Hva hører du på NÅ (musikk)

  • Trådstarter Kaare G. Opsahl
  • Startdato

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Status
    Stengt for ytterligere svar.

    ErosLoveking

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.02.2004
    Innlegg
    15.737
    Antall liker
    3.919
    Sted
    Oslo
    Fant Rev. Beet Man-konserten. Mojo Weekend 25. 26. på Hulen. Ser ut til at man må kjøpe pass for begge dagene dog, men det kan jo hende at der er noe annet som er verdt å få med seg også. The Wednesday Knights er vel de eneste jeg har sett før så vidt jeg kan se.

    https://hulen.ticketco.no/mojoweekend


    Her er jaffal programmet:

    Mojo Workout presenterer: Mojo Weekender – Be A Caveman 2013!
    Fredag 25 – Lørdag 26. oktober. På Hulen i Bergen.

    Tidenes prehistoriske rock and roll kalas! 10 band, 9 dj’er, tiki lounge, hakesleppende deco, saiko projeksjoner, kald øl, stappede dansegulv, cavemen and women going bananas! Få på deg skinnfellene og kvess bollesveisen. Her kommer kremen av internasjonale headlinere til å klæsje sammen med lokale helter i en battle of the bands som sender tilskuerne rett tilbake til steinalderen. This is the place to be! be a caveman!
    Fredag:

    Graham Day and the Forefathers (ENG)
    Graham Day & The Forefathers fyrer løs et sett proppfull av hits fra de forskjellige bandene Graham Day har frontet opp gjennom tidene: The Prisoners, The Prime Movers, The Solarflares og The Gaolers! Gå ikke glipp av denne legendariske trioen som står ansvarlig for å ha inspirert utviklingen innen ulike sjangre som garagerock, psychedelia og madchesterscenen.
    Daddy Long Legs (US)Hva skjer hvis du blander én del Jon Spencer Blues Explosion , mikser inn en beta med The Legendary Shack Shakers og slenger på en klype med Robert Johnson?
    Daddy Long Legs skjærer brutalt bort all middelmådig staffasje og serverer en saftig musikalsk indrefilet, rett fra hjertet men via hoftene!
    The Better Men than You (NO)
    Lokale helter med bakgrunn fra bl.a The Tranceplants og Tarmer. The Better Men Than You har siden 1999 feid all konkurranse av banen når det gjelder å sparke liv i de obskure testosterondrevne klassikerne innen 60 talls rock and roll.
    Thee Suave (ENG)Hvem tar opp tråden etter Medways store helter på 80-tallet? Vi holder en knapp på Thee Suave fra London. Denne rythm and beat trioen kjører knallharde referanser til både Beatles og Billy Childish, og blander merseybeat med medway garage på en fortreffelig og fengende måte.
    The Wednesday Knights (NO)Det skitneste orkesteret i byen og ingen kunne kledd det bedre. Dette bandet har hjertet i det drøyeste nachspillet i den mørkeste bakgården der det er kun rock and roll på fullt volum som gjelder.
    Lørdag:

    The Wildebeests (SC)
    Fantes det noen gang en supergruppe innen punk-rockabilly-roll, må det nesten være The Wildebeests! Med medlemmer som Russ Wilkins (Pop Rivets, Milkshakes og Delmonas), John Gibbs (The Kaisers, Holly Golightly, The Masonics) og Lenny Helsing (Thanes, Green Telescope) skulle alt ligge til rette for en heiadundrande avslutning på helgen!
    Reverend Beatman (CH)Svovelpredikanten fra alpene gjør sitt første vekkelsesmøte i Bergen aka syndens pøl! En prestekrage, en gitar, en basstromme, en hihat, en mikrofon, en misjon: Reverend Beat Man har en fot i himmelen og en i helvete og er kommet for å redde sjelen din.

    The Cavebones (NO)Noen som sa: Be a Caveman?! Møt Moss sin store stolthet og Norges ubestridte konger av pre-historic rock and roll. 5 ekstatiske huleboere som mikser horror og humor i en salig blanding av 50s rockabilly, 60s garage og 70s punk. Har du sansen for The Cramps kommer du til å elske dette bandet!

    The Scumbugs (NO)
    Buzzfueled insect riot rock and roll! The scumbugs har kun èn ting på agendaen: å fylle lokalet med en kollektiv buzz som ringer i ørene til langt etter nachspiel! Møt opp, gi etter og bli bitt av basillen!

