Ser det ligger en SL1000 mk 2 platespiller på Finn. Er det en bra sak?
Hvis armlagerene er OK, kobberplata følger med og spilleren generelt er kosmetisk OK, vil jeg si at det er et godt kjøp. Hadde jeg hatt penger og plass hadde den vært veldig fristende.Ser det ligger en SL1000 mk 2 platespiller på Finn. Er det en bra sak?
Har du den fortsatt?Deler denne dumpet ned fra onedrive i dag husker du 6 mars 2017
100CMK3 med 100ED2 nål
Vis vedlegget 899242 Vis vedlegget 899244 Vis vedlegget 899245
Nei det er lenge siden den ble solgtHar du den fortsatt?
Det går i radio Prime?
Hva skal en stakkars J gjøre er det eneste jeg får inn i kjelleren pluss noen få på kortbølgeDet går i radio Prime?![]()
Er det Mc 200 i Concorde form på tuppen av arm ?
Hvis jeg var deg, vent på Mk2.hmm, tenkte å handle meg en 1210g, men burde kanskje vente da. Surt hvis de lanserer en mk2 rett etterpå
Synth til høyre i bilde hva var det for noe rart ?Gutterommet en gang i det forrige årtusenet, med hjemmesnekret kasse: Citronic SM607 og 2 stk SL-1210 MK2
Vis vedlegget 958876
God spiller også. Har god erfaringRiktig kjekt kunne legge platen inn og bare glemme den.
Det er en Siel Opera 6, vi hadde sampler og trommemaskin, brukte midi og koblet sammen enhetene. Vi betalte den gangen 3500,- pr platespiller hvis jeg ikke husker feil. Når Technics la ned produksjonen så var veil pris på SL-1200/1210 litt avhengig av hvilken utgave 6995,- Det er vel omtrent det samme de går for på brukten i dag. Ja, krona er mindre verdt i dag, men når spilleren var ny, så var det 2 års garanti og 5 år med reklmasjonsrett.Synth til høyre i bilde hva var det for noe rart ?
Er det SB rx 50 ?
Sl 1000 er ein av dei beste spelarane av dei med DD. Armen bør sjekkast, av og til kan lagera vorte skada.Ser det ligger en SL1000 mk 2 platespiller på Finn. Er det en bra sak?
Jeg vet ikke.Fikk for meg at en eldre Ortofon TM30H hadde hvert perfekt på SL-6'n men ikke lett finne noen til salgs lengere . ( men er det slik at Ortofon TM -14 til TM 30H deler samme kropp så trenger me kun nålen ? ) da me jeg har TM-14.
Mvh
Angrer NOTTipper du angrer på at du solgte Ortofon TMC 200 i sin tid, da denne hadde vært perfekt for formålet.![]()
Hadde den som ung ramp uten å få den til, fikk den ikke under huden som gamling heller dessverre men morro utfodre seg selv med fordommerAngrer NOT
Spurte pent om jeg kunne få kjøpe en omp40 som sitter på KD600 i en SME III arm på finn svaret var kun NEI .Jeg vet ikke.
Men TM14 nåla ser ut som ei helt vanlig OM X0 nål (Stylus X0), og så vidt jeg vet kan en i prinsippet bytte om på alle om-nåler.
https://www.ortofon.com/hifi/products/replacement-styli/
Iht spec så er det noe forskjell mellom spolene på TM-14 og TM-30H.
https://www.ortofon.com/tm-30h-20h-and14-p-873
Videre ser er nålene til TM 14 og TM 30H er litt mykere og skal ha litt lavere stifttrykk enn vanlige OM X0 nåler (Stylus X0).
Om og hvordan det ev fungerer med f.eks ei OM 30 nål på en TM 14 eller TM 30H er ikke godt å si før en har prøvd.
EDIT: Et annet alternativ er kanskje en ortofon OMP pickup. OMP var vel P-mount utgaven til OM-serien.
https://www.ortofon.com/omp-p-616-n-4873
mvh
KJ
Du finner servicemanualen herPå SL 7 var det rele som mutet signal på pick-up , men vet noen om det er et tilsvarende rele på sl6 også et sted evt hvor finner jeg det ?
Mvh
Takker me fant den relay RL 501 mutingDu finner servicemanualen her
Det ser ut som det er et rele somkortslutter PU.
Mvh
KJ