Hadde en liten lytteseanse nettopp på to anlegg .
Det ene besto av høytalere fra MK Sound (studiomonitorer også brukt i hjemmekino) det andre besto av de nye stativhøytalerne til Rega . Begge spillte veldig bra , men veldig forskjellig . MK Sound var skarpskårne i lyden , allt av fett var skåret bort , dynamikken og snerten i lyden var formidabel også realismen var på topp . Men uansett hva som ble satt på (tom konsert opptak) låt det som om man satt i studio , den naturlige (imho) varmen var vekk .
Rega låt akkurat slik jeg er vant med at et typisk hifi anlegg spiller , mykere, større , fyldigere med en naturlig varme uten og miste for mye Prat i forhold til MK sound . Jeg ville valgt Rega .
Legger til at det på begge anlegg ble brukt MK Sound subwoofer , 12" på MK Sound settet og 8" på Rega anlegget , jeg endte opp med å kjøpe 8" eren .