    The Longboards (NO)
    Surf's up! Endelig en skikkelig bergensk surfcombo! The Longboards skreller av seg den ene skamklassikeren etter den andre. Vi bygger en egen scene for anledningen og inviterer til fest allerede 17.00 Lørdag ettermiddag. Her er det bare å komme seg opp og glemme gårsdagens fadeser. Ingenting er vel bedre en å riste av seg bakrusen i et fiktivt sydhavsparadis iført hawaii-skjorte og fez på hodet? Det synes vertfall ikke vi, når dørene åpner er festen i gang og dette har du ikke tid til å miste et sekund av!


    DJ’s:

    Josh Styles (USA)
    Kitty B Shake (ITA)
    Pascal Norvins (FRA)
    David Peter (DAN)
    Tom Wing (ENG)
    Mojo Spinteam
    Back To Beat DJs

    Det napper i kjøttbeinet, og neandertalgenet, huleboeroutfitten er som alltid korrekt uvaska, myggjagerne lukter fortsatt fra fordums storhet i Benidorm, legghåra et par hakk gråere enn sist, alt velprøvd gjennomkjørt i over og under grunn, hit og dit, frem og tilbake i Brooklyn og Manhattan, NYC.

    Gi meg en deli og jeg er et komplett menneske, imens vurderer jeg nok en efterfest med Mr.Styles og et par flasker grappa,,,,,,,, :D
     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    Damien Jurado - Saint Bartlett (2010)

    passer vel til natta, blir aldri lei den stemmen hans.
     

    janfrt

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    16.06.2011
    Innlegg
    7.491
    Antall liker
    8.619
    Sted
    Pt. Høvik
    Litt fart på sakene, før det er på huet:

    The Screaming Blue Messiahs - Bikini Red (Elektra, 1987)

    MI0002380176.jpg


    Bill Carter er leder (og som forvirrende mange heter i musikkverdenen). Hvor det ble av ham, aner jeg ikke. Rocker gjør dette imidlertid.

    Muligens en banjoskive til slutt i kveld, for å roe det hele ned.

     

    Townes

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.04.2009
    Innlegg
    15.640
    Antall liker
    10.643
    Sted
    www.skranglefantene.com
    Torget vurderinger
    1
    Of Montreal - Lousy with sylvianbar (2013)



    Aldri helt fått fot på dette orkesteret fra Athens, Georgia, tidligere. Men dette begynner ganske tøft. Fugitive air som sparker i gang ballet minner meg litt om en rocka utgave av den "countrylåta" Beck hadde med seg på Odelay. Og likte coveret, da synker kjøpeterskelen ørlite.

     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    Bare gjentatt meg selv i formiddagstimene. Nyeste Avett Brothers, nyeste The Sadies og den glemte Patty Griffin.
    Da passer det nok med

    The Avett Brothers - The Carpenter (2012)


    om albumet muligens ikke var det helt store, forventningene var jo veldig store, er det ikke mye gærent med denne låta
     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    Det er førstelåta på DDW som er så rar, skal snart få en runde, men er igang med gladpopandroll før jobben

    The Blue Things - Blow Your Mind (2007)

    65 spor, to og en halv time, rekker ikke alt nei. Ikke alt er like bra lydmessig, men hva gjør vel det?
    Kansasband, åra 1963-66.
     

    clash

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    19.05.2007
    Innlegg
    2.261
    Antall liker
    3.427
    Sted
    Drammen
    The Sadies - Internal Sounds 2013.

    IMG_9820.JPG

    Sadies siste skive i hus med cd og nedlastings kode. Slik kan det også gjøres : )
    Har fått seg en runde og det lover bra synes jeg. To flotte skiver har ramla inn på to dager. Gripka og Sadies.
    Blir nok ei bra helg : )
     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    Ha Ha Tonka - Lessons (2013)

    var den her helt ålreit, likevel?
    En sjekk til må man koste på seg, den forrige var jo ganske god.
     

    clash

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    19.05.2007
    Innlegg
    2.261
    Antall liker
    3.427
    Sted
    Drammen
    The Beatles - Live At The BBC 1994.

    IMG_9376.JPG

    Det nærmer seg vel en ny runde med denne og en utgivelse nummer 2.
    Varmer opp så lenge med denne.
     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    Thee Headcoatees - Girlsville (1991)

    Artig jenteband. Vet ikke stort om dem, annet enn at de er britiske og at Holly Golightly er med.
    Garasjepunky? Høres bra ut.

