Toyota, Peugot eller Citroen - vil jo kun ha små forskjeller på enkelte merker (mulig det ikke er Toyota som er med - men poenget er riktig).
    Sammenligningen med bil faller på sin egen urimelighet, som kommentert av andre. Skal man sammenligne med mat så blir det som å gå på en gourmetrestaurant og spise masseprodusert Grandiosa, men synes den smaker mye bedre pga god atmosfære i restauranten, feelgoogfaktor osv, selv om det er snakk om standardvare.

    Noe annet. Kan mennesker forandre seg? Kan de lære? Kan de gjøre ting bedre over tid? Eller skal de dømmes for evig tid hvis det har gjort dårlige ting? Jeg vet hva jeg tenker om det. heldigvis møter jeg ofte mennesker som har forandret seg mye. Ikke bare det, men jeg møter mennesker som kan endre sine meninger og standpunkt også (heldige meg).
    Selvsagt kan folk forandre seg. Da jeg ble medlem her i 2003 trodde jeg man måtte ha dyre kabler for å få god lyd, men nyere erfaring har lært meg noe annet. Mulig Mark Johansen har forandret seg også, hvis det var det du mente? Men hva kan han gjøre annerledes? Han har ikke kapasitet til å produsere egne kabler, så han er dømt til å kjøpe bulk som han terminerer og selger videre. Og det er helt greit. Hva folk er villige til å betale for terminering og feelgoodfaktor er ikke min sak, så lenge de vet at det er det de betaler for.

    Det som jeg kan forstå i "kabeldebatten" er at noen reagerer på prising. Det må de få lov til, men, jeg ser ikke helt hvorfor man samtidig har rett til å æreskjelle andre? (den ene eller andre vei). Det å ha som motiv at man vil advare folk mot å bruke penger på dyre kabler ???? Vel, hvis man kjøper svært dyre kabler - er sjansen stor for at det er en tilfeldig avgjørelse? Er det slik at man tilfeldigvis skulle slumpe til å ha lyst til å øse ut en haug med kronasje, og burde vært advart mot det? Nei, jeg tror ikke det.
    La mennesker glede seg over ting de kan glede seg over. Noen gleder seg over å få en diamantring - andre ville aldri gå med det fordi det oppfattes dekadent. Er ikke det greit. Trengs noe meningspoliti for dette og hint (les kabler)?
    Ønsker kabeldiskusjonsdeltakerne fortreffelige fremtidige stunder med god musikk. Gleder meg masse til å få besøk av HiFi / musikk mennesker i morgen, som vil kose seg med musikk, mene noe om utstyr og kabler - men, i siviliserte former (i allefall tidlig på dagen),
    Mvh
    JMK
    Som du kanskje har skjønt er de eneste diamantene jeg eier plassert i platespiller-pick up'er. :cool:

    God helg, og kos deg med musikken!
     

    JENO

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    08.07.2003
    Innlegg
    2.606
    Antall liker
    1.394
    Sted
    Saksvik - Trøndelag
    Mark Johansen og Zensati er jo selve prototypen på en kabelsjarlatan. Null kunnskap om det tekniske, men talent innen markedsføring. Kjøper oem-kabel, terminerer og selger til blodpris. At kablene hans låter bra er ingen overraskelse, det gjør stort sett alle kabler fra store oem-leverandører, uansett hva kablene koster.

    Jeg synes det er helt greit å opplyse om disse tingene i en slik tråd uten at man trenger å bli ufin eller krype ned i skyttergravene. Kos dere med fine kabler og god musikk, og god helg!
    Flott saksopplysning, JENO. Dette er fakta; at det er samme kabelen som oem?
    Hva skulle det ellers være? For å lage kabler trenger man en fabrikk, og det besitter ikke disse boutique-produsentene. Så hva kan man gjøre? Terminere og eventuelt putte på en trekloss og en pen strømpe? Strø på magisk pulver?

    Jeg tviler sterkt på at slike småprodusenter besitter kunnskap om kabelproduksjon som storprodusentene ikke har. Salg til nisjemarkeder derimot...
    Ok. Så du vet ikke, men tror. Hvorvidt det var magisk pulver på, spurte jeg ikke om.
    Det var ikke snakk om faktaopplysning, men et logisk resonnement. Er det mulig at resonnemmentet kan være feil?
     

    lars_erik

    Rubinmedlem
    Ble medlem
    19.10.2006
    Innlegg
    36.153
    Antall liker
    20.912
    Sted
    Hades
    Torget vurderinger
    0
    Hva skulle det ellers være? For å lage kabler trenger man en fabrikk, og det besitter ikke disse boutique-produsentene. Så hva kan man gjøre? Terminere og eventuelt putte på en trekloss og en pen strømpe? Strø på magisk pulver?

    Jeg tviler sterkt på at slike småprodusenter besitter kunnskap om kabelproduksjon som storprodusentene ikke har. Salg til nisjemarkeder derimot...
    Ok. Så du vet ikke, men tror. Hvorvidt det var magisk pulver på, spurte jeg ikke om.
    Det var ikke snakk om faktaopplysning, men et logisk resonnement. Er det mulig at resonnemmentet kan være feil?
    Aner virkelig ikke. Trådstarter virker heller ikke særlig opptatt av det. Derimot det faktum at det er hørbare forskjeller på kabler.
     

    lydbjørn

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    21.04.2005
    Innlegg
    3.164
    Antall liker
    49
    Sted
    Oslo
    Fikk hørt en del igår og sammenlignet, startet med strømkablene. Dette ga en merkbar forbedring, byttet videre XLR kabler og tilslutt høyttalerkabler. Hele veien igjennom ble det forbedringer på på de typiske ZenSati kvalitetene dynamikk, homogenitet og drama. Den start stopp effekten i musikken som disse kablene medfører er noe jeg liker veldig godt. Det blir drama i musikken som igjen utløser følelser hos meg som lytter. Mitt måleinstrument på hifi er gåsehud, oppstår den er det god lyd, denne følelsen kommer jo av seg selv og kan ikke frembringes. Fikk gåsehud flere ganger igår.

    Angående sammenligning med de gamle ZenSati kablene så skal jeg ikke si at det er en revolusjon men snarere en evolusjon. Synes disse har flere av ZenSati kvalitetene en de forrige. Veldig moro og høre musikk, en skremmende dynamikk.....

    Mange som synes det er mye penger å bruke på kabler, men ingen feks. som sier noe når noen kjøper seg en båt som faller hundre tusen i verdi på ett år og du bruker den kanskje 5 ganger i året. Her har jeg et oppsett som jeg har glede av hver dag ikke taper seg mye i verdi og som gir meg alt av følelser fra hele spekteret. Å høre musikk er som meditasjon for meg kan snu en dårlig dag til en god dag. Jeg kommer nok aldri i mål med oppsettet, veien er målet for meg. Jeg bærer ikke nag til de som uttaler seg negativt i denne tråden, de som er nysgjerrige på kablene og oppsettet må jo gjerne stikke innom for en prat og lytt.

    Takk til de som faktisk ønsker å høre om forskjellene og opplevelsene og de som liker å synse får vel bare fortsette med det hvis det gjør de lykkelige... :)

    Du er sikker på at det ble en forbedring, og ikke bare en forandring?

    Jeg sier / skriver faktisk at det er galskap å kjøpe luksusvarer som taper seg en årslønn på bare ett år, for normale mennesker, men jeg tror uansett av erfaring at det finnes forskjeller i lydbildet på diverse kabler!

    Skal vi diskutere kablene, eller mannen som selger de?
     

