Politikk, religion og samfunn Nok et genialt trekk av de blåblå!

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Dr_BASS

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    18.12.2013
    Innlegg
    5.725
    Antall liker
    2.358
    Sted
    Rælingen
    Torget vurderinger
    4
    frontfagsmodellen har vel ikke gjort annet enn å lage et tak eller presedens for hva resten av arbeidsmarkedet skal få i oppgjør (?)
     

    4-string

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    29.01.2011
    Innlegg
    7.094
    Antall liker
    13.154
    Sted
    Interiore Simplicitate
    Så det er beløpet og ikke prinsippet som er avgjørende, og beløpet er flytende og om det utløser inhabilitet eller ikke er opp til henne selv å avgjøre.

    Hun må da høre selv at det der er umusikalsk.
     

    Dr_BASS

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    18.12.2013
    Innlegg
    5.725
    Antall liker
    2.358
    Sted
    Rælingen
    Torget vurderinger
    4

    Hvis dette stemmer så all respekt for dama at hun klarer dette kjøret. Det må være en uhyre slitsom dag
     

    Tweedjakke

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    29.01.2008
    Innlegg
    5.044
    Antall liker
    5.282
    Sted
    Sunnmøre
    Ser nå at handelslisten til Finnes ikke stemmer overens med aksjonærregister.
    Dette kommer til å ta tid og Erna kjører i grøfta.
    Dette er jo eit arbeid som kjem til å pågå minst i tre-fire avisredaksjonar, og samtidig kanskje i Økokrim. Ikkje berre må det lagast ei skikkeleg liste (viss den som er ute ikkje er bra nok), det må også samkøyrast med den politiske politiske behandlinga i regjeringa og kva informasjon som låg i marknaden på det tidspunktet. Kanskje det er fire-fem hundre slike handlar, dersom vi skal ta utgangspunkt i nokre av dei som er trekte fram.

    Det kjem til å ta temmeleg mange årsverk, og det aller meste kjem nok til å sjekka ut heilt fint. Så kjem det til å vera ein del tilfelle der det ser ut til å vera underlege samanfall - her har media allereie funne ein god del tilfelle, men det å bevisa ureint spel kjem til å vera vanskeleg. Som nokon sa om Flem og Magseis: av og til har ein jo flaks. Uansett kjem dette til å ta lang tid.

    Eg trur ikkje Finnes kjem til å verta tiltalt for innsidehandel til slutt. Han kjem kanskje til å verta sikta, for å få ut det Økokrim treng av data, og for å sikra Finnes dei rettane han skal ha. Men eg trur av beviskrava er så store at det vert vanskeleg å ta ut ei tiltale.

    I Eirik Jensen-saka, som minner litt om dette fordi det var snakk om deling av informasjon, eksisterte det ein god del samtalar mellom Jensen og Cappelen, og dei inngjekk i eit tydeleg mønster der det var rimeleg å tolka dei i samband med narkotikatransport og betaling. Noko slikt kjem neppe Økokrim til å finna her.
     
    Sist redigert:

    Spiralis

    Æresmedlem
    Ble medlem
    13.03.2005
    Innlegg
    19.735
    Antall liker
    8.163
    Torget vurderinger
    0
    Leste et stykke om den pensjonerte direktøren og fagforeningslederen fra TMV i avisa. Det ble snakket om at den egentlige makta i landet lå hos klubblederen hos Nylands Mek, og at Ap og kommunistene knivet maks om å holde den posisjonen.
    Det var virkelig krig. Det ble brukt mange ikke alltid like redelige knep i Ludo i kampen om å kontrollere Jern og Metