God morgen sevald
lite musikk her enda men koser meg med sigg og kaffe
mvh
mvh
God morgen Mr M. Her lades batteriet litt til dagens snekker øktGod morgen sevaldlite musikk her enda men koser meg med sigg og kaffe
mvh
Måtte ned får å høre, og den traff ikke helt denne morgenen. Denne tror jeg du fikk under huden når hjernen hadde fått en overdose Dopamin.……. men Sevald var ikke kurertDette mesterverket setter jeg utrolig høyt. Kan den mest spilte platen i samlingen min.
Vis vedlegget 1094404
Skjønner godt at dette ikke for alle. Vet egentlig ikke hvorfor dette treffer meg. Husker godt når det kom ut og hvor godt jeg likte det. Da hørte jeg en del på ganske hardtslående musikk. Kanskje jeg begynte å like kontrast til det jeg vanligvis hørte på.Måtte ned får å høre, og den traff ikke helt denne morgenen. Denne tror jeg du fikk under huden når hjernen hadde fått en overdose Dopamin.
Den digitale løken treffer på mye men ikke alt
Er nok freshere enn min i9 gen.9. Godt kjøp!Første steg til veien videre. Bestilte en NUC med i7 gen 14. 32 gb ram. Må vel duge![]()
Nja.. Den har i7-150U prosessor. Idioten har begynt å lese litt, og er usikker på om denne er kraftig nok. Det finnes kraftige, men det er kanskje overkill.Er nok freshere enn min i9 gen.9. Godt kjøp!![]()
Har funnet ut at jeg gidder ikke kjøpe noe halvveis. Oppgradere til denne . Core Ultra 9 185H
Har ikke noe problem med roon hos meg, den krever ikke så mye. Qobuz-app på Windows derimot går meget treigt hos meg.Det streames også i caven. I dag har jeg bare roon server på min Synology 918+ med Roon endpoint i Eversolo. Synes Roon er litt små tregt. Er vel bare en til grunn til å smelle til med en kraftig NUC og kjøre Roon core.
Foldnes Øll&Bøll er såpass ambisiøs at det kreves flere underleverandører enn en skarve hobbysnekker i sørfylket. Bedriften er nå tom for emballasje og ser med økende irritasjon på din uvettige bruk av penger til annet enn plateforsendelser! Vi så oss derfor nødt til å legge ut en tråd på HFS med håp om nye underleverandører i Bergensområdet. Dessverre fikk tråden en snarlig død etter møte med moderatorene på HFS. Ambisjonen om økonomisk verdensherredømme har derfor truffet noen skjær i sjøen.@Karmana har bekymringer om at jeg kommer til å svikte som hans faste emballasje leverandør. Det med god grunn. Han ser vel at pengene renner ut, og at det ikke blir så my plate kjøp fremover. Men jeg vil si en ting. I’ll be back![]()
Kjører Roon Core på en MacMini i5/8gb ram, kablet til ruter, og som er satt opp bare for å kjøre Roon. Ca 1500 cd ligger på SSD disk, usb-c kablet til MacMini. Opplever overhode ingen problemer med dette og alt går kjapt. I tillegg bruker jeg noe av mulighetene i Roon (DSP/upsampling).Har ikke noe problem med roon hos meg, den krever ikke så mye. Qobuz-app på Windows derimot går meget treigt hos meg.
Min nuc er en som tilsvarer i3 og bare 16gb ram, men den fungerer som en kule på det jeg bruker den til. roon er genialt, har roon på 9 forskjellige plasser i huset.
Tror du opptrer fornuftig her, når en underleverandør har klikka aldelesFoldnes Øll&Bøll er såpass ambisiøs at det kreves flere underleverandører enn en skarve hobbysnekker i sørfylket. Bedriften er nå tom for emballasje og ser med økende irritasjon på din uvettige bruk av penger til annet enn plateforsendelser! Vi så oss derfor nødt til å legge ut en tråd på HFS med håp om nye underleverandører i Bergensområdet. Dessverre fikk tråden en snarlig død etter møte med moderatorene på HFS. Ambisjonen om økonomisk verdensherredømme har derfor truffet noen skjær i sjøen.
Ble definert som kjøp/salg/annonsering og at tråden ikke hadde arkiv-verdi. Det første er jeg uenig i, det andre er jeg forsovet enig i (uten å ta stilling til arkiv-verdien av en del andre tråder på HFSTror du opptrer fornuftig her, når en underleverandør har klikka aldelesSkjønner lite av at annonsen ble slettet. Av hvilken grunn? Skal hjelpe deg her jeg
NOEN TRENGER EMBALLASJE TIL PLATER. Hint, han er pensjonist, stril og merkelig nok hyggelig
![]()
Du burde sikker laget en ren annonseBle definert som kjøp/salg/annonsering og at tråden ikke hadde arkiv-verdi. Det første er jeg uenig i, det andre er jeg forsovet enig i (uten å ta stilling til arkiv-verdien av en del andre tråder på HFS). Moderatoren var sikkert også så nedsyltet i arbeid at han ikke brydde seg om å gi meg beskjed om at tråden var slettet
![]()
I dag er vi rause: han er Bergenser!!!! Gi mannen emballasje!Hint, han er pensjonist, stril og merkelig nok hyggelig![]()
Jeg har overvåket resurs bruken på min Synology 918+ nas. Roon serveren bruker ikke mye. Bruker sikkert mer hvis en bruker dsp. Når jeg kikket på NUC tenkte jeg å kjøpe noe billig dritt. Men det ballet på seg. Jeg er sånn, enten dritt, eller noe skikkelig. Veldig dårlig på mellomtingHar ikke noe problem med roon hos meg, den krever ikke så mye. Qobuz-app på Windows derimot går meget treigt hos meg.
Min nuc er en som tilsvarer i3 og bare 16gb ram, men den fungerer som en kule på det jeg bruker den til. roon er genialt, har roon på 9 forskjellige plasser i huset.
NUC = Next Unit of Computing. Altså en minipc. Fås i "alle forskjellige varianter". Min er liten og vifteløs. Genial i anlegget da den ikke bråker noe som helst.Vet fremdeles ikke hva NUK erForklar gjerne sevald
God Mandag
mvh
Jeg har undervurdert deg!Foldnes Øll&Bøll er såpass ambisiøs at det kreves flere underleverandører enn en skarve hobbysnekker i sørfylket. Bedriften er nå tom for emballasje og ser med økende irritasjon på din uvettige bruk av penger til annet enn plateforsendelser! Vi så oss derfor nødt til å legge ut en tråd på HFS med håp om nye underleverandører i Bergensområdet. Dessverre fikk tråden en snarlig død etter møte med moderatorene på HFS. Ambisjonen om økonomisk verdensherredømme har derfor truffet noen skjær i sjøen.
Pokker, jeg oppdaget at min har vifteNUC = Next Unit of Computing. Altså en minipc. Fås i "alle forskjellige varianter". Min er liten og vifteløs. Genial i anlegget da den ikke bråker noe som helst.
Overvurdert kanskje? Alle vet jo at striler sliter med å holde kjeft (samme hatt passer forøvrig også en gjennomsnittlig bergenser) så at han avslører sine planer kan ikke komme som en bombe…Jeg har undervurdert deg!
Rå låt det. Men ikke sikker på om jeg har hørt den versjonen. Den skal sjekkesDet er et stk meget bra album!.
Ikke alle som slukker branner med bensin, si.
Btw har du hørt Cat people versjonen som er på filmen Atomic Blonde ?
Er vel også på samlingen " A New Career in a New Town". Den er Coop Mega tøff![]()