    Ketil

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    11.05.2004
    Innlegg
    2.318
    Antall liker
    892
    Problemet for oss i det skeptiske hjørnet vil alltid være at det ikke finnes metoder for å verifisere disse "hørbare" forskjellene. Når det i tillegg finnes en kjent og reell psykologisk forklaring på problemet så er det vanskelig å bli overbevist av kabelmenighetens sterke tro men manglende logiske argumenter.
    Skepsisen mot prisnivået er jeg helt enig i. Skepsisen mot at det faktisk er forskjeller grenser mot det latterlige. Hvorfor denne uendelig lave selvtilliten til egen observasjonsevne? Er det slik at hifi produsentene bare bruker måleinstrumenter i utviklingsarbeidet? Selvfølgelig ikke. De bruker målinger i en første utviklingsfase for deretter å bruke ørene, for deretter å gå tilbake til tegnebordet for å prøve å identifisere det ørene forteller som en svakhet ved designet. At ørene ikke har noen betydning i kvalitativ bedømmelse av lyd er bare tull.
     

    kortvarig

    Banned
    Ble medlem
    29.04.2013
    Innlegg
    2.237
    Antall liker
    764
    Sted
    Danmark
    Problemet for oss i det skeptiske hjørnet vil alltid være at det ikke finnes metoder for å verifisere disse "hørbare" forskjellene. Når det i tillegg finnes en kjent og reell psykologisk forklaring på problemet så er det vanskelig å bli overbevist av kabelmenighetens sterke tro men manglende logiske argumenter.
    Prøv dog at skifte alle kabler, linje , højtaler, netkabler, spdif osv. i dit anlæg fra Class Ohlson til eks.v Zansati, jeg vil garanterer at du vil hører en betydelig forskel, det er sådan noget vi andre har gjort og som vi bygger vores udtalelse på.

    Derefter kan du forsætte med at opgradere alt intern kabling i højtaler og forstærkere osv.
    Og lyden vil rykke yderligere.

    Om du så synes at det er prisen værd det er en anden snak , men hi-fi er en hobby, og som de fleste andre "mande hobbyer" drejer det sig om at blive bedre selv, her til at lytte, og eventuelt til teknik, derudover gælder det om at optimerer ens udstyr til bedst muligt resultat inden for de økonomiske rammer man har.
    Det er som at bygge en formel 1 bil, det er også eksklusivt og dyrt. Og det sidste nøk/forbedring er både meget vanskeligt og kan blive ekstremt korstbart.

    Er man kun interesseret i musik, så køb noget som der bare komme lyd ud af, andet behøves ikke hvis det kun er musikken som har ens interesse.

    Jeg har selv valgt selvbyggervejen, men mit mål er det samme som dem der bruger ufattelig mange penge på købt udstyr.
    Og det må blive deres hovedpine hvad de bruger deres penge til, det blander jeg mig ikke i .

    Men som sagt jeg forstår deres dispositioner ud fra et hi-fi mæssigt synspunkt, der tænker vi helt ens.
     
    Sist redigert:

    _RoDa_

    Ikke så veldig hifi-freak lengre
    Ble medlem
    06.02.2010
    Innlegg
    13.367
    Antall liker
    16.163
    Sted
    Østfold
    Torget vurderinger
    8
    Skepsisen mot prisnivået er jeg helt enig i. Skepsisen mot at det faktisk er forskjeller grenser mot det latterlige. Hvorfor denne uendelig lave selvtilliten til egen observasjonsevne? Er det slik at hifi produsentene bare bruker måleinstrumenter i utviklingsarbeidet? Selvfølgelig ikke. De bruker målinger i en første utviklingsfase for deretter å bruke ørene, for deretter å gå tilbake til tegnebordet for å prøve å identifisere det ørene forteller som en svakhet ved designet. At ørene ikke har noen betydning i kvalitativ bedømmelse av lyd er bare tull.
    Goldmund var nevnt tidligere som en produsent som ikke lytter. Men tror de har fjernet det statementet fra sidene sine.
    Vet ikke om din beskrivelse av hifiprodusenters stemmer, men flere jobber sikkert sånn.
    Kan jo hende noen av dem glemmer å måle etterpå også?
    Zanden 5000 Mk.IV/Signature D/A converter & 2000 Premium CD transport Second Sample Measurements | Stereophile.com

