Takk det samme motoren - ting blir vel hva man gjør det tilGod morgen Soundting skal ikke være lett ser du
Ha en fin dag
mvh
![Grimaseansikt med smilende øyne :grin: 😁](https://cdn.jsdelivr.net/gh/joypixels/emoji-assets@5.0/png/64/1f601.png)
Takk det samme motoren - ting blir vel hva man gjør det tilGod morgen Soundting skal ikke være lett ser du
Ha en fin dag
mvh
Nei, de får mye god omtale. Hana SL er nok mest for pengene - og den regnes for å være svært god til prisen. Med ML får man Micro Line sliping , og et tyngere og bedre dempet hus - som tilsammen gir mer kontroll og finesse. Om den er verd prisforskjellen avhenger nok mye av resten av oppsettet .Ja AT har mye gode puer men du trår sikkert ikke feil med Hana skal en tro det en leser
mvh
Jeg har ikke peiling på pickuper, men som mye innen hifi så MÅ vel den med gull og bling låte best?Valgets kvaler.
AT-33PTG/II er bestillingsvare , men hvis ikke jeg ønsker å vente har jeg fått bra tilbud på et par alternativer fra Hana.
Hvorfor setter jeg ikke bare på en CD i stedet for å plage meg selv med alt dette styret rundt vinyl
Vis vedlegget 918609 Vis vedlegget 918610
Ikke så lett dette med valg av pu men jeg har aldri sett meg tilbake etter jeg kjøpte LyraNei, de får mye god omtale. Hana SL er nok mest for pengene - og den regnes for å være svært god til prisen. Med ML får man Micro Line sliping , og et tyngere og bedre dempet hus - som tilsammen gir mer kontroll og finesse. Om den er verd prisforskjellen avhenger nok mye av resten av oppsettet .
Kanskje fordi vinyl spiller mer naturlig, uansett bra cd-utstyr. Slik oppleves det hos meg når jeg sammenligner den ene etter den andre plata jeg har både på vinyl og cd.Valgets kvaler.
AT-33PTG/II er bestillingsvare , men hvis ikke jeg ønsker å vente har jeg fått bra tilbud på et par alternativer fra Hana.
Hvorfor setter jeg ikke bare på en CD i stedet for å plage meg selv med alt dette styret rundt vinyl
Vis vedlegget 918609 Vis vedlegget 918610
Har opplevd at vinyl låter bedre, men også andre veien. Og noen ganger forbausende likt. Avhenger mye av forskjeller på masteringer osv. Og selvfølgelig hvor mye penger man legger i hvert medium.Kanskje fordi vinyl spiller mer naturlig, uansett bra cd-utstyr. Slik oppleves det hos meg når jeg sammenligner den ene etter den andre plata jeg har både på vinyl og cd.
Du har nok en knall pickup i Lyra Delos . EV33 var god i forhold til pris , men tiden har løpt litt fra den føler jeg. Det finnes bedre alternativer uten å blakke seg helt.Ikke så lett dette med valg av pu men jeg har aldri sett meg tilbake etter jeg kjøpte LyraGikk fra en EV33 og du milde for en forskjell.
mvh
"Hvorfor setter jeg ikke bare på en CD i stedet for å plage meg selv med alt dette styret rundt vinyl"
Vinylentusiast; Se "Masochist"
Masochisme – Wikipedia
no.wikipedia.org
Nydelige bilder Sound!En rekreasjonstur i det grønne klarner hodet sies det.
Om jeg da har bestemt meg ..![]()
![]()
Vis vedlegget 918645 Vis vedlegget 918646 Vis vedlegget 918647 Vis vedlegget 918648 Vis vedlegget 918649
Takker. Det står ikke om liv akkurat , men jeg må ta en avgjørelse i løpet av dagen føler jeg. Hana ML er nok den sterkeste kandidaten fra det merket - så må jeg finne ut om jeg tror den er verd mellomlegget .Nydelige bilder Sound!
Håper "Moder Jord" gir deg svar på pickup-dilemmaet![]()
Såpasshana SL ble et stort gjesp her, ikke sett på merket etter den var her. AT er nok et bedre valg som er verdt og vente på.
Veldig fine bilderEn rekreasjonstur i det grønne klarner hodet sies det.
Om jeg da har bestemt meg ..![]()
![]()
Vis vedlegget 918645 Vis vedlegget 918646 Vis vedlegget 918647 Vis vedlegget 918648 Vis vedlegget 918649
Takker - ja det er deilig å ha slike steder i nærheten.Veldig fine bilder
Det er fint nede ved Breivollstranda!!
Jeg har også bestilt en slik AT. Har ikke hørt noe om ventetid på den.Etter flere runder med meg selv (og andre) her så lar jeg bestillingen på AT-33PTG/II stå. Tror den har det meste av akkurat det jeg søker i denne omgang. Grunnen til at jeg vurderte Hana er at Mala ga meg en god deal i tilfelle jeg ikke ville vente på bestillingen som kan ta litt tid.
Mala regnet med å ha den ila et par uker i følge mailen jeg fikk.Jeg har også bestilt en slik AT. Har ikke hørt noe om ventetid på den.
Mulig det, men AT-33PTG2 er kjøpt og betalt. Ellers har jeg en Goldring 2500 som er en ganske bra MM også…ellers takk for tilbudet altsåI den prisklassen og rundt der, anbefaler jeg sterkt Clearaudio Maestro V2. En MM, som ikke er som andre MM pu'er. Tror den passer godt til ditt bruksområde. Google!(Eller evt komme hit og høre noen låter med den, men det er seff ikke det samme som i ditt eget oppsett)
TullebukkenNei, de får mye god omtale. Hana SL er nok mest for pengene - og den regnes for å være svært god til prisen. Med ML får man Micro Line sliping , og et tyngre og bedre dempet hus - som til sammen gir mer kontroll og finesse. Om den er verd prisforskjellen avhenger nok mye av resten av oppsettet .
Hm, mulig jeg ikke har fulgt med i timen, men hvor kommer Benz LP inn i bildet, og hvorfor?Tullebukken
På ditt nivå med ditt utstyr er vel svaret gitt - Hana ML
Men neiiiiiiiiiiiiiiida, ser det ble AT-33PTG/II.
Det hadde vært like dumt å bare la Benz LP stå vet du![]()
Jeg har både eid og nettopp solgt en Benz LP for andre gang i mitt liv. Den spilte så bra at jeg ville blitt nødt til å ta vinyl mer på alvor - og det er jo ikke der jeg vil væreHm, mulig jeg ikke har fulgt med i timen, men hvor kommer Benz LP inn i bildet, og hvorfor?
Det sa de for en del uker tilbake når jeg spurte på ventetiden også, men vi får trøste oss med at den som venter på noe godt osv...Mala regnet med å ha den ila et par uker i følge mailen jeg fikk.
Det blir uansett lite eller ingen vinylspilling her i ukene fremover .Det sa de for en del uker tilbake når jeg spurte på ventetiden også, men vi får trøste oss med at den som venter på noe godt osv...
ML var under sterk vurdering - kanskje en annen gangHana SL og ML er no-brainers og veldig mye godlyd for pengene.
-BB-
Får meg til å tenke på Pippi…….men også andre ting