Hmmm, altså Republikanernes Presidentkandidat i 2028?Mannen bruker sminke men ser ut til å hate menn som kler seg som kvinner, lystløgner, rasist, liksom religiøs, kvinne undertrykker, snudd fra tRump hater til fanboy, generaliserer arbeiderklassen som narkiser uten evne til å ta anvar for eget liv, og kanskje viktigst han ser aldri lenger enn sin egen nesetipp.
Næh.Hmmm, altså Republikanernes Presidentkandidat i 2028?
Eg har lita tru på at same kor store hjelpepakker EU/Europa åleine legg fram, og same kor mykje politisk støtte dei erklærar, så kan Ukraina flytta frontlinjene der dei burde vera. Iallfall ikkje utan amerikanske våpenleveransar, Starlink og økonomiske sanksjonar. Det talar, diverre, for ein våpenkvile langs frontlinja, med forhandlingar om ein slags fred.Hvis dette stemmer så har det skjedd nokså mye bak teppet det siste døgnet: En mulig skisse til en fredsplan, en mineralavtale som er klar til signering, amerikanske krav om en mulig resignering fra Zelensky m.m.
Ja, og det så vi helt tydelig i det Hvite Hus nylig. Der Putin's lakeier jobbet veldig hardt for å diskreditere og fjerne den demokratisk valgte presidenten i Ukraina.Russland vil forhandla med ein annan enn Zelenskyj, openbert fordi han personifiserer forsvarskampen og politisk vanskeleg kan inngå eit kompromiss (altså: gje Putin krigsbytte).
Det er et flawed democracy. Ikke et fullt demokrati.Er ikke USA et demokrati?
Dette kan jo ikke Europa godta? Det er jo rett i dreieboka til Russerene?USA mumler om at Zelensky må trekke seg, Arestovych rører på seg igjen, og nå dette. Er det mulig at Zelenskymå gåskvises ut?
Det er ihvertfall ikke en meter mer demokratisk om andre land bestemmer seg imellom hvem som skal være president i Ukraina. Det bestemmer ukrainerne selv ihht sin egen grunnlov.USA mumler om at Zelensky må trekke seg, Arestovych rører på seg igjen, og nå dette. Er det mulig at Zelenskymå gåskvises ut?
Fra møtet i WH lærte vi at når tempraturen steg og tRump talte uten skript klarte han ikke unngå å snakke om Bidens laptop.Kanskje Europa er med på det? Istedenfor å forlate et dårlig forhold nå (som tross alt er enklere enn å vente) så ønsker jo europa et fortsatt sikkerhetspolitisk samarbeid med USA til tross for alt som har skjedd. Støre er ikke alene om å insistere på at USA fortsatt må være med..
Fullstendig enig der, men det kan jo tenkes at krefter i Ukraina håper på et bedre samarbeid m trump administrasjonen dersom han forsvinner? Dersom det ikke skal gjennomføres et skinn-valg er vel det mest sannsynlige maktskifte-scenariet at Zelensky blir presset til å gå av, og at Stefanchuk nominerer en statsminister som er mer spiselig for amerikanerne mens han selv trer inn i bakgrunnen.Det er ihvertfall ikke en meter mer demokratisk om andre land bestemmer seg imellom hvem som skal være president i Ukraina. Det bestemmer ukrainerne selv ihht sin egen grunnlov.
Hvem vet hva og hvem som opptrer i skyggen på vegne av Russland i Ukraina om dagen? Dette er kun i Russlands interesse og USA har dermed vist kortene. Dette var planlagt for å komme dit. Nå er det opp til Europa å komme opp med bedre kort.Fullstendig enig der, men det kan jo tenkes at krefter i Ukraina håper på et bedre samarbeid m trump administrasjonen dersom han forsvinner? Dersom det ikke skal gjennomføres et skinn-valg er vel det mest sannsynlige maktskifte-scenariet at Zelensky blir presset til å gå av, og at Stefanchuk nominerer en statsminister som er mer spiselig for amerikanerne mens han selv trer inn i bakgrunnen.
Hvorfor skal vi IKKE gjøre det?Jørn Buø; tidligere Forsvarsattaché til Russland, Ukraina, Belarus og fire sentralasisatiske land, mener vesten/Europa må bli en aktiv part i hybridkrigen russerne fører.
![]()
Kan Europa svekkje Russland sin krig i Ukraina med meir bruk av indirekte strategiar?
I staden for ein direkte konfrontasjon, kan vestlege land nytte seg av asymmetriske strategiar for å svekkje Russland si evne til å halde fram krigføringa, skriv innsendar.www.forsvaretsforum.no
UKR skal få 5000 lette multirolle missiler av Great Britain.Klare meldinger fra London
Starmer sterk og klar, tipper han kjører på; andre (ønskede EU) land henger seg på
Positivt
Måtte det vare
Dersom noen lurte så er akkurat dette det siste beviset som viser at Amerika kommer til å bli en russisk vasall stat.
![]()
Hegseth orders pause in offensive US cyber operations against Russia
The reported directive from the defence secretary comes during an American push to end the war in Ukraine.www.bbc.com
For ikke så lenge siden så ville noe sånt blitt sett på som landsforræderi...Dersom noen lurte så er akkurat dette det siste beviset som viser at Amerika kommer til å bli en russisk vasall stat.
Du slipper ikke en russer innenfor brannmuren uten at du egentlig innerst inne er en russer sjøl
Så for de som fremdeles håper, dersom dette slår inn og sanksjonene lettes er det virkelig fare på ferde. Det neste blir vel at usa sende våpenstøtte til russerneSnakk om å forlenge krigen. Man har brukt 3 år med gradvis økte sanksjoner, kuttet ut det meste av russisk gass, gradvis slitt ut det russiske militæret, økt droneangrep på olje og gassanlegg. De sliter med å rekruttere, selv om lovnader om hudretusener av rubler. Så kommer Trumpern, og prøver å kaste alt i dass.
USA forbereder lettelser i Russland-sanksjonene
Ifølge nyhetsbyrået Reuters er det hvite hus i gang med en plan for å lette sanksjonene mot Russland, opplyser kilder til Reuters.
Planen skal være en del av president Donald Trumps ønske å styrke relasjonen til Russland og en del av arbeidet for å stoppe krigen i Ukraina.
Nå gjøres en gjennomgang av sanksjonene mot enkeltselskaper og -aktører, deriblant de russiske oligarkene.
![]()
Direktestudio: Nyhetsstudio
direkte.dn.no
Jeg tror ikke det hjelper heller. trump er totalt i putins lomme. Det har tydeligvis vært direkte samtaler i lang tid allerede, formodentlig for å meisle ut respektive «interessesfærer», ribbentrop-molotov style. Han innbiller seg at han kan la putin få Europa, for selv å innlemme Mexico, Canada og Grønland i sitt eget imperie. Pluss å kunne motta muskovittenes hyllest som deres redningsmann når han selv står på toppen av lenin-mausoleet og beundrer putins mandige militærparade 9 mai.Så for de som fremdeles håper, dersom dette slår inn og sanksjonene lettes er det virkelig fare på ferde. Det neste blir vel at usa sende våpenstøtte til russerne
her får kanskje @Dr_BASS rett, Europa må til pers med litt sleiking.. gud kor glad eg e for at man ikke e politiker..