|
Du er en jeg gleder meg til å møte... Holder det?Du skriver at du gleder deg til å se enkelte. Kunne du spesifisert noe mer? Og evt hvilke enkelte du ikke gleder deg til å møte.
På forhånd takk.
Du er pensjonist, kjører bling-kasse og er tidvis sær.. Derfor vi er så glad i deg.. Og så er det ting du aldri vil skjønne, men skal prøve å ikke kalle deg "femi" for det..Høres ut som en bra helg……..næh, glem det! Koser meg i eget selskap, har ikke behov for å studere og bil er kun et fremkomstmiddel![]()
Får du fart på dine kaffe-racere så regner jeg med at du dukker opp på messa? Vært hyggelig å se deg igjen. Og takk for gode ord, elektronikken er jeg trygg på. Litt mer usikker på musikken da jeg stadig skifter smak og innehold på det som det lyttes til. Enhver kose seg med det som gir glede. Ha en fin søndag ADen gamle kjempen er tilbake! Nå er det bare få fart på elektronikken og skaffe noe skikkelig musikk.
Nå som jeg også har funnet losji kan du glede deg enda mer. Tenk en helaften med Tosken. Blir tafsete når jeg er i slaget, men er vaksinert.Du er en jeg gleder meg til å møte... Holder det?.. Sånn er livet, noen gir mer gjenklang enn andre. På tross av at budskapet i utgangspunktet var likt..
Vis vedlegget 749110
Var en grunn til at jeg inviterte deg i tråden din..N
Nå som jeg også har funnet losji kan du glede deg enda mer. Tenk en helaften med Tosken. Blir tafsete når jeg er i slaget, men er vaksinert.
Var en grunn til at jeg inviterte deg i tråden din.... Vaksinert her og. Kanskje jeg skulle høre med Trond om han og vil være med?
Vis vedlegget 749117
Googler en "tafsing" dukker han opp.. Hmm
Rett frem.. Grab em by osv..spennende, fortell litt mer om hvorfor du googler "tafsing"
Hehe, ja, du er inne på noe!Etter en lang dag med bokstavelig mye Python programmering er det greit å koble litt over på noe annet. På tur med Ulven gjorde jeg meg noen tanker, er "entusiasme" bestandig et gode for et hobby-forum ? Rent umiddelbart s vil en si "ja"", det må jo til.. Men hva består denne entusiasmen ofte av her inne? Oppgraderinger ? Tekniske nyvinninger? Tja, mye er "oppgraderinger".. Temmelig fascinerende hvor sjelden noen innrømmer en sidelengs forflytning ,endog en nedgradering, etter å ha brukt surt oppsparte skilling... Er vi da ærlige? Tror dessverre ikke vi er det, denne illusjonen om nytt, dyrt er likt bedre er tidvis en øvelse i naivisme som vi VELGER å inngå for å tro på oss selv, samt selge den gode nyheten til andre... Eieglede er fint, det skjønner alle som har glede over døde ting.. Noe som er de fleste av oss. Men er det ikke en ironi at når hørselen er i ferd med å fise av rundt 50-60 års alderen er viljen til å hive penger på ting en skal "eie" større enn noen gang.. For å brukt forståelig språk, det er temmelig døvt..
Det gode de siste årene er at det er en stadig økende pragmatisme ifht å se på hvor det virkelig er forskjeller her inne. Rom, møbler, kvalitet på strøm og kjerring er nogenlunde den samme... Hørsel er stort sett synkende.. Boksene dyrere og dyrere for mange av oss... Men aldri har vi hatt så "god lyd"... Hvordan vet vi egentlig det ? Kjerringa kan da virke litt sliten til tider...På tross av at hun en gang var den beste som valgte oss...
Jeg kommer fortsatt til å kjøpe dippedutter, noen dyre, noen unødvendige... Men tanken rundt at det alltid er en oppgradering skal jeg være forsiktig med. For det har jeg ikke hold i å si. Og så tror jeg mer på det å se på hvilke muligheter har jeg, kunnskap kan jeg få, og hvor "salig i min tro er jeg" ? For i bunn og grunn defineres "entusiasmen" av hver og en.. Kanskje derfor det blir litt misforståelser enkelte ganger? Edruelighet er ikke det samme som kjedsommelighet tenker jeg.. Og tross alt, ens reise mellom vogge og grav skal jo gjerne være litt entusiasme i, ikke bare plikt og jobb... ?..
Vis vedlegget 749261
Eller når man "ramler" over en DP A5 til overkommelig pris, og bare flesker tilJa, ikke enkelt dette med lydmessige oppgraderinger. Noen ganger er de i beste fall små og dyre. Imidlertid er det noen som er helt åpenbare, som da Maggiene fikk nye muskler. Sånt er virkelig moro.
Så har jo hobbyen en estetisk dimensjon som også gir glede.
Det er et meget godt poeng... Jeg undres også selv. Kanskje det er det skriftlige språket som blir for lite nyansert ? Jeg vet ikke... Kanskje en skal tørre skrive mer om når ting tryner... For det gjør det jo, rett som det er... Det er iallefall min erfaringMen jeg undres ofte over at det er så få som tør å si at ting låter forskjellig etter en nyanskaffelse, uten å ta ordet bedre i sin munn.
Mvh
Ja, du sier noe...Du har hatt dine opp og nedturer... Alltid noe av gamet det.. Men når det sitter, da er det så utrolig godt... Og tror du har kommet et sted du kan trives nå...Vise ord HCS, og du er sannelig blitt vel reflektert i din beste alder.
Et bytte av komponent betyr ikke alltid en oppgradering og mange tilbakesteg/sidessteg er nok oftest utfallet.
Men å innrømme dette ligger langt inne, selv om det er for seg selv. Reisen min så langt har vel hatt langt flere nedturer en oppturer, men slik det er nå er jeg redd for å gjøre endringer uten mulighet for å angre. Jeg er så alt for klar over hvor fort en liten endring kan sette ting ut av balanse.
Var jo selvsagt det jeg fisket etterDu er en jeg gleder meg til å møte... Holder det?![]()
Det kan du si, estetikk kan sjelden underdrives. Diskuteres ja, men ikke unnlates. Det som er en kjensgjerning med store amper med godt med headroom er at det er ikke crescendo som er det viktige. Snarere på lavt volum hvor detaljer kommer bedre frem enn når en mindre forsterker skal yte sin skjerv for å få alle nyanser frem... Det er i allefall min erfaring. Og det er nesten så jeg biter meg i tunga når jeg skriver det, med en stor forkjærlighet for SET m så smeter det å innrømme at krefter sjelden er feil. Men eleganse følger ikke alltid med mer krefter. Hverken på forsterkere, eller folk..Ja, ikke enkelt dette med lydmessige oppgraderinger. Noen ganger er de i beste fall små og dyre. Imidlertid er det noen som er helt åpenbare, som da Maggiene fikk nye muskler. Sånt er virkelig morro.
Så har jo hobbyen en estetisk dimensjon som også gir glede.
Enig i det, Selv om jeg ikke alltid ser at folk deler den samme entusiasme, noe som er bra, noe annet er når det en selv bedriver blir betegnet som annen-rangs av andre. For eksempel de indirekte føringene mellom de som bygger slev og de som kjøper dyrt ...Det ene er ikke noe mer høyverdig enn noe annet, og det er heldigvis stort sett plass til begge...Entusiasme er bra. Man trenger ektefølt entusiasme. Det er entusiasten som deler. Det er entusiasten som blir begeistret og begeistrer andre.
mer hvert forum trenger entusiasten for ellers blir det et fattig forum.