    [video=youtube;jfExN5xUAuU]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jfExN5xUAuU[/video]
     

    janfrt

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    16.06.2011
    Innlegg
    7.491
    Antall liker
    8.619
    Sted
    Pt. Høvik
    Jonathan Wilson - Fanfare (Bella Union, 2013)

    Jonathan-Wilson-album-cover-Fanfare.jpg


    Dette er laaangt unna Americana. North Carolina-fyrens andre. Ikke akkurat lettvint-komposisjoner, men er det det samme som at det er bra? Som det står i anmeldelsene (bl.a. i DN i dag), så kan det minne om Dennis Wilsons "Pacific Ocean Blue", m.a.o. litt smådyster musikk fra Californias kyst. Enig i det, men fikk ikke draget på dette. Må definitivt høres på flere ganger for å felle en dom. Graham Nash, David Crosby (liker ikke de gutta), Campbell og Tench fra Heartbrakers ++ er med.

    Noe mer rockete og lystig må settes på. Fort!

    Kan høres HER.

    [video=youtube;tawWSAgLd_M]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tawWSAgLd_M[/video]
     
    X

    X186841

    Gjest
    The Headcoatees er ett Billy Childish produkt:

    Thee Headcoatees were formed by Billy Childish as a backing group for his band Thee Headcoats. The Delmonas were the first incarnation of Thee Headcoatees. Member Ludella Black headed up the Delmonas. Their songs were principally written by Billy Childish and were songs that did not fit into his other two bands Thee Headcoats andThee Milkshakes. After Holly Golightly did a cameo appearance with Thee Headcoats, Childish added her to The Delmonas lineup. Soon thereafter the band was renamed Thee Headcoatees.[2]

     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    Får ta en lytt på denne trøtte gruppa til kaffen da, så holder man seg våken uansett:)

    Pearl Jam - Lightning Bolt (2013)


    Første låta gikk da an, men så kom teppet sigende... nei, dette er bare grusomt.
    Er nok fortsatt ikke i målgruppa, det lever de nok godt med.
     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    The Headcoatees er ett Billy Childish produkt:

    Thee Headcoatees were formed by Billy Childish as a backing group for his band Thee Headcoats. The Delmonas were the first incarnation of Thee Headcoatees. Member Ludella Black headed up the Delmonas. Their songs were principally written by Billy Childish and were songs that did not fit into his other two bands Thee Headcoats andThee Milkshakes. After Holly Golightly did a cameo appearance with Thee Headcoats, Childish added her to The Delmonas lineup. Soon thereafter the band was renamed Thee Headcoatees.[2]
    Takk for den.
    Men tror du jeg veit hvem Billy Childish er da?
    Får google den fyren da...:)
     
    X

    X186841

    Gjest
    Uffda , min feil. Trodde Wild Billy Childish var alment kjent. Overproduktiv fyr fra Kent , som maler, skriver dikt og lager musikk i ustoppelige mengder. Samlet på platene han lagde selv og var med på , men ga opp etter hvert...
    LISTING ALBUMS ONLY (45’s are not shown)

