baluba
Æresmedlem
- Ble medlem
- 18.02.2009
- Innlegg
- 24.587
- Antall liker
- 15.158
- Sted
- Kopervik og Bergen
- Torget vurderinger
- 1
Det er i krypten det skjer, som seg hør og bør.
Jeg har en Sansui A-80 som er syk på ene kanalen om det er av interesse?. Jeg kjøpte den bare på grunn av at det fulgte med kvittering i fra OHC. Kvitteringen er i fra den perioden jeg jobbet der og er skrevet ut av Kato Kyvik. En forsterker i fra 1981 med orginal kvittering er ikke så ofte man kommer over.Joda, det er mange som ikke liker den. En årsak er nok at den oppgis til optimistiske 20 watt, noe den er langtfra kapabel å gi. Ti watt er nok mer riktig, og ikke særlig sterke ti watt heller med den veggvorten. Dessuten har jeg nok ikke bestilt den med det rette chipsettet, det skulle vært en TA2024 i den for at det skulle være en av de som har fått god omtale rundt omkring. Denne har også fått god omtale hos åpenbart ikke så avanserte lydinteresserte på nettet, så den bør holde til det enkle den skal bli satt til å gjøre, spille på svært lettdrevne høyttalere på et gjesterom fram til noe bedre i vintage-klassen dukker opp i "nabolaget" for småpenger. Får jo lett tak i en helt grei japse til 200 kroner, eventuelt 400 med anstendige høyttalere, hvis man bare er litt tålmodig. Vet det står et par anlegg nede på bruktbutikken her i byen, men jeg vet de helst vil selge dem komplett og da blir det til hvilken pris. Får ta en tur innom og prate med han som er ansvarlig for tekniske ting der nede, det er en menighet som driver den og med to åpningsdager i uken er det likevel litt tombola om riktig person er tilstede slik at det kan diskuteres litt pris.
Hadde holdt senga jeg også hvis dette var alternativetNå kan jeg jo velge denne framfor å gå til sengs igjen.
Men jeg tror jeg velger meg sengen en time til fram til jeg må stå opp.
Det tar vi på privaten snart. Kan jo være aktuelt.Jeg har en Sansui A-80 som er syk på ene kanalen om det er av interesse?. Jeg kjøpte den bare på grunn av at det fulgte med kvittering i fra OHC. Kvitteringen er i fra den perioden jeg jobbet der og er skrevet ut av Kato Kyvik. En forsterker i fra 1981 med orginal kvittering er ikke så ofte man kommer over.Joda, det er mange som ikke liker den. En årsak er nok at den oppgis til optimistiske 20 watt, noe den er langtfra kapabel å gi. Ti watt er nok mer riktig, og ikke særlig sterke ti watt heller med den veggvorten. Dessuten har jeg nok ikke bestilt den med det rette chipsettet, det skulle vært en TA2024 i den for at det skulle være en av de som har fått god omtale rundt omkring. Denne har også fått god omtale hos åpenbart ikke så avanserte lydinteresserte på nettet, så den bør holde til det enkle den skal bli satt til å gjøre, spille på svært lettdrevne høyttalere på et gjesterom fram til noe bedre i vintage-klassen dukker opp i "nabolaget" for småpenger. Får jo lett tak i en helt grei japse til 200 kroner, eventuelt 400 med anstendige høyttalere, hvis man bare er litt tålmodig. Vet det står et par anlegg nede på bruktbutikken her i byen, men jeg vet de helst vil selge dem komplett og da blir det til hvilken pris. Får ta en tur innom og prate med han som er ansvarlig for tekniske ting der nede, det er en menighet som driver den og med to åpningsdager i uken er det likevel litt tombola om riktig person er tilstede slik at det kan diskuteres litt pris.
O
Høyner med denne:Nå kan jeg jo velge denne framfor å gå til sengs igjen.
Men jeg tror jeg velger meg sengen en time til fram til jeg må stå opp.
??Goodie, bildefunksjonen funker igjen! ;D
Goodie, bildefunksjonen funker igjen! ;D
Ikke jeg heller.??
Det merker ikke jeg noe til.
Kun bysserykter altså Virtuell smekk på pung utdelt til balubaGoodie, bildefunksjonen funker igjen! ;DIkke jeg heller.??
Det merker ikke jeg noe til.
mvh
GodmorgenGoodie, bildefunksjonen funker igjen! ;D
Er ikke bildet i #1975 synlig for dere? Det la seg helt normalt inn for meg, og jeg har ikke redigert noe som helst i posten sett bort fra at det manglet et par ord i en ufullstendig setning.GodmorgenGoodie, bildefunksjonen funker igjen! ;D
Dette stemmer ikke hos meg.
Men kan du dele med oss hvilken observasjon/erfaring du baserte det på?
Bill.mrk. "Nerd, alt er av interesse"
Nope, det er ikke synlig. Hvilken plattform bruker du? Her er det Win10 og Chrome.prøver med standard editor:
OK?
esp
Faen og – synlig her… samme problem som før altså – litt anstrengende når man ikke selv ser om det funker eller ei. Bruker Epple/mekk + Safari.Nope, det er ikke synlig. Hvilken plattform bruker du? Her er det Win10 og Chrome.prøver med standard editor:
OK?
esp
For et anlegg! er det Sansui? (Jeg er vel den en av de få her som ser på anlegget fremfor noe annet...)