Ta de med hit så skal vi få de dressert..Vi har fått to nye familiemedlemmer denne uken. 2 bustete små brødre på 12 uker.
Og de ser ut til å finne seg til rette i sitt nye hjem. Lynnet er det heller ikke noe å si på
Vis vedlegget 644165
|
Ta de med hit så skal vi få de dressert..Vi har fått to nye familiemedlemmer denne uken. 2 bustete små brødre på 12 uker.
Og de ser ut til å finne seg til rette i sitt nye hjem. Lynnet er det heller ikke noe å si på
Vis vedlegget 644165
Hadde jeg gjort det så hadde hunden fått dessertTa de med hit så skal vi få de dressert..![]()
Gratulerer! Hyggelig med katt(er) i husetVi har fått to nye familiemedlemmer denne uken. 2 bustete små brødre på 12 uker.
Og de ser ut til å finne seg til rette i sitt nye hjem. Lynnet er det heller ikke noe å si på
Vis vedlegget 644165
Ouch. Hva var det som feilet den gamle katten ?Gratulerer! Hyggelig med katt(er) i huset
Hyggelig, så lenge du slipper turer til veterinæren. Der har jeg vært med den gamle katten vår i dag. Kostet meg den nette sum av 5K penger![]()
Så fine,har selv to gamlinger 10 og 17 år.Vi har fått to nye familiemedlemmer denne uken. 2 bustete små brødre på 12 uker.
Og de ser ut til å finne seg til rette i sitt nye hjem. Lynnet er det heller ikke noe å si på
Vis vedlegget 644165
Gamle kjerringer ender ofte opp med høyt stoffskifteOuch. Hva var det som feilet den gamle katten ?
Jepp! Satser på at gamla reager positivt på medisinen og blir litt mer fyrrig om noen dagerHypertyreose er ofte en temmelig jobbig og dyr diagnose, ja.
mvh
Veterinærer skal også ha penger til overs til dyre platespillere, pu‘er osvHypertyreose er ofte en temmelig jobbig og dyr diagnose, ja.
mvh
Er det foret som inneholder for mye salter, eller hva er årsaken til disse nyre problemene #tkr?Hypertyreose er ofte en temmelig jobbig og dyr diagnose, ja.
mvh
17 år er ikke værst til å være katt.Så fine,har selv to gamlinger 10 og 17 år.
Første vår ble ett år,så ei på 12.17 år er ikke værst til å være katt.
Vår "gamle" katt ble bare 6 år før den takket for seg.
Tøft oppsyn på det kattskinnet der.. Katter er og blir kule små beistLakris aka Rockepus 17 år
Vis vedlegget 644238
Fin i pelsen var han og.Lakris aka Rockepus 17 år
Litt styr er det, men det er også masse kos med husdyr. Ungene ble selvfølgelig veldig lei seg da gamlekatten døde. Så da var det ingen vei utenom. Men denne gangen ble det 2 stk, slik at de har selskap når vi er borte på jobb og skole.Jeg ville ha katt men det blev hund, uansett vi er beste venner![]()
Internett ble laget for spredning av kattebilder, så det går nok braBle visst to av den gitt
Hypertyreose er et skjoldbrusk-kjertel problem. Gamle katter får små svulster på skjoldbruskkjertelen, som produserer store mengder tyroksin. Tyroksinoverskuddet fører til at de får en forhøyet energiomsetning. Da blir de skinnmagre og hyperaktive. Ikke bra. De får også sterkt forhøyet blodtrykk med alt det som det innebærer, bl. a nyreskader.Er det foret som inneholder for mye salter, eller hva er årsaken til disse nyre problemene #tkr?
Takk tkrHypertyreose er et skjoldbrusk-kjertel problem. Gamle katter får små svulster på skjoldbruskkjertelen, som produserer store mengder tyroksin. Tyroksinoverskuddet fører til at de får en forhøyet energiomsetning. Da blir de skinnmagre og hyperaktive. Ikke bra. De får også sterkt forhøyet blodtrykk med alt det som det innebærer, bl. a nyreskader.
Mvh
Skinnmager og hyperaktiv. Hmmmm, kjenner at jeg kunne trengt en dash hypertyroseHypertyreose er et skjoldbrusk-kjertel problem. Gamle katter får små svulster på skjoldbruskkjertelen, som produserer store mengder tyroksin. Tyroksinoverskuddet fører til at de får en forhøyet energiomsetning. Da blir de skinnmagre og hyperaktive. Ikke bra. De får også sterkt forhøyet blodtrykk med alt det som det innebærer, bl. a nyreskader.
Mvh
Nelson også. Ja, det er vel ikke uvanlig med hyperterose når katter blir gamle. Vi har fått flytende medisin til Fia, og som du sier, det går ned og virker å være et høydepunkt for katten. Katten har ellers få høydepunkt. Satser på at medisinen snart begynner å virke og matlysten kommer tilbake. Hvis ikke er vi nok et familiemedlem i minus til uken.Vi drev med piller til vår Nelson (hyperterose), ikke populært. Nå får han flytende medisin i kanylefri sprøyte, det er dagens høydepunkt. Poenget, om det er trøblete å få katten til å ta medisinen så kan det hjelpe å bytte. Nelson fikk medisinen i rømme, Tine var ikke aktuelt, Q-meieriet funket greit, løsningen ble seterrømme. Men som sagt, denne flytende medisinen er topp.
Enig i at mesh er tingen. Har tenkt på å oppgradere lenge. Men har ventet på wifi 6.Mesh-nettverk er gull om en har noen kvm å dekke. Gjorde samme grepet her for et par uker siden.. Nesten så jeg vurderer å kjøpe meg en streamer...Øh, nei, ikke heteslag i dag heller så da slapp jeg.. Ha en god helg Largo-san![]()
En av de store! Vil si at dette er hans beste!Det blir ikke skikkelig helg uten en ny plate i innboksen. Denne uken dukket Me Against the World med Tupac opp etter en tur over Atlanteren. For dem som ikke er kjent med Tupac, så er sjangeren rap. Men av den mer tilbakelent og soulfylte typen.
Han ble ikke mer enn 25 år gammel, men han rakk å gi ut flere kritikeroste album og filmer før han ble drept. I 2017 ble han inlemmet i Rock and Roll Hall of Fame.
Kanskje en passende plate å spille i disse BLM tider. Vis vedlegget 646732