    Tror ikke det er så mange av oss skeptiske som mener at ørene ikke har betydning. Det er nok mer de ikke-skeptiske sin klokketro på at øre-øye kombinasjonen gir det samme lytteresultatet som kun ørene alene. Jeg synes at du glemmer et stort poeng, og det er at ingen klarer å skille kabler fra hverandre lydmessig. Mike Lavigne dreit på draget, AtleT klarte det nesten med kabler med boks på, og likevel er det kun de positive historiefortellerne som skal få være med i regnestykket når logikken i hørbare kabelforskjeller skal gjøres opp.

    Observations of a controlled Cable Test - Page 2 - AVS | Home Theater Discussions And Reviews
    Dette lytterommet er ekstremt bra, og utstyret likeså. Det eneste må være at det er mange år siden 2007, og at kabelutviklingen har kommet så langt at forskjellene nå er mye større.

    Det spretter frem mer eller mindre seriøse kabelprodusenter, hvor vanskelig er det egentlig å lage hi-end kabler?
    Skogrand Cables - det ligger i fjelluften
    Sonus Concordia - håndlagde og fine
    Dyrholm Audio | High-end audio cables – sold directly to you - Klart danskene kan også

    Jeg også kan oppleve forskjeller på kabler, og jeg tror det er flere kabler som gir hørbare forskjeller.
    Men at det skal koste det hvite ut av øyet å lage et par kabler som er "gjennomsiktige", nei det tror jeg ikke.

    Null problemer med å være med på at det kan være deilige lydopplevelser ved å bytte kabler, at kabler kan gi større musikkglede. Men at det skyldes kun hørbare forskjeller, nei, det er jeg ikke med på.

    mvh
     

    Holmium

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    11.02.2002
    Innlegg
    3.445
    Antall liker
    787
    Torget vurderinger
    5
    Strålende og saklig innlegg, Roda.
    Eksempel til etterfølgelse.
     

    LA8PV

    Hi-Fi entusiast
    Ble medlem
    07.11.2012
    Innlegg
    272
    Antall liker
    287
    Problemet for oss i det skeptiske hjørnet vil alltid være at det ikke finnes metoder for å verifisere disse "hørbare" forskjellene. Når det i tillegg finnes en kjent og reell psykologisk forklaring på problemet så er det vanskelig å bli overbevist av kabelmenighetens sterke tro men manglende logiske argumenter.
    Skepsisen mot prisnivået er jeg helt enig i. Skepsisen mot at det faktisk er forskjeller grenser mot det latterlige. Hvorfor denne uendelig lave selvtilliten til egen observasjonsevne? Er det slik at hifi produsentene bare bruker måleinstrumenter i utviklingsarbeidet? Selvfølgelig ikke. De bruker målinger i en første utviklingsfase for deretter å bruke ørene, for deretter å gå tilbake til tegnebordet for å prøve å identifisere det ørene forteller som en svakhet ved designet. At ørene ikke har noen betydning i kvalitativ bedømmelse av lyd er bare tull.
    Det er det vel heller ingen som har påstått, dog er det viktig å verifisere lytteinntrykkene under produktutvikling med blindtester, Ref Audio Musings by Sean Olive: The Dishonesty of Sighted Listening Tests
     

    steinost

    Æresmedlem
    Ble medlem
    22.01.2004
    Innlegg
    12.288
    Antall liker
    9.872
    Sted
    Lillestrøm
    Torget vurderinger
    2
    Nok en klovn som har fått seg nytt nick. Burde vært pålagt med fullt navn så vi slipper slike idioter.

