Valentino skrev:
Jeg kommer til å bruke DACene i min Logitech Transporter til diskantene. Har testet prosessorloopen mot Console på PC og det funker. En annen ting som funker er wavplugin i SqueezeCenter.
RME Fireface UC skal være lydkort og DACer til mellomtoner, basser, suber og hodetelefoner. Den skal også være grammofoninngang. RIAAkorreksjon i Console.
This is the cunning plan.
Spennende med åpen baffel, og sånne voldsomme lydtrykk liker du ikke uansett.
Den blir litt "hjemmesnekret" den 6-kanals DAC løsningen. Eller "man tager hva man haver", er vel riktigere å si. Forhåpentligvis blir det ikke noe tidsforskjell på de 2 DACene.
Forøvrig ville en Audiolense løsning ha korrigert for en hver tidsforsinkelse, enten den oppstår i elektronikken eller i høyttalerne.
Hvis man bare vil bruke RIAA, EQ og delefilterfunksjonen i Audiolense, så kan romkorreksjonsfunksjonen kobles. Enten ved å sette tidsvinduet så kort at programmet bare jobber med direktelyden, eller ved å sette en (veldig) lav grensefrekvens i feltet for "ingen korreksjon over denne frekvensen".
Med Audiolense så hadde du også fått gratis lettbetjent målemodul.
Dette som et lite innspill. Du kan jo eventuelt prøve deg med Audiolense på et senere tidspunkt. Bernt gir jo full returrett hvis kunden ikke er fornøyd, så det koster ingenting å prøve.
Tvi tvi