Impulsive (?) oppgraderinger

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    House?
    Han spiller jo bra, men serien er i overkant forutsigbar.

    Blackadder, derimot..Det er saker. Tror ikke han var så misfornøyd med den!
     

    HCS

    En vanlig fyr fra bygda..
    Ble medlem
    22.02.2007
    Innlegg
    26.397
    Antall liker
    32.283
    Sted
    Nesten Gjøvik..
    Torget vurderinger
    28
    Jepp, House...Han sa følgende :

    " Hugh Laurie's comical character in House brought the actor back to the spotlight, following his rather dated stint on Jeeves & Wooster.Although the role won him numerous accolades and praise from across the globe, it seems the British actor had some bad days.
    Speaking to the Radio Times, Hugh says: "I had some pretty bleak times, dark days when it seemed like there was no escape. And having a very Presbyterian work ethic, I was determined never to be late, not to miss a single day's filming. You wouldn't catch me phoning in to say, 'I think I may be coming down with the flu'.
    "But there were times when I'd think, 'If I were just to have an accident on the way to the studio and win a couple of days off to recover, how brilliant would that be?"'
    OK, show of hands - who else does that on their way to work? A bad day at the office? "
     

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    Såpass,ja.
    Fyren er tydelig, det skal han jaggu ha.
    Ikke rart han trengte å gi ut litt musikk.
     

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    Deadline i dag, og da må det skrives i de tidlige morgentimer. Særlig når allergiene gjør at alt går mye saktere. Så her holder jeg meg våken med Yirgacheffe og noen ytterligere runder med Hugh Lauries take på amerikansk tradisjonsmusikk. Det er pokker ikke et dødt øyeblikk på denne skiva. Den får for eksempel Claptons siste runder med noe av det samme materialet til å framstå som om det er innspilt i søvne.

    Og for de som fremdeles kjøper musikk i ølbrikkeformat, den er på tilbud på Platekompaniet til åttini kroner!
     
    Sist redigert:

    Clintern

    Hi-Fi entusiast
    Ble medlem
    05.04.2006
    Innlegg
    238
    Antall liker
    123
    Sted
    Åkrehamn
    Torget vurderinger
    6
    God formiddag.

    Av en eller annen grunn er tråden din et bra sted å ytre musikkopplevelser ;) Her kommer en; The National; Trouble will find you (2013). Bandet er nytt bekjentskap for min del. Leste anmeldelsen i morgenbladet fredag (Ingrid O. Volden); Spotify; Jakter nå på LP versjon...Fra anmeldelsen; "Bryan Devendorf kan banke livspulsen inn i en låt som handler om å dø", og "Rytmen kan treffe melodilinjene der en minst venter det, og skape en dynamikk jeg ikke har opplevd andre steder enn hos The National".
    the national trouble will find you; cover..jpg
     

    Sluket

    Holistisk Hifi Helt
    Ble medlem
    11.08.2006
    Innlegg
    57.686
    Antall liker
    111.566
    Torget vurderinger
    24
    To av Kølaholmens morsomste menn gjennon fler årtier, faktisk.... Hugh Laurie og Stephen Fry. De bodde sammen i ungdommen. Det er DVD'er å få tak i fra deres tidlige serier, sinnsyk humor av typen "klarer ikke å stoppe før DVD'en er ferdig" kvalitet. Et must!

    fry1.jpg


    fry2.jpg


    fry3.jpg


    fry4.jpg


    fry5.jpg
     

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    God formiddag, Tommy!

    Skulle du ha sett! Jeg synes jo det er veldig hyggelig at du deler litt musikk her, ja! Jeg er oppmerksom på denne, og holdt faktisk på å ta den med meg hjem i går! Foruroligende vakkert cover, forresten. Leste også den amneldelsen, og får man ikke "må ha"-, eller i det minste "Må høre på"-følelse av så velfunderte ytringer med så fin bildebruk, er det noe seriøst feil med det sensoriske apparatet, skulle jeg mene.:cool:

    De hadde den på vinyl på Platekompaniet i går, forresten!

    Fry og Laurie er køløyas morsomste menn i min bok,Sluket. Bare se på det nederste eksemplet ditt,.."You mean we´ve been sleeping together all this time...behind my back??";););)

    Dessuten er de så beleste at de forankrer morsomhetene sine så vanvittig bra, og bedriver ordspill og verbal stupbombing av en annen verden. Frys "Gadget man" eller "QI" på BBC er rett og slett en fest. Dagen kan være ganske ræva (som i dag!), men de kara får sola til å bryte fram uansett.
     