Er det rett og slett sånn å forstå at det er å regne for en oppgradering? Ikke at vi bruker det ordet, selvsagtEndelig, jeg har fått meg en komponent med tilhørende veggvorte. Alltid en milepæl når nye ting skjer, er det ikke?.. Og musikk må en ha.
Vis vedlegget 750331
Som før nevnt, riaa er solgt. For lite gain samt at jeg ikke ønsker rør i riaa. Ja, jeg er lat, gidder ikke logge timer. Men det er lurt når en "rører" litt.. Vinyl er kun for gøy, et substitutt for det enkle liv med cd. Og det er mye bra, og billig, som har dukket opp. Motivasjonen for å kaste penger på eksotiske merker, diy riaa fra en kjeller i hjemlandet eller noe hype til overpris var liksom ikke greia... Når premisser var satt ble Mofi og Puffin vurdert. Puffin ble jeg imponert over hos @Retep. Men det er noe som gjør meg litt skeptisk, digitalisere signalet.. Tja, men det funker jo. Så kom Vermin på banen, tung kompetanse der. Mofi med Kina strømforsyning, helt konge. Og det tviler jeg ikke på. Så det var på nippet. Men så kom biskopen glidende over nettet med tips.. Siden jeg ikke betaler avlat så valgte jeg å lytte til @rama. Michael Fremer likte den jo og, uten å ville påstå at Fremer er Gud..
Vis vedlegget 750354
@Lagga var innom å justerte opp spiller, pu og arm. Knøttlille Ifi spiller med pondus og driv. Kan en forlange mer? Lucid, for de som snakker sånn engelsk, er lyden.. Artig når lite penger gir mye glede. Her inne er ikke det regelen bestandig![]()
Takker, nytt er alltid fint, trenger ikke koste stort og gi nye muligheter for justering. Jeg hadde en rør riaa basert på en omvendt Neuman platekutter. Eksotisk ha, men uten justeringsmuligheter annet litt for lavt gain..Grattis med ny boks
Ka var det som fikk reisepass?
Driver ikke med "oppgradering"... Her er det sløy sidelengs forflytning som gjelderEr det rett og slett sånn å forstå at det er å regne for en oppgradering? Ikke at vi bruker det ordet, selvsagt![]()
Du vet, denne er så liten at jeg setter den et sted hvor den ikke synes, med tilhørende kabelVar vel en som tidligere nevnte noe om lifestyle produkterDu beveger deg i motsatt retning enn tidligere. Blir sikkert kjempebra…….og jeg blir ikke forundret om jeg ser deg i butikken Enklere Liv
Grattis, spent på hva synes om den lille boksen.
Du begynner tenke som @svart-hvitt. Rasjonelt og enkelt! All den studeringa som endrer deg tro?Du vet, denne er så liten at jeg setter den et sted hvor den ikke synes, med tilhørende kabel. Ingen fremvisning.. Fortrekker Enklere Liv enn Ali Baba vet du.
![]()
Kunstig intelligens gjør ikke meg noe smartere.Du begynner tenke som @svart-hvitt. Rasjonelt og enkelt! All den studeringa som endrer deg tro?![]()
De iFi-folka bedriver magi.Endelig, jeg har fått meg en komponent med tilhørende veggvorte. Alltid en milepæl når nye ting skjer, er det ikke?.. Og musikk må en ha.
@Lagga var innom å justerte opp spiller, pu og arm. Knøttlille Ifi spiller med pondus og driv. Kan en forlange mer? Lucid, for de som snakker sånn engelsk, er lyden.. Artig når lite penger gir mye glede. Her inne er ikke det regelen bestandig![]()
Godt å høre @Håkon_Rognlien. Det virket som det er mye for pengene og det er bra. Natta har store deler blitt tilbragt ute. Det er noe magisk med denne tiden. At jeg fikk lov til å sitte med et gevær deler av natta økte spenningen..De iFi-folka bedriver magi.
Absolutt ALT jeg har hørt fra den kanten leverer!