NAD PP2 vs CAMBRIGDE 640P

Norve

Fersking
Ble medlem
06.12.2005
Innlegg
3
Antall liker
0
Er det noen som har teste disse to, og kan si noe om forskjellene?

Mvh
Norve
 

Vidar P

Æresmedlem
Ble medlem
25.12.2003
Innlegg
16.745
Antall liker
276
Sted
Kristiansund
Torget vurderinger
2
Jeg har begge, og Cambridge låter vel best hos meg. Men det spørs om du er ute etter Cambridge's upfront og energiske lydtype, eller NAD's mer tilbakelente fylde, så det er ingen fasitsvar herfra.
Imidlertid er ingen av disse noen god erstatning for en god riaa til påkostede platespillere.. så det hele spørs vel på hva du skal bruke det sammen med; isolert sett er det lite fornuft å si om hva man bør velge.
En brukt Rotel 970, som jeg også har, er vel så god som disse, kostet 1700,- ny. Enda mye bedre er en Naim Stageline til omlag 3k som vi har til en Rega P25/AT OC9 . Man får hva man betaler for..
Topp-riaa'er som jeg ellers best liker å bruke  (Linn Linto, Audiolab 8000PPA osv) er i en helt annen klasse, og må anses som en nødvendighet for dyrere platespillere (som f.eks en 80k LP12 jeg vanligvis bruker).
Så dette var hele prisspekteret i min samling iallefall; jeg vil si at Cambridge 640P er en god riaa til en platespiller i klasse med Rega P3 e.l., men skal man ha noe bedre spiller (og det skal man jo, dersom f.eks forsterkere og høyttalere hver koster mer enn en P3) så bør man på sikt litt opp på riaa.

Mvh Vidar P
 

Vedlegg

Norve

Fersking
Ble medlem
06.12.2005
Innlegg
3
Antall liker
0
Takk for tilbakemeldingen.
Jeg vurder å gå til anskaffelse av en Rega P5/P7, som jeg skal bruke sammen med en Nightingale Armonia. Denne har mm/mc phono inngang. Litt usikker på disse inngangene. Tenker å bruke dette i et oppsett sammen med B&W 805S eller Helicon 300W.

Noen anbefalinger i forhold til P5/P7, evt andre? Har sett litt på P9. Er den verd prisen i forhold til P7? Noen PU som passer disse?

Mange spørsmål, men er takknemlig for alle svar.

Mvh
Norve
 

Vidar P

Æresmedlem
Ble medlem
25.12.2003
Innlegg
16.745
Antall liker
276
Sted
Kristiansund
Torget vurderinger
2
Når det gjelder vinylkilder så er det jo fortsatt mye å vinne på hvert trinn, og den gamle tommelfingerregelen om å bruke 40-50% av budsjettet til vinylkilden ser fortsatt ut til å ha livets rett imho.. og tydeligvis også i pressen, det er ikke mange måneder siden både HFW og Stereophile messet samme refrenget.
Man slipper rett og slett ikke unna med f.eks en P3 og en Cambridge riaa til fine forsterkere og høyttalere som f.eks 805S, dersom man vil ha super vinyllyd; jeg hadde ikke brukt P5 heller for min del; vi har en P25 (låter temmelig likt en P5) i et system med Naim CD5i/Nait 5i/Spendor S3e, og der fungerer Rega'en godt, men den faller igjennom i et annet system vi har, med Linn LP12 Lingo/Naim Aro/Audiolab 8000Q,PPA,4xM/Spendor S9e.

Selv hadde jeg kanskje tenkt i retning av å legge mest mulig ned i drivverk og arm, spart inn litt på pu (utrolig hvor god f.eks en rimelig AT OC9 er på Rega P25 og P5!), og brukt den eksisterende riaa'en en stund helt til lommeboka har kommet seg fra sjokket.

Når det gjelder P9 så er det flere som hevder at den ikke er nevneverdig bedre enn P7, og iallefall ikke svarende til prisen, men jeg har ikke helt hørt de tilstrekkelig isammen. Skjønt; til prisen av en P9 fins det jo meget fristende kilder fra andre leverandører, som f.eks Michell, Linn osv..

Mvh Vidar P
 

Vedlegg

Norve

Fersking
Ble medlem
06.12.2005
Innlegg
3
Antall liker
0
Prismessig ligger nok P9 litt over hva jeg hadde tenkt på en platespiller. Så det ser ut til at jeg bytter ut cd-spilleren med en P7 til Armoniaen og BW805s.
Egen riaa får jeg vurdere når lommeboka har kommet litt over sjokket.

Takk for tilbakemeldingen!!

Mvh
Norve
 
Topp Bunn