    Etter at johnny skiftet nick fra Johnny Grandis til authentic ble det bare tull. Johhny Torp er det vel.
    Kjenner du Johnny, og veit du hvorfor han byttet?
    Jeg kjenner Johnny. Noen ganger er det lurt å holde fingrene unna tastaturer.
    Johnny har ikke byttet nick for å skjule seg på noen måte.
    Det står da tydelig i hans profil.
    Johnny er en kjernekar uten om det vanlige med stor evne til å hjelpe andre.

    Steinar.
     

    McLaren

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    11.02.2002
    Innlegg
    1.911
    Antall liker
    275
    Torget vurderinger
    11
    Det var vel ikke hjelp han kom med i denne tråden akkurat? Den ble vel heller ikke forespurt av trådstarter heller?

    Han burde helt klart holdt seg unna tastaturet i denne tråden.

    Foreslår at trådstarter trekker tråden i den retningen han måtte ønske uten mer unødvendig støy.
     

    eddie1

    Banned
    Ble medlem
    02.10.2006
    Innlegg
    3.361
    Antall liker
    727
    Torget vurderinger
    8
    Må dere fa..meg slutte og begynn å oppføre dere som voksne folk!

    Hold dere borte fra tråden hvis det bare er dritt slenging om andres kabler og meninger.
    Det er jo merkelig at en ikke kan skrive og kose seg i en tråd om kabler uten at den blir forsøplet av tja..hva skal en kalle dere?
    Avskum? Ja, det var et kraftuttrykk, men etter så mange år med dritt slenging så burde dere roet dere kraftig ned nå.
    Drittslenging ? Har du ikke fått med deg hvem denne personen er og at kablene i kina koster 10kr pr meter og at han kun bestiller egen finnish på strømpa ??? Fidelity gikk jo 5 på :):):):):)
     

    eddie1

    Banned
    Ble medlem
    02.10.2006
    Innlegg
    3.361
    Antall liker
    727
    Torget vurderinger
    8
    Har nok vært stødig som McLaren i 12-13 år her inne. Jeg synes du burde forlate tråden, ti still og opprette din egen tråd for dine surmagede meninger som har pøst på med. Dette er en tråd hvor vi skal glede oss over 32bits anskaffelse og hans relevante erfaringer.

    32bit: hva er dommen hittils?

    Johnny Grandis: ta deg en bolle.
    Han er jo svindlet på det groveste så hva i alle dager mener du
     

    eddie1

    Banned
    Ble medlem
    02.10.2006
    Innlegg
    3.361
    Antall liker
    727
    Torget vurderinger
    8
    Denne gjentatte virkelighetsfornektelsen fra målemafiaen begynner etterhvert å spille seg helt ut i det parodiske. Det er omtrent som å se apekatten sitte med fingrene i ørene mens han gjentar om igjen og om igjen: "hører ingen forskjell, hører ingen forskjell". Dette må nå ta slutt da hifi vitterlig handler om at det er forskjell. Jeg skiftet i går ut den gamle USB kabelen min med en ny, og ingen virkelighetsfornekter med ørene fulle av voks må komme her og fortelle meg at den nye kabelen ikke utgjorde en forskjell til det positive. Ikke var den særlig dyr heller, faktisk noen hundrelapper rimeligere enn den gamle. Så om tilbederne av de hellige måleinstrumentene fornekter all erfaring ørene måtte meddele, kan de innrømmes et poeng med et tidvis latterlig prisnivå på en del av slangene man får kjøpt.
    Så fint at du beviser at vitenskapen tar feil. Tror 99,9% i verden er uenige bortsett fra 5-10 stk her inne! Har du hentet den millionen ?
     

    Ketil

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    11.05.2004
    Innlegg
    2.318
    Antall liker
    892
    Goldmund var nevnt tidligere som en produsent som ikke lytter. Men tror de har fjernet det statementet fra sidene sine. Vet ikke om din beskrivelse av hifiprodusenters stemmer, men flere jobber sikkert sånn.
    Skulle likt å møte den hifi produsenten som ikke lytter på produktet før de sender det ut på markedet.

