Står ingen ting om at produktene må være "ferdige" vel?Hele greia med tråden er ferdige produkter kjøpt i butikk til fullpris, @PeriodeLytter .
Alle vet at selvbygg gir mer for penga…..
Det står bare ifra forhandler, men det innebærer og DIY imo.Står ingen ting om at produktene må være "ferdige" vel?
![]()
Forsterkere - 100k til høyttalere og forsterker(e) - Hva hadde du valgt?
Siden det er fredag, så kunne det vært artig å høre hva folk tenker der ute. Hvis du hadde budsjett på 100.000 kr til kjøp av høyttalere og forsterker(e) til et stereooppsett - Hva hadde du valgt? Kun noen helt få forutsetninger: Produktene skal være være i salg hos forhandlere (altså...www.hifisentralen.no
Jada, holder det utenfor i denne sammenhengenSiden det er uhøytidlig, så holder vi verktøy på utsiden ?
Men om det er kriteriet, så skulle jeg allikevel klart det![]()
+ 100000 i arbeidspenger til noen som kan det…ikke så høytidelig dette, så selvbygg funker det så lenge det er realistisk å få det satt sammen og fungerende for 100k. Utfordringen for de som ikke er DIY folk i utgangspunktet er vel at du må fort ha 20.000 til alt av verktøy for å få bygget det også.
Var ikke det litt drøyt+ 100000 i arbeidspenger til noen som kan det…
Det er forskjell på DIY og DBO - og såklart blir prislappen anderledes.Det var det sikkert men det. Koster fort 20-30k for å få noen til å lage finérte høyttalerkasser. Skal du i tillegg betale noen for å bygge forsterkere, måle og sette opp delefiltere ser jeg for meg kostnadene galopperer avgårde.
Det er selvfølgelig noe helt annet hvis man gjør alt selv av pur skaperglede…
Men dette er bare mine tanker om saken.
Absolutt, enigTja.. spennende..
Proac DB1
Primaluna evo300.
Men så kan du bruke betydelig mindre og få et anlegg som klarte å presentere musikk GLEDE bedre enn mye enormt dyrt jeg har hørt der ute.
Så pris er egentlig uvesentlig vis man finner de gylne matchene der ute![]()
Muligens ikke premisset for tråden, men det er en av grunnene til at det kan lønne seg å handle brukt også. Vil tippe høyttalerne jeg har nå ville kostet kanskje ti ganger så mye som jeg betalte hvis jeg skal kjøpe tilsvarende nye til veiledende utsalgspris fra butikk.Absolutt, enig
Men høytttalere eller elektronikk som kostet 20k for 10 år siden må du betale mer enn 40k for tilsvarende modell i dag - så derfor flere her gir uttrykk for at det fort blir vrient selv med budsjett på 100k hvis man vil ha noe som ikke er det rimeligste på HFK eller Soundgarden![]()