    Sist redigert:

    Sluket

    Holistisk Hifi Helt
    Ble medlem
    11.08.2006
    Innlegg
    57.686
    Antall liker
    111.566
    Torget vurderinger
    24
    Ja, humor uten intelligens er ofte slett humor. Eller amerikansk. Eller begge deler. QI er selvsagt et godt eksempel på hvilket utvalg England har i oppegående humorkjendiser med Alan Davies, Daria O'Brien, Sean Lock med mange flere. ALDRI en dårlig episode.
     
    M

    musicus

    Gjest
    Jeg har hatt de samme fordommene mot denne mannens skive, ett steg næremere å gi den en sjans, andre har påpekt den for meg uten å bli tatt seriøst i mine øyn.....ører :cool:.....

    mvh
     

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    QI er et eventyr av ordspill, sleivspark, verbale lagkaker og regulær standup i "Sitdown"-format. Ikke et dårlig øyeblikk.:cool:

    Ta til fornuften og kjøp denne skiva, musicus. Jeg kan ikke i min villeste fantasi se at du kommer til å angre! Bare hør på hele dette sporet!

     

    Minutten

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    15.12.2007
    Innlegg
    8.448
    Antall liker
    3.392
    Torget vurderinger
    4
    I morgen er det 100 års jubileum for urpremièren på Vårofferet, kanskje man skulle investere i re-utgivelsen av denne på lp i anledningen? Var jo litt av en skandale den gang, og det høres jo "moderne" ut selv i dag.

    bernstein.jpg
     

    Karmana

    Æresmedlem
    Ble medlem
    13.06.2008
    Innlegg
    26.713
    Antall liker
    76.689
    Sted
    Bergen
    Torget vurderinger
    42
    Den forrige til Hugh Laurie har etter din anbefaling snurret og gått her noen ganger nå. Strålende plate, og etter mitt syn en veldig bra innspilling. Takker for tipset :) Han får likevel et lite trekk; enkelte ganger tar jeg meg i å ønske en breial rusten sørstatsdialekt på bekostning av en litt for stuerein engelskmann :cool:
     

    HCS

    En vanlig fyr fra bygda..
    Ble medlem
    22.02.2007
    Innlegg
    26.397
    Antall liker
    32.283
    Sted
    Nesten Gjøvik..
    Torget vurderinger
    28
    Velkommen etter Impulse...Den plata drev Jan R og jeg med for over ett år siden... Og helt enig med deg Tomz... Blir LITT for pent til tider.. :rolleyes:
     

    samlanes

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    15.02.2008
    Innlegg
    2.463
    Antall liker
    551
    Sted
    Hordaland
    Torget vurderinger
    1
    Godt tips med musikk fra Hugh Laurie,må kjøpes.
    Kan minne litt om Little Village med John Hiatt og Ry Cooder,den svinger også til tider,dvs nesten heile plata:)
    Ry Cooder og John Hiatt på sitt beste er genialt.

    Mvh.
     

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    Hva i himmelens navn er det for noe trash du liker til, Fingers? Er du overarbeida og svimmel?

    Minutten, er det EN Vårofferskive du skal ha, er det den. Bernstein hadde baller nok til virkelig å få det til å løsne. Burde vel gjøre ære på jubileet ved å kjøpe en, selv om den ikke blir ofte spilt. Ikke helt min kopp med te, men det kan jo endre seg.

    Hyggelig at du liker Laurie-skiva, Tomz. Men å vente seg sørstatsvokal fra kostskole-og eliteuniversitetsutdannet brite er nok å strekke strikken for langt. Selv om han bor i De Forenklede Stater om dagen..

    Kan jo ikke være først ute hver jævla gang, HCS. Jeg har vært oppmerksom på skiva, men aldri somla meg til å kjøpe den. Før nå.
    At det er "litt for pent" er jeg slett ikke enig i, men det er meg. Jeg synes noe av det coole med Lauries tilnærming er netopp at han har beholdt mye av britiskheten. Samtidig som det er rufsete og uhøytidelig. Det er mye som er kjønnsløst og motstandsløst der ute, det skal gudene vite. Men denne skiva er ikke blant dem. Og ønskes mer geografisk korrekt vokal, kan man jo for eksempel kjøpe "Crawfish Fiesta" med Professor Longhair i stedet. En litt annen bag.
     
    Sist redigert:

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    Enig med referansen til Cooder og Little Village, samlanes. Strålende folk og glimrende skiver.

    Takk for oppdatert klipp, Freddie! Det høres ut som om den nye skiva er mer i samme gata. tror jeg må få meg den på vinyl.
     