    Tror ikke det er så mange av oss skeptiske som mener at ørene ikke har betydning. Det er nok mer de ikke-skeptiske sin klokketro på at øre-øye kombinasjonen gir det samme lytteresultatet som kun ørene alene.
    Men jeg har da tiltro til ørene mine alene også. Jeg har etterhvert en god del innspillinger tilgjengelig i både 44/16 og 24/96 liggende lagret på mediespilleren. Selv om redbook vs hirez er et litt annet tema, er jeg positiv til en blindtest av de to formatene opp mot hverandre. Jeg trekker frem dette da det rent praktisk ville vært ganske enkelt å sette opp en slik blindtest med de to formatene, i motsetning til kabler.

    Jeg synes at du glemmer et stort poeng, og det er at ingen klarer å skille kabler fra hverandre lydmessig. Mike Lavigne dreit på draget, AtleT klarte det nesten med kabler med boks på, og likevel er det kun de positive historiefortellerne som skal få være med i regnestykket når logikken i hørbare kabelforskjeller skal gjøres opp.
    Rart at ingen kan skille kabler i et ukjent miljø med ukjente komponenter, mens de klarer det motsatte i et kjent hjemmemiljø med kjente komponenter. Kan det tenkes at det ligger noe her?
    Og etter debatten her på sentralen og andre forum er det visst ikke bare de positive historiefortellerne som etterhvert er med i regnestykket. Et eksempel på at en sak får en valør ut fra det ståsted man har?
     

    eddie1

    Banned
    Ble medlem
    02.10.2006
    Innlegg
    3.361
    Antall liker
    727
    Torget vurderinger
    8
    Problemet for oss i det skeptiske hjørnet vil alltid være at det ikke finnes metoder for å verifisere disse "hørbare" forskjellene. Når det i tillegg finnes en kjent og reell psykologisk forklaring på problemet så er det vanskelig å bli overbevist av kabelmenighetens sterke tro men manglende logiske argumenter.
    Prøv dog at skifte alle kabler, linje , højtaler, netkabler, spdif osv. i dit anlæg fra Class Ohlson til eks.v Zansati, jeg vil garanterer at du vil hører en betydelig forskel, det er sådan noget vi andre har gjort og som vi bygger vores udtalelse på.

    Derefter kan du forsætte med at opgradere alt intern kabling i højtaler og forstærkere osv.
    Og lyden vil rykke yderligere.

    Om du så synes at det er prisen værd det er en anden snak , men hi-fi er en hobby, og som de fleste andre "mande hobbyer" drejer det sig om at blive bedre selv, her til at lytte, og eventuelt til teknik, derudover gælder det om at optimerer ens udstyr til bedst muligt resultat inden for de økonomiske rammer man har.
    Det er som at bygge en formel bil, også eksklusivt og dyrt. Og det sidste nøk/forbedring er både meget vanskeligt og kan være ekstrem dyrt.

    Er man kun interesseret i musik så køb noget som der bare komme lyd ud af, andet behøves ikke hvis det kun er musikken som har ens interesse.

    Jeg har selv valgt selvbyggervejen, men mit mål er det samme som dem der bruger ufattelig mange penge på købt udstyr.
    Og det må blive deres hovedpine hvad de bruger deres penge til, det blander jeg mig ikke i .

    Men som sagt jeg forstår deres dispositioner ud fra et hi-fi mæssigt synspunkt, der er vi ens.
    Mener du da at Chlas er best eller de billigere kina kablene med nytt navn ?
     

    eddie1

    Banned
    Ble medlem
    02.10.2006
    Innlegg
    3.361
    Antall liker
    727
    Torget vurderinger
    8
    @Lovemusikk, vet ikke angående sinne men føler meg ganske fresh om dagen, trener, spiser sunt tar tran og tar ofte trappen istedenfor heis - livet er fint det. Bare spør om du lurer på noe mer.

