A-B?Ingen som har et par bass elementer til rf5 liggende vel![]()
|
A-B?Ingen som har et par bass elementer til rf5 liggende vel![]()
? :/A-B?Ingen som har et par bass elementer til rf5 liggende vel![]()
hehe ikke helt med der nei...Regner med han mente AB som i Akustik Bureau?
Main - CTA405 Copland 405. Husk å bruke 4 Ohm-utgangeneTakker for tips til forsterker. Ønsket er å finne en passende integrert forsterker til mine RF7ii, prisklassen er fleksibel, så kom gjerne med flere tips!![]()
Hva med denne Xindak XA-6950 - förstärkare (stereo) eller denne Xindak A600E - förstärkare (stereo) eller denne Oslo Hi-Fi Center - Tlf: 22 01 04 30 - Anthem Integrated 225 eller denne Marantz PM-11S2 - Bass Brothers AS eller denne McIntosh MA6300 Integrert forsterker - SortTakker for tips til forsterker. Ønsket er å finne en passende integrert forsterker til mine RF7ii, prisklassen er fleksibel, så kom gjerne med flere tips!![]()
Ikke generelt nødvendig å benytte 4 Ohms utgang Mk 2. Men akkurat RF7/II er noe for seg. Uten ekstrem kvalitet på utgangstrafoer sliter rørforsterkere flest med å styre RF7/II med 8 Ohms utgang. Og ellers skader det aldri å prøve seg litt fram.Er det forøvrig 4 ohms utgangen som er å foretrekke på gulvstående RFII serie? Rent teknisk vil det vel senke utgangs-impedansen på forsterken mener jeg, så kan vel ha noe for seg om høyttaleren har lave "dipper" i impedansen. Tenker jeg riktig her? Eller er det prøv deg frem som gjelder?
Hei har testet leben cs600 på rf52 mkll og det låt bra men tror cs300 på rf82 blir noe puslete hvis du drar på litt en gang iblandtEr det noen her som har prøvd Klipsch RF-82 MKII med Leben CS300 og kan si litt om hvordan det låter?
kjører selv xindaken på la scala samt testey den på rf52mkll og den spiller helt ufattelig rått til prisen spesielt på la scala! ma6300 forsvant raskt ut dørene her! litt "kjedelig" lyd, lite snert i mellomtonen og litt "svampete" bassHva med denne Xindak XA-6950 - förstärkare (stereo) eller denne Xindak A600E - förstärkare (stereo) eller denne Oslo Hi-Fi Center - Tlf: 22 01 04 30 - Anthem Integrated 225 eller denne Marantz PM-11S2 - Bass Brothers AS eller denne McIntosh MA6300 Integrert forsterker - SortTakker for tips til forsterker. Ønsket er å finne en passende integrert forsterker til mine RF7ii, prisklassen er fleksibel, så kom gjerne med flere tips!![]()
Meget pent!Her er mine RB-81 mk2
![]()
Meget pent!Her er mine RB-81 mk2
![]()
Hvordan synes du selv det fungerer?
Tror du ville fått en helt annen lydopplevelse med en annen amp. En dedikert stereo-amp som passer Klipsch, og du vill nok finne ut hva som bor i disse.Her er mine RB-81 mk2
![]()
At de koster 6k skal du ikke tenke på. Det er plastfinish over det hele, så her har de spart inn mye på nettopp dette. Før når RF-serien var i ekte trefinér og flottere finish så kostet de adskillig mer. Og masse watt er ikke det de sulter mest etter heller. Men derimot en god stereo-amp, gjerne rør, med kraftig strømforsyning.
Det er flere som bruker forsterker med 2x20w med supert resultat. Det er jo en grunn til at denne Klipsch-tråden er så stor som den er
Du har 97 db i følsomhet på disse, og det er høyt. Andre stativhøyttalere ligger gjerne på 87-90db. De må gjerne ha mer watt for å våkne til liv. Mye pga av høy følsomhet så er det også fort gjort å ende opp med en forsterker som ikke passer de. De sier i fra med en gang for å si det sånn. Når du sier høy og skrikende diskant så tror jeg at hjemmebio forsterkeren din ikke er den rette forsterker for RB-81.
Til at de koster 6000 finner ikke jeg så mange begrensninger, men en amp som får frem trykk på musikken uten å måtte dra på
ville vært suverent på disse.
En brukbar surroundreceiver kan nok skape bedre lydresultater enn det mange her inne later til å tro. Min oppriktige mening er at prisene på surroundmarkedet er mye mer presset og konkurranseutsatt enn hi-fi, og receivere begynner å yte temmelig bra. Ingen grunn til å anta at et anlegg ikke låter fett bare fordi forsterkeren har flere enn to kanaler.Men derimot en god stereo-amp, gjerne rør, med kraftig strømforsyning.
Jeg hadde bare reciver i begynnelsen på høyttalerene mine , men så syntes jeg manglet litt når det kom til bassen , mellomtonen og diskanten. Og da gikk jeg til annskaffelse av ein sherbourn 2 kanals effektforsterker og det fikset mine problemer og meir tilTror du ville fått en helt annen lydopplevelse med en annen amp. En dedikert stereo-amp som passer Klipsch, og du vill nok finne ut hva som bor i disse.Her er mine RB-81 mk2
![]()
Har testet min på Rf63 og det spiller utrolig bra til en så "liten" rørforsterker å være. Syns det er bra trykk i den og spiller jo utrolig rent og klart. Klarer lett høyt nok volum om du ikke skal ha festvolum.
Testet MA mot en LM216i og der vant MA klart på Chorus ll. Men jeg har skiftet rør på min og det gjorde en del med bass og mellomtone registeret. LM hadde kanskje bedre mellomtone, men manglet mye i bassen. Rørskifte anbefales ihvertfall.
jeg har lenge vært i receiver verdenen og eid en god del av i fra 90 tallet og frem til idag, min erfaring er at de yter godt til det de er lagd for, inntil ett visst punkt selvfølgelig, og det er herifra og videre stereo utstyret forsetter å imponere mens en receiver begynner å vise sine begrensningerEn brukbar surroundreceiver kan nok skape bedre lydresultater enn det mange her inne later til å tro. Min oppriktige mening er at prisene på surroundmarkedet er mye mer presset og konkurranseutsatt enn hi-fi, og receivere begynner å yte temmelig bra. Ingen grunn til å anta at et anlegg ikke låter fett bare fordi forsterkeren har flere enn to kanaler.Men derimot en god stereo-amp, gjerne rør, med kraftig strømforsyning.
Full forståelse for det Sorgenfri og et viktig poengNå, må vel jeg komme inn her, da jeg har vært med på å Teste ( det er vel litt sterkt sagt all den tid vi bare benyttet etpar timer?) LM216 i to svært forskjellige annlegg. Dottidott mener vel at han ikke ser prisforskjellen mellom disse to er verdt det for han. Og i hans system synes jeg vi ikke klarte å få ut hva LM har gjort i mitt, og i BurntIsland sitt system.
Dette har jeg tenkt mye over i dag, og jeg har hverken kompetanse ei heller lyttet nok til forskjellige systemer til å ha noen kvalifisert mening om det, og det er vel hva denne hobbyen handler om? At hvert system låter forskjellig, og å bytte ut ett komponent kan gjøre mye i ett, mens det ikke gjør det i ett annet?
Jeg, finner LM veldig bra, og etter å ha hørt på den i tre systemer er min konklusjon at den er ett godt kjøp - og vel så det
Eneste grunnen til at LM ikke blir stående her, er summen NAV innkreving drar ut av kontoen min hver måned.