    Karmana

    Æresmedlem
    Ble medlem
    13.06.2008
    Innlegg
    26.713
    Antall liker
    76.689
    Sted
    Bergen
    Torget vurderinger
    42
    Enig med referansen til Cooder og Little Village, samlanes. Strålende folk og glimrende skiverl.
    Ikke uenig i det, men synes det er enda mer tydelig at det er en av mine gamle helter Joe Henry som drar i spakene.
     

    Haavard

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    30.11.2002
    Innlegg
    7.143
    Antall liker
    2.247
    Sted
    Lena
    Torget vurderinger
    1
    Klart du skal være først ute impulse, du er jo en avantgardist :)
    Takk for klassisk musikktips, tar ei skive om gangen. Hermitage string trio var meget bra, og er blitt litt referanseskive i heimen i forhold til lyd. Og ikke minst god musikk.
    De andre skal lyttes til ved rette anledninger.

    Håvard
     

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    Hyggelig at du også liker Hermitageskiva, Haavard. Det er ikke mye jeg har i hyllene som kommer opp mot den lydmessig, og jaggu ikke musikalsk heller.

    Hehehe...avantgardist. Akkurat, ja......;)
     

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    På dager som denne er virkelig ikke verden så stor!
    Jeg syklet mye terreng for mange år siden, og jobbet til og med i bransjen en stund. Så ble jeg far, og da ble det ikke så mye tid til sykling lenger. Min elskede Fat Chance terrengsykkel ble solgt. Jeg angra som pokker. Så var det en Specialized S-works med full XTR og Manitou TI. Ubegripelig velbalansert og nydelig sykkel.Bare etpar stykker i landet. Ser du en grågrønn sånn med blå outline-dekaler, er det antageligvis min gamle. Rappa fra en låst sykkelbod på Haslum. Og siden har det bare vært sporadiske turer med lånte sykler.Jeg hadde riktignok en Klein en stund, men ikke tid til å bruke den. Så den flytta til Haavard på landet, og lever sikkert godt der. Men ok, man er rundet femti, og kroppen trenger trening. Sykling har alltid vært stas, så skal jeg trene, skal jeg sykle. Og jeg har aldri hatt sansen for å reise til en diger hall et eller annet sted for å sitte på en stasjonær sykkel sammen med femti andre og slite ræva av meg.Så da har jeg lett etter en god, skikkelig terrengsykkel sykkel i det siste, og jeg fant den i går. På Finn. Noe av det råeste jeg har sett på lenge. Hardtail, karbonramme(karbon funker ikke bare i platespillere, nemlig...:cool:) ,kvasst utstyrt og slett ikke dyr heller. To år gammel og strøken. Det er vel et av de beste bruktkjøpene jeg har gjort noen gang, rett og slett. Det morsomme er selvfølgelig at han som solgte den er både musiker og hifientusiast, en usedvanlig hyggelig fyr med et forhold både til Fidelity, hengangne Audio og selvfølgelig kvalitetslyd. Ikke bare det, men han hadde akkurat begynt å handle inn vinyl og lette etter en god platespiller. Vi hadde litt å snakke om! Han kom meg faktisk i forkjøpet til selve handelen i går, men fant ut at ramma var for stor, så da solgte han den videre til meg i dag. Jeg har vel aldri vært så glad for å være ni centimeter høyere enn noen før.

    Det er vel ikke første gang det slår meg at folk med en forkjærlighet for hifi også ofte liker både sykkel - og kamerautstyr...

    For de som er hekta på sånt, er dette ikke bilde av min sykkel. Den er spec´et litt anderledes. DT hjul og nav,Conti dekk, Juicy seven bremser, Rock Shox SID Race gaffel, SRAM x9 hendler, XT krank og frontskifter, SRAM XO bakskifter, Thomson stem og setepinne,WTB sete, Easton komposittstyre. Ingen dårlig godtebutikk. For dem som ikke vet hvem John Tomac er, kan det opplyses at han var den ubestridteterrengsykkelkongen på åtti-og nittitallet. Han eide nærmest løypene sammen med folk som Ned Overend og Tinker Juarez. Dette er hans signatur-hardtail.
    Nå gjenstår bare formen.

    Sykkelen skal prøves i morgen. Om jeg blir borte herfra noen dager, er det nok fordi jeg har overvurdert teknikken og grisetryna spektakulært.





    p4pb5230728.jpg
     
    Sist redigert:

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    Tror jaggu du kjenner´n også, Trompetnerd. Dere spiller samme instrument. ;)
    Han kjører hvit VW Scirocco.
     