    --

    Jeg har aldri og kommer aldri til å nekte noen å bruke penger på hva de vil men når det kommer til slike kabler som Zensati tror jeg det kan være greit med andre innspill slik at alle kan gjøre seg opp en mening utifra hvilke opplysninger som foreligger om disse. Det er ikke bare her men også i det brede utland der de for hard kritikk for ikke å være verdt prisen de selges til, og i noen tilfeller avfeies hele merket som bare juks.

    Jeg er vel ikke de som kommer med hardest personkritikker her og når noen kaller andre for idioter gjelder det å se seg selv i speilet og stikke fingeren i jorda, Lars eriks kommentarer er ikke engang verdt å kommentere da den som blir mest latterliggjort er han selv og han trenger tydeligvis ikke hjelp fra andre.
    Så det er ok og selge en lada til ferrrari pris hvis du navngir den ferrari ?
     

    authentic

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    03.07.2007
    Innlegg
    9.251
    Antall liker
    2.487
    Torget vurderinger
    13
    Det var vel ikke hjelp han kom med i denne tråden akkurat? Den ble vel heller ikke forespurt av trådstarter heller?

    Han burde helt klart holdt seg unna tastaturet i denne tråden.

    Foreslår at trådstarter trekker tråden i den retningen han måtte ønske uten mer unødvendig støy.
    Hvem er du som skal styre hva jeg skal og ikke skal, hold deg selv unna eller drit i hva jeg gjør. At jeg er kritisk til ett slikt merke som Zensati som har slike astonomiske priser på sine kabler er jeg i min fulle rett til, om jeg føler for å skrive her så gjør jeg det - at du henger over DITT tastatur og bemerker mine innlegg gjør dette enda mer morsomt. So keep it on!
     

    eddie1

    Banned
    Ble medlem
    02.10.2006
    Innlegg
    3.361
    Antall liker
    727
    Torget vurderinger
    8
    Det var vel ikke hjelp han kom med i denne tråden akkurat? Den ble vel heller ikke forespurt av trådstarter heller?

    Han burde helt klart holdt seg unna tastaturet i denne tråden.

    Foreslår at trådstarter trekker tråden i den retningen han måtte ønske uten mer unødvendig støy.
    Hvem er du som skal styre hva jeg skal og ikke skal, hold deg selv unna eller drit i hva jeg gjør. At jeg er kritisk til ett slikt merke som Zensati som har slike astonomiske priser på sine kabler er jeg i min fulle rett til, om jeg føler for å skrive her så gjør jeg det - at du henger over DITT tastatur og bemerker mine innlegg gjør dette enda mer morsomt. So keep it on!
    Dette er jo ikke bare uvirkelig eventyraktig overpriset men svindel av groveste art. Dette er bevist flere ganger og de som har blitt utsatt for dette burde jo gå til anmeldelse hvis de da ikke driter penger. Men at folk skal få tyn her inne for og advare folk mot seg selv og andre er jo hårreisende ??????
     

    rellingsen

    Hi-Fi entusiast
    Ble medlem
    26.02.2014
    Innlegg
    371
    Antall liker
    266
    Sted
    Rogaland
    Torget vurderinger
    1
    dette havna i feil tråd! slettes!!
     
    Sist redigert:

    Handsoer

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    14.03.2007
    Innlegg
    4.086
    Antall liker
    2.061
    Sted
    Sortland
    Mark Johansen har 40 års erfaring fra bransjen....
    Han har vært selger i en hifi-butikk (evt -boutique, om man velger å være slem...) i mange år.
    Tok et tre-fire ukers intensivkurs i kabelteori (på nett); og viola: verdens beste kabler var født.

    Hører man forskjell og er fornøyd; flott :) :)

    Er man litt skeptisk til dette så syns jeg vel det kan respekteres.

    Får egenlig større og større respekt for den norske kabel"produsenten" som sier det rett ut: design er viktigst - og dyrt.
     

