Svært irriterende "smell"

-HP-

Overivrig entusiast
Ble medlem
07.11.2005
Innlegg
512
Antall liker
128
På enkelte plater (som jeg har kjøpt brukt) hører jeg "knepp" eller "smell" - lyden av statisk elektrisitet som plutselig utløses. Det er alltid på de samme platene, og disse smellene kommer 2-3 ganger pr. side. På andre plater skjer det aldri.

Noen som vet hva dette kan skyldes, og hvordan jeg kan bli kvitt problemet?

-HP-
 

Clony

Medlem
Ble medlem
07.12.2006
Innlegg
44
Antall liker
0
Er ikke så erfaren på dette, men jeg tror det kan være att platen kan være statisk opplada, evnt om plate sleeven er av frynsette kvalitet som får holder på platens statiske opplading?

Jeg har no ihvertfall planer om og kjøpe en Milty Zerostat Antistat-pistol for vinylplater http://www.mono.no/display.x?cid=116&sid=519&id=2602

og noen Exstatic Record Sleeves Antistat platecover http://www.mono.no/display.x?cid=116&sid=519&id=2694

Håper dette kan hjelpe, har selv en plate som har noen fæle knitrings øyeblikker som ble sendt fra Korea som da platen var i en type sleeve jeg ikke har sett før, så får kle den med en Antistat platecover samt lade den ut med Antistat-pistolen så håper jeg det gjør susen :)
 
Topp Bunn