    2013, All Our Forts Are With You, Wild Billy Childish and CTMF

    2013, 36 Years Later, Wild Billy Childish and CTMF

    2013 Ich Lieber Dich, Wild Billy Childish and CTMF

    2012 Tablets of Linear B, The Spartan Dreggs

    2012 Coastel Command, The Spartan Dreggs

    2012 Dreggredation, The Spartan Dreggs

    2012 Dung Beetle Rolls Again, Billy Chyldish & Sexton Ming

    2011 Misery Shared, The Spartan Dreggs

    2011 Forensic R & B, The Spartan Dreggs

    2010 Poets of England, The Vermin Poets

    2009 Archive from 1959: The Billy Chyldish Story, Billy Chyldish

    2009 Juju Claudius, The Chatham Singers

    2008 Thatcher’s Children, Billy Chyldish & the Musicians of the British Empire

    2007 Christmas 1979, Billy Chyldish & the Musicians of the British Empire

    2007 Punk Rock at the British Legion, Billy Chyldish & the Musicians of the British Empire

    2007 Poems of a Backwater Visionary, Billy Chyldish (spoken word)

    2006 My First Billy Chyldish Album, Billy Chyldish

    2005, Heavens Journey, Billy Chyldish & the Chatham Singers

    2005 Medway Wheelers, The Buff Medways

    2003, The XFM Sessions, The Buff Medways

    2003 1914, The Buff Medways

    2002 Steady the Buffs, The Buff Medways

    2002 Here Come the Fleece Geese, Billy Chyldish & Sexton Ming

    2001 This is This, The Buff Medways

    2001 Live at the Dirty Water Club, Thee Headcoats

    2000 Elementary Headcoats - Thee Singles 1990-1999 (compilation), Thee Headcoats

    2000 I Am the Object of Your Desire, Thee Headcoats

    2000 Ready Sect Go!, Thee Headcoats Sect

    1999 In Blood, Billy Chyldish & Holly Golightly

    1999 Here Comes the Cessation, Thee Headcoatees

    1999 The Sisters of Suave, Thee Headcoatees

    1999 English Gentlemen of Rock ‘N’ Roll / The Best Vol.2 (Japanese Compilation), Thee Headcoats

    1999 The Cheeky Cheese, Billy Chyldish & Sexton Ming

    1999 Crimes Against Music - Blues Recordings 1986-1999 (Compilation), Wild Billy Chyldish

    1998 25 Years of Being Chyldish, Billy Chyldish

    1998 Taylor Meets the Headcoatees, The Headcoatees

    1998 17% Hendrix Was Not the Only Musician, Billy Chyldish and His Famous Headcoats

