- Ble medlem
- 26.05.2014
- Innlegg
- 1.663
- Antall liker
- 850
Hadde vært best å snudd Anlegget 90 grader, men man kan ikke alltid få det som man vilSer jeg har misforstått litt. Trodde jeg leste at du vurderte å snu rommet 90 grader, og at dette ville gi en mer symmetrisk plassering. Gikk nok litt fort i svingene i dag tidlig...Symmetri får jeg ikke, da må jeg snu hele anlegget og det forslaget ble nedstemt her tidligere. Kunne da fått mer luft bak høyttalere og lytteposisjon og fått bedre dybdeperspektiv. Det får bli med eget lytterom etterhvert. Det blir nå i første omgang flyttet litt mer ut fra venstre sidevegg (ble gjort i dag).
Tenker det blir ei hylle med noen absorbenter bak lyttepos først. Ble også anbefalt remedier i taket, får se om jeg finner noe som ser ok ut til en betalbar pris.
Men du vil nok få bedre lyd nå som du har flytte høyttalerne litt lengre ut fra sideveggen. Merker du noen forskjell?
Har som sagt troen på absorbenter i hylle bak lytteposisjon. Men de Vicoustic-absorbentene ville jeg ikke kjøpt. Dette er absorbenter laget av skum med en dybde på ca. 3-7,5 cm, noe som er litt tynt. Har 4 slike selv i boden, men bruker noen tykkere absorbenter laget av glava/rockwool isolasjon. Se etter noen med dette materialet på 10cm tykkelse. Eventuelt kjøp en rull fra trelasten, tilpass og fyll inn hyllene i bokhyllen med isolasjon, og trekk et lydtransparent stoff (enkelt å blåse igjennom) foran. Dette gir svært gode lydmessige resultater til en billig penge.
Angående tak-absorbenter gjelder det samme. Helst 10cm og av materialet glava/rockwool isolasjon. Du kan gå for diffusorer dersom takhøyden er 3,5 meter++.
Det var ikke så mye og er ikke helt ferdig enda, men det virker lovende.