emokid
Hi-Fi freak
- Ble medlem
- 04.02.2004
- Innlegg
- 5.300
- Antall liker
- 6.685
Det blir nok større grad av likhet hos oss i fremtiden enn før
Ser sånn ut.......med 2001eller 2002 påmontert etter hva jeg kan se?Har du koblet opp de tre-d printede diskantene også?
For å følge opp denne, riktignok fra en annen vinkel og med tydelige spor av hverdag og barnerotOg her ser dere synderen. Massiv teglsteinpeis med 3 støttemurer under som går ned til grunnmur rundt pipeløpet. Peisen ønsket jeg vekk uansett, svær og upraktisk. Når jeg så huset var jeg veldig i stuss på hvordan jeg skulle få til optimale hifiomstendigheter, og kom på at jeg like gjerne kunne rive pipa. Den står akuratt i veien for å slenge sammen tre av rommene i kjelleren til et stort, deilig areal. Hvor vanskelig kan det være?
Bilde fra prospekt.
Vis vedlegget 454819
Hvor stort blir dette rommet i forhold til det Næss'en har?
4,7 x 4 meter, for infoVet ikke, tipper litt større...
Jeg har 20kvm stereo/hjemmekinobule, den er ikke off limits men blir likevell alt for lite brukt, både av meg og resten av huset. Så jeg planlegger påbygg og nytt og større rom (40-50kvm) som nok blir mer i tråd til det OMF har, dvs noe som er brukende til annet enn kun lyd, dvs også kan brukes som ekstra stue.Stereo bula er " off limits" for resten av familien - ego tripp..
Nytt alternativ.Æsj....har egentlig mistet litt av gnisten og stormansgalskapen etter å ikke hatt anlegg på en god stund. Jeg har fortsatt behov for en egen plass og avlukke til musikk, men finnes det noe alternativ til hovedplanene jeg hadde?
Jeg kan flytte en lettvegg og få dette til en brøkdel av byggekosten for det større rommet.....
Anlegget er satt inn med eksakt samme innbyrde plasserig (høyttaler-høyttaler-lyttepos) som jeg hadde i stua tidligere, for dem som var der.
Vis vedlegget 478101
enig!Potensialet er mye høyere i et større rom. Hadde valgt det største om jeg hadde muligheten.