    1998 Brother is Dead... but fly is gone!, The Headcoats

    1998 Sherlock Holmes Meets the Punkenstein Monster (Japanese Compilation), Thee Headcoats

    1998 The Messerschmitt Pilot’s Severed Hand, Thee Headcoats

    1998 Devil in the Flesh, Billy Chyldish / Dan Melchior

    1997 The Jimmy Reid Experience, Thee Headcoats

    1997 Punk Girls, Thee Headcoats

    1997 Chatham’s Burning - Live ’77 & ’78 Demo’s, The Pop Rivets

    1997 Bostik Haze, Thee Headcoatees

    1996 Made With a Passion - Kitchen Demo’s, Billy Chyldish

    1996 Knights of the Baskervilles, Thee Headcoats

    1996 Deerstalking Men, Thee Headcoats Sect

    1995 The Sounds of the Baskervilles, Thee Headcoats feat. Thee Headcoatees

    1994 Connundrum, Thee Headcoats

    1994 Ballad of Insolent Pup, Thee Headcoatees

    1994 Live at the Wild Western Room, Thee Headcoats

    1994 Caesars Pleasure (Compilation), Thee Mighty Caesars

    1993 Hunger at the Moon, Billy Chyldish

    1993 At the Bridge, Billy Chyldish featuring The Singing Loins

    1993 Native American Sampler - A History 1983-1993 (Compilation), Various

    1993 Live in the Netherlands, Wild Billy Chyldish and the Blackhands

    1993 Torments Nest, Billy Chyldish

    1993 Cavern by the Sea, Thee Headcoats

    1993 The Good Times Are Killing Me, Thee Headcoats

    1993 The Wurst is Yet to Come, Thee Headcoats

    1992 In Tweed We Trust, Thee Headcoats

    1992 Caesars Remains (Compilation), Thee Mighty Caesars

    1992 Have Love Will Travel, Thee Headcoatees

    1992 The Original Chatham Jack, Billy Chyldish & the Blackhands

    1992 Der Henkermann - Kitchen Recordings, Billy Chyldish

    1992 The Sudden Fart of Laughter, Billy Chyldish

    1991 I Am The Billy Chyldish (Compilation), Various

    1991 Headcoatitude, Thee Headcoats

    1991 W.O.A.H! Bo in Thee Garage, Thee Headcoats

    1991 Girlsville, Thee Headcoatees

    1991 50 Albums Great, Wild Billy Chyldish

    1990 Heavens to Murgatroyd, Even! It’s Thee Headcoats! (Already), Thee Headcoats

    1990 Live in Germany ’79, The Pop Rivets

    1990 Beach Bums Must Die, Thee Headcoats

    1990 The Earls of Sauvedom, Thee Headcoats

    1990 The Kids Are Square - This is Hip!, Thee Headcoats

    1990 19th Nervous Shakedown (Compilation), The Milkshakes

    1989 Surely They Were the Sons of God (Compilation), Thee Mighty Caesars

    1989 Long Legged Baby, Wild Billy Chyldish & the Natural Born Lovers

    1989 Headcoats Down!, Thee Headcoats

    1989 John Lennon’s Corpse Revisited, Thee Mighty Caesars

    1989 The Delmonas, The Delmonas

    1988 English Punk Rock Explosion (Compilation), Thee Mighty Caesars

    1988 Do the Uncle Willy, The Del Monas

    1988 Play: Capt’n Calypso’s Hoodoo Party, Wild Billy Chyldish & the Blackhands

    1988 Brimful of Hate, Jack Ketch & the Crowmen

    1988 Poems of Laughter and Violence, Billy Chyldish

    1988 ”i remember”, Wild Billy Chyldish

    1988 YPRES 1917 Overture (Verdun Ossuary), Billy Chyldish & Sexton Ming

    1987 Live in Chatham, Thee Milkshakes

    1987 The 1982 Cassettes, Wild Billy Chyldish

    1987 Plump Prizes & Little Gems, Billy Chyldish & Sexton Ming

    1987 Laughing Gravy, Wild Billy Chyldish & Big Russ Wilkins

    1987 Punk Rock Showcase, Thee Mighty Caesars

    1987 Which Head Donkey Daddy?, Billy Chyldish & Sexton Ming

    1987 Don’t Give Any Dinner to Henry Chinaski, Thee Mighty Caesars

    1987 I’ve Got Everything Indeed, Wild Billy Chyldish

    1987 Fun in the UK (Compilation), The Pop Rivets

    1986 The Milkshakes Revenge - The Legendary Missing 9th Album, The Milkshakes

    1986 Wiseblood, The Mighty Caesars

    1986 Live in Rome, Thee Mighty Caesars

    1986 107 Tapes (Early Demo’s / Live), The Milkshakes

    1986 Acropolis Now, Thee Mighty Caesars

    1985 Thee Caesars of Trash, Thee Mighty Caesars

    1985 Beware the Ideas of March, Thee Mighty Caesars

    1985 The Delmonas 5, The Del Monas

    1985 Dangerous Charms, The Del Monas

    1985 Thee Mighty Caesars, Thee Mighty Caesars

    1984 Thee Knights of Trashe, Thee Milkshakes

    1984 They Came They Saw They Conquered, Thee Milkshakes

    1984 Showcase, , The Milkshakes

    1984 Nothing Can Stop These Men, The Milkshakes

    1984 The Milkshakes in Germany, The Milkshakes

    1984 Sing and Play 20 Rock & Roll Hits of the 50’s & 60’s, The Milkshakes

    1983 The Milkshakes IV - The Men with Golden Guitars, The Milkshakes

    1983 After School Sessions, The Milkshakes

    1982 14 Rhythm and Beat Greats, The Milkshakes

    1981 Talking ‘Bout... Milkshakes, The Milkshakes

    1979 Empty Sounds from Anarchy Ranch, The Pop Rivets

    1979 Greatest Hits, The Pop Rivets


    Takk for den.
    Men tror du jeg veit hvem Billy Childish er da?
    Får google den fyren da...:)
     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    Hehe, trenger jeg google?:)
    Må innrømme at jeg har sett at folk har spilt ham, begynner vel å bli på tide å sjekke ham ut. Mye på spotify ser jeg. Billy er vel den samme som Wild Billy også, gjetter jeg. Hvilke plater er best da?
     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    Wild Billy Childish and The Musicians Of The British Empire - Punk Rock At The British Legion Hall (2007)

    artig bandnavn, artig plate, liker den.
    (men var borti noen meget rare album også, det var som freakpunkete barneTV noe av det:)).
     

    janfrt

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    16.06.2011
    Innlegg
    7.491
    Antall liker
    8.619
    Sted
    Pt. Høvik
    Får ta en lytt på denne trøtte gruppa til kaffen da, så holder man seg våken uansett:)

    Pearl Jam - Lightning Bolt (2013)

    Første låta gikk da an, men så kom teppet sigende... nei, dette er bare grusomt.
    Er nok fortsatt ikke i målgruppa, det lever de nok godt med.
    Det er vel rette uttrykket det, ja.

    Måtte jo teste ut hva denne betydelig eldre fyren komponerer nå om dagen. Puuh, nei, jeg liker ikke musikken hans lenger og det er det forsåvidt lenge siden jeg gjorde. Siste gode var med "Flaming Pie" (1996), det var bra, selv om Jeff Lynne satte et litt for godt avtrykk.

    De beste er hos meg hans første og "Ram" innkjøpt da de utkom. Allikevel er jeg imponert over at han holder koken. Tror det hadde gjort seg med noe mer rockete. Og for ikke å forglemme: en gjennomført sjarmerende mann med enorme kunnskaper og som kan traktere de fleste instrumenter.

    Sir James Paul - New (Universal Music, 2013)

    570_570_94a995da08ba4ca3a66db6f9a68b8e59-1380009247.jpg


    [video=youtube;9NAA6ZK4uNk]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=9NAA6ZK4uNk[/video]
     

    united

    Æresmedlem
    Ble medlem
    23.07.2009
    Innlegg
    24.795
    Antall liker
    35.936
    Sted
    Indre Østfold
    Torget vurderinger
    2
    Billy Bragg - Tooth & Nail (2013)

    britisk trubadur som også kan Internasjonalen:)
     
    Status
    Stengt for ytterligere svar.
  • Laster inn…

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Laster inn…
Topp Bunn