Oppvåkningen
Det gikk et år. Et år fylt med lengsel og smerte. Jeg viste at ProAc R2,5 var god for bedre lyd enn det jeg nå hadde, men var veldig usikker på veien videre.
Jeg fylte min ungkarstilværelse med jakt og fiske, venner, fest, noen lettlivede jenter og DIY. Det siste kommer jeg tilbake til.
Midt oppi dette hadde en av mine gode kamerater opplevd et rent helvete.. Han mistet sin mor og far i løpet av 8 dager, begge døde av lengre tids alvorlig sykdom.
Han var selvfølgelig svært nedfor. Ikke lett å miste selve rotfestet i livet, og ufattelig at begge ble borte så å si samtidig. De var midt i 50-årene.
I denne tiden fylte vi tilværelsen med fisketurer og hifi. Han kom etterhvert til hektene, og fant ut at han behøvde et nytt og bedre hifianlegg.
Han var vel mer vidsynt enn undertegnede, og hadde hørt mye om at rørforsterkere var tingen til ProAc. Han hadde et relativt nytt sett Studio 140 mk1.
Valget stod etterhvert mellom PrimaLuna og Rogue, og da han plutselig kom innom slik at jeg kunne vurdere Rogue Chronus på mine Response 2,5 var det som om lynet slo ned i stua!
Plutselig hørtes messingblåsere troverdige ut! Nå var hi-hat'er og kassegitarer til å tro på!
Jeg ble helt satt ut. Vi satt oppe til langt på natt og lyttet. Demo-eksemplaret fra PlanetSnapa kom aldri ut av døra mi igjen

Håvar og jeg har felles bekjente fra barndommen, og en hyggelig kompis/demo-pris ble avtalt.
Kineseren ble forvist til en kar i nabolaget. Jeg hadde sett lyset! Amerikanerne var beviselig bedre på å tolke lyd enn kineserne(det er jo bare å høre på de snakke... :/ )
Jeg får bare takke kompis Bengt for å ha dratt meg inn i rørverdenen. Jeg ser meg nok aldri tilbake
M