Som sikkert noen har fått med seg så har undertegnede vært så heldig å bli kjent med SaltyDog .
Som den sanne
MIsjonær han er så vekket han fort min interesse for MI produkter.
Da jeg ble kjent med SaltyDog var jeg inne i en periode hvor jeg lette etter en ny høyttaler jeg kunne slå meg til ro med (en stund ?).
Etter litt fram og tilbake var jeg så heldig at jeg fikk tak i ett par Klipsch RF-63, en bortimot perfekt høyttaler for meg.
De tilfredstiller mine krav til kombinasjonen musikk lytting og musikk DVD.
Har en kjellerstue med ganske bra plass, hører mye på musikk, men ser også en del musikk DVDer.
Anlegget foruten MI 10.1 se i denne sammenheng består av Parasound P7 pre
Kilden er apple lossless som kjøres i Itunes via AirPlay og Airport express inn i en Cambridge DAC.
Det hele styres fra en IPAD.Har også en Velodyne 1000 spl ultra som brukes i film/musikkdvd sammenheng
Så til saken : Endelig var turen kommet til å prøve SaltyDog sin MI 10.1 SE .Han insisterte på at denne skulle jeg få prøve en drøy uke. En ekte nerd har alltid en forsterker til overs
![Wink ;) ;)](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Forsterkeren kom fra Hokksund og tida gikk særdeles seint på jobben den dagen
..
Endelig hjemme koblet jeg opp MIen , og SaltyDog sine formaninger om å vente en time før jeg lyttet ordentlig var glemt
Men jeg trengte ikke å vente lenge før jeg skjønte at for meg så var dette en super match. Jeg vet og synes at de forsterkerene jeg har er veldig bra, men da jeg fikk 25 klasse A watt ble det en mye roligere lyd. Mellomtone og diskant åpenbarte seg på en helt ny måte. Behagelig diskant, en veldig tilstedeværelse i mellomtonen og en flott bass.
Fikk litt hakeslipp når jeg spilte klassisk musikk på denne forsterkeren, her var det skjedd saker og ting.
Og for en som trodde at 25 watt var for pyser så kan jeg herved bekrefte at dette holder mål også ved et meget høyt lydnivå, her kan du ta i skikkelig uten at noe gir seg(bortsett fra ørene da).
Men samtidig som dette er en HØYttaler er det også blitt en god LAVtaler
![Smile :) :)](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Synes også at MI låter veldig fint også når det spilles lavt. Hele frekvensområde kommer tydelig og fint fram. Synes også lydbildet ble stødigere og klarere.
Til de som har Klipsch og ikke har prøvd klasse A forsterker så bør det prøves. Alt er selvfølgelig smak og behag, men jeg tror mange vil like den kombinasjonen.Synes at denne forsterkeren tar vare på Klipschene sin spisskompetanse og gir dem også ett løft i mellomtone og diskant som jeg synes er bemerkelsesverdig.
I dag er det dagen for tilbakelevering av MIen.(I går var det finale, ref innlegg fra SaltyDog) Veldig hyggelig besøk som jeg vil prøve å få til enn annen gang også hvor vi kan bruke litt mer tid .
Kommer til å savne den veldig, men vet jo innerst inne at at det kommer til å havne en slik en hos meg også med tid og stunder. Burde kanskje prøvd noen av de andre MI produktene , men synes dette var så bra at jeg tro jeg kan leve lenge med en slik en.
Takk til SaltyDog som har vært veldig hjelpsom!(PS! har ikke råd til å prøve MI9 SE ;D)
Hilsen et kommende medlem av MI gjengen !