Med SMARTractor er det mulig og sette opp etter UNI DIN kurven.
acoustical systems - SMARTractor / P.A.S.
Ja, UNI DIN, litt på samme måte som Stevenson fokuserer på visse områder og vil fremvise lavere THD i disse, men Baerwald er fortsatt den beste allrounderen og vil gi det største området med "lavest" vreng. Personlig opplever jeg alt dette som litt teoretisk, for alt er et uungåelig kompromiss, også tangentialarm.
Siden dette er min tråd vil jeg også kort dra dette videre og ekspandere. Dette er ikke et svar til deg
@Cash 63 mer en generell betraktning basert på egne erfaringer og forståelse.
Jeg opplever at de som fokuserer på enkeltdetaljer, har sterke meninger om viktighet av feks "riktig" aligment og annet slikt, også samtidig viser en slående ignoranse om signalet i sin helhet.
Det er en grunn til at vinyl ble erstattet av et digitalt lagringsmedium, færre kompromisser og svakheter. Merk det kun lagringsmetoden og signalintegriteten som skiller mediene. Alt vi hører på og nyter,
er analogt og signaler som er lagret digitalt er mer analogt, i ordets rette definisjon, enn vinyl og bånd.