    Sist redigert:

    _RoDa_

    Ikke så veldig hifi-freak lengre
    Ble medlem
    06.02.2010
    Innlegg
    13.588
    Antall liker
    17.108
    Sted
    Østfold
    Torget vurderinger
    8
    Det har du jaggu rett i! Klokker også, ja....
    For ikke å glemme ....hi-end barbering, lettkledde/nakne damer, mat, vin, øl, brennevin, krig og fred og politikk og sånn... :D :D :D

    Grattis med ny sykkel! Det er enda mer arti å trene når utstyret er bra. ;)
     

    TrompetN

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    04.03.2004
    Innlegg
    8.699
    Antall liker
    7.007
    @Impulse
    Flink fyr som også lager fin musikk i eget hjemmestudio.
    Gratulerer med ny fin sykkel!

    Hilsen en som også er ivrig syklist med tilbøyeligheter for både kamera og klokker.;)
     

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    Hehehe. Du er inne på noe der, ja.

    Takker! Det er mye morsommere når utstyret er bra, og nå står det pokker ikke på det, for å si det sånn. Det er bare å legge seg i trening....:cool:
     

    atonal

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    14.09.2006
    Innlegg
    3.259
    Antall liker
    425
    Sted
    Friedrichstadt
    God formiddag.

    Av en eller annen grunn er tråden din et bra sted å ytre musikkopplevelser ;) Her kommer en; The National; Trouble will find you (2013). Bandet er nytt bekjentskap for min del. Leste anmeldelsen i morgenbladet fredag (Ingrid O. Volden); Spotify; Jakter nå på LP versjon...Fra anmeldelsen; "Bryan Devendorf kan banke livspulsen inn i en låt som handler om å dø", og "Rytmen kan treffe melodilinjene der en minst venter det, og skape en dynamikk jeg ikke har opplevd andre steder enn hos The National".
    Vis vedlegget 201353
    Helt enig, dette er en strålende plate, anbefales varmt. Har fulgt bandet noen år og dette er den beste de har gitt ut etter min mening. Takk forøvrig for en hyggelig tråd med fine musikkanbefalinger.
     

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    @Impulse
    Flink fyr som også lager fin musikk i eget hjemmestudio.
    Gratulerer med ny fin sykkel!

    Hilsen en som også er ivrig syklist med tilbøyeligheter for både kamera og klokker.;)
    Akkurat som du sa, trompet. Verden er liten! Han var en usedvanlig hyggelig fyr, så han hadde egentlig lyst til å høre anlegget, men hadde en annen avtale og måtte raska på litt. Han er uansett velkommen oppom når han er på disse kanter. Han virket som en flink og kunnskapsrik fyr, ja.

    Så du har endel pryl-tilbøyeligheter du også, ja...
    Livet er hardt, gitt. Og dyrt!
     
    Sist redigert:

    impulse

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2006
    Innlegg
    13.197
    Antall liker
    7.676
    Sted
    Hølen
    God formiddag.

    Av en eller annen grunn er tråden din et bra sted å ytre musikkopplevelser ;) Her kommer en; The National; Trouble will find you (2013). Bandet er nytt bekjentskap for min del. Leste anmeldelsen i morgenbladet fredag (Ingrid O. Volden); Spotify; Jakter nå på LP versjon...Fra anmeldelsen; "Bryan Devendorf kan banke livspulsen inn i en låt som handler om å dø", og "Rytmen kan treffe melodilinjene der en minst venter det, og skape en dynamikk jeg ikke har opplevd andre steder enn hos The National".
    Vis vedlegget 201353
    Helt enig, dette er en strålende plate, anbefales varmt. Har fulgt bandet noen år og dette er den beste de har gitt ut etter min mening. Takk forøvrig for en hyggelig tråd med fine musikkanbefalinger.
    Den er anskaffet, Atonal. Kanonskive! Men så visste jeg jo at Tommy har god smak!
    Veldig hyggelig at du liker tråden!;)
     

    LMC

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.08.2006
    Innlegg
    25.242
    Antall liker
    14.242
    Sted
    Drøbak
    Torget vurderinger
    46
    Du glemte havseiler!
    Vakker solnedgang i Sandspollen akkurat nå
    Eneste lyd er festligheter og bølgeskvulp
    Mvh
    Leif
     

    HCS

    En vanlig fyr fra bygda..
    Ble medlem
    22.02.2007
    Innlegg
    26.397
    Antall liker
    32.283
    Sted
    Nesten Gjøvik..
    Torget vurderinger
    28
    ER vel beach-sesongen som truer... Ned på Huk stranda for å imponere babes Impulse med en lekker sykkelkropp ? :cool:
     
  • Laster inn…

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Laster inn…
Topp Bunn