Jeg vil bare takke for en hyggelig kveld med "gjengen", denne gang på Bare Jazz's utskutte avdeling hos en Mr Nilsen. Jeg beklager herved at jeg var delaktig i et øyeblikks ubetenksom gruppeprat som ødela for noen som denne kvelden åpenbart hadde betalt før å høre annet enn tulleprat fra vinylentusiaster gjennom sine fininnstilte høreapparater :
![Smile :) :)](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
.
Jeg har derfor nå på samvittigheten en formell klage på høylydt prat fra Herr Nilsen (selv om selve klagen var fra en eller annen Fru Nilsen), og samtidig en rullebladsnotering fra tidligere stilling i sentralledelsen til Posten for hyppig og høylydt latter. Det at jeg så langt i mitt mangeårige liv ikke kan fremvise til at noen har fremsatt en formell klage på at jeg spiller for høy musikk, gjør vel at jeg er i faresonen for eksklusjon fra den musikkbaserte foreningen Oslo Vinyl Klubb??!!
Flotte innlegg fra pengesluk og deg Terje , hyggeølig at du likte Phat band skiva....
enorm dynamikk fra 18 mann , man kan jo lure på hvordan trykket hadde blitt på herr nilsen med denne rekka på cenekanten... 8)
som pengesluk sier , vi legger ballen død , tråden er ment for info om kommende torsdagsmøter og moro ( uansett på hvems bekostning) ;D
Til formannen vil jeg henstille om at han i eventuell eksklsusjonssak som måtte komme opp, bør tenke på at han her har et medlem som lett lar seg påvirke og styre bare han mistenker at dette kan glede OVKs ledergruppe (til eksempelvis å kjøpe musikk av det 18-manns sterke jazz-ensemblet Big Phat Band med base i California, og som blir ledet av en underlig taper med det vinnende navnet Gordon Goodwin). Vit da i tillegg kjære formann at jeg som har et hjerte fortapt i punken med forkjærlighet for musikk utført av besetninger som er mindre enn kvartetter, helst med musikere som ikke kan mer enn to akkorder (eller var det to akkordeoner??), og aller helst har mindre enn 1 hit på samvittigheten, lot meg villt begeistre av tempoet, samspillet, trykket i blåserekken og det smittende Phat humøret som har rullet i tide og utide etter at jeg kom meg hjem til basen i Son etter torsdagens hendelser.