Frosset vann har større volum enn flytende vann, og fortrenger nøyaktig det volum som det vil oppta i flytende form. Derfor vil ikke havet stige om isen på nordkalotten smelter, forutsatt at all isen flyter. Men ligger ikke ganske mye av isen på landfast jord også?
Men om isen på sørpolen smelter ligger huset mitt under vann :'(. Mye større problem, men ok, så er det bare å flytte.
Hva med endringene i vær og vind som også vil følge kommer til å ha som konsekvenser er vel større? Stormene vi har sett herje i USA er vel bare en liten forsmak på det som vil komme om intet gjøres? Stormer påvirker nok ikke oss i samme grad, men vi har sett hva flommer gjør, og nedbør blir det masse av om havet både blir varmere OG stiger (større overflate å dampe av fra)
Det er dårlige odds i flere aspekter også,
Hvis ikke CO2 tar knekken på livet i havet, så greier vel vi å fiske opp det som er spiselig, eller kanskje er det atomforurensing fra anrikningsannlegg som skal gjøre jobben, om ikke CO2 forurensing vil være først.
Alt det vi mennesker holder på med ser ut for å virke negativt inn.
Det er nok på høy tid å tenke mulighetene for å begrense antallet mennesker, og akkurat det er noen godt i gang med planer allerede (se konspirasjonsteori-tråden)
Vi kan jo håpe på at linken til Komponenten blir realitet
http://www.forskning.no/Artikler/2006/september/1158236747.68
kanskje vi tilogmed engang i fremtiden får underskudd på CO2.... men det føles som et halmstrå å klamre seg til
Du har min fulle støtte Honkey, noe må og bør gjøres.
Hvordan kan vi, her på HiFiSentralen bidra?
En konspirasjonsteori-video er antakeligvis en dårlig ide ;D