Eros' "pick-of-the-week"

ErosLoveking

Æresmedlem
Ble medlem
03.02.2004
Innlegg
15.737
Antall liker
3.919
Sted
Oslo
Tenkte jeg skulle komme med en anbefalingsliste for konserter fremover. Hovedsaklig i Oslo-regionen, uke for uke.
Lista vil bli oppdatert med jevne mellomrom, etterhvert som det dukker opp artister og arrangementer. Og ja, det er konserter jeg selv kommer til å gå på, såfremt jeg er i byen. For dere untenbys, er det ikke utenkelig at de samme bandene avlegger byer som f.eks Stavanger, Bergen, Trondheim og Tromsø en visitt.

Uke 16
Fredag 18.04 The Cheaters på Garage. 13th Floor Club
http://www.myspace.com/cheatersoslo
Gutta er opprinnelig fra Tønsberg, men bassert her i Oslo. En kruttønne av et band, som har fortjent langt større oppmerksomhet. Eksplosiv miks av 60's garage, hard R'n'B og freakbeat. Norges beste trommis, som lett gir assosiasjoner til Keit Moon. Alle jeg har anbefalt de til, takker meg etterpå!

Lørdag 19.04 The Pierced Arrows og Beasts of Bourbon
En forsmak på "Rockfest" helga etterpå.
http://www.myspace.com/piercedarrowspdx
http://www.myspace.com/beastsofbourbon
Ekteparet Fred og Toody Cole er tilbake igjen. Legendarisk Dead Moon var ikke død mange ukene før ryktet om dette bandet begynte å gå . DM er et av de bandene jeg har sett flest ganger i mitt liv (over 20), og de leverte bestandig. Må derfor si jeg ble litt trist når nyheten om oppløsning få uker etter deres utsolgte konsert på John Dee kom. Fred Cole har spilt i band siden 60-tallet, og sto bak garage-legender som The Weeds og Lollipop Shoppe (sistnevnte "You Must Be A Witch"-fame)
Beasts of Bourbon er en gammel hardtslående rock'n'roll legende fra Australia. Så de i Austin, TX i fjor å ble slått overende av hvor bra de fortsatt er. Forvent ståkuktøff spritalkoholisert R'n'R rett i trynet.


mer kommer.......
 
Topp Bunn