    LA8PV

    Hi-Fi entusiast
    Ble medlem
    07.11.2012
    Innlegg
    272
    Antall liker
    287
    Bor i leilighet fra '90, på sørvest-landet, med TN nett.. Hadde en snodig runde på kjøkkenet idag med voltmeteret. På oppvaskmaskinen var chassis-spenningen nokså lik (underkant av 2V) men ved ene retningen steg til oppunder 5V når jeg bevegde ene hånda mot betjeningspanelet.

    På kjøleskapet, varierte chassis-spenning imponerende fra rundt 2V til 55-60V! (normalt?!)

    Oppvasken er jordet, og er på "kjøkken-kursen. Men kjøleskapet er u-jordet, og er på samme kursen på stue inkl. anlegget.

    Jeg har for fullt begynt og forstå, hvor lite jeg egentlig forstår.....
    Prøv zensati-kabler, de fikser nok det der
     

    authentic

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    03.07.2007
    Innlegg
    9.251
    Antall liker
    2.487
    Torget vurderinger
    13
    Nok en klovn som har fått seg nytt nick. Burde vært pålagt med fullt navn så vi slipper slike idioter.

    Etter at johnny skiftet nick fra Johnny Grandis til authentic ble det bare tull. Johhny Torp er det vel.
    Kjenner du Johnny, og veit du hvorfor han byttet?
    Jeg kjenner Johnny. Noen ganger er det lurt å holde fingrene unna tastaturer.
    Johnny har ikke byttet nick for å skjule seg på noen måte.
    Det står da tydelig i hans profil.
    Johnny er en kjernekar uten om det vanlige med stor evne til å hjelpe andre.

    Steinar.

    At noen tror jeg jeg prøver å skjule mitt gamle nick eller personen jeg er for stå for deres regning. Hva MacGyver tror han ville oppnå med det utspillet er enda uklart for meg men jeg ser han ikke klarer skrape ihop ett innlegg når jeg etterspurte hva han mente jeg begynte å "tulle" med når jeg byttet nick, så ser fram til en oppklaring på denne.

    Såvidt jeg kan se er det ikke andre enn han selv han driter ut med dette.
     
    Sist redigert:

    McLaren

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    11.02.2002
    Innlegg
    1.911
    Antall liker
    275
    Torget vurderinger
    11
    Det var vel ikke hjelp han kom med i denne tråden akkurat? Den ble vel heller ikke forespurt av trådstarter heller?

    Han burde helt klart holdt seg unna tastaturet i denne tråden.

    Foreslår at trådstarter trekker tråden i den retningen han måtte ønske uten mer unødvendig støy.
    Hvem er du som skal styre hva jeg skal og ikke skal, hold deg selv unna eller drit i hva jeg gjør. At jeg er kritisk til ett slikt merke som Zensati som har slike astonomiske priser på sine kabler er jeg i min fulle rett til, om jeg føler for å skrive her så gjør jeg det - at du henger over DITT tastatur og bemerker mine innlegg gjør dette enda mer morsomt. So keep it on!
    Keep It on? Jawohl. Du mener kablene er overpriset? Du mener da at trådstarter ikke vet sitt eget beste og at du vet bedre enn han gjør selv? Jeg har ingen erfaring med zenzati kablene, har heller ingen mening om de selv om jeg interessert i relevant erfaring med de. Opprett en tråd over hvor overpriset kablene er i tech avdelingen. Overskriften har ett spørsmåltegn på slutten der, trådstarter har selv skrevet at det ikke er en revolusjon, men han oppfattet det som en evolusjon.

    Gjør som du vil, så fortsetter jeg med akkurat det samme. Teller vi antall innlegg i denne tråden tror jeg tustene dine har floket mer inn i tastaturet enn pølsene mine??????

    you're move.....
     

    McLaren

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    11.02.2002
    Innlegg
    1.911
    Antall liker
    275
    Torget vurderinger
    11
    Johnny Randi mener du vel?

    Ha en videre god aften alle sammen!
     
  • Laster inn…

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Laster inn…
Topp Bunn