Neko Case - Hell-on ( 2018 )
Denne er eg faktisk ørbittelittegrann spent på. Sleppes vel ikkje før neste fredag, men ligger ute på npr no.
Jeg var også spent på denne, men det ble for daft. Mer saft i frasparkene må til. Det var som faen.
---------------
....
Jeg er fortsatt spent for den kommer jo ikke ut før på fredag? Gleder meg uansett. Utrolig flott stemme på den dama. Tre sanger er tilgjengelige,
men det er vel litt tidlig å dømme plata som daff på det grunnlaget?
For å gjøre det sånn passe klart: Jeg omtaler aldri en utgivelse uten å ha hørt hele platen. Er det interessante musikere/band, så sitter både kona og jeg og lytter. Kritisk. Til melodier, vokal, instrumentering, produksjon og teknikerens arbeid. Pluss, pluss. Så jeg tror jeg har god bakgrunn for egne meninger.
-----------
Her en kar som er hektet i 60-tallet og bra er det noen ganger.
Phil Cook - People are My Drug (Phsychic Hotline, 2018 )
Vis vedlegget 496410
Bra melodier, flott spilt og deilig med litt gammaldags sound. Litt mye velvillig koring her og der. Men, alt i alt fine saker. Skål i varmen.
Hva drikker folk på denne tiden? Her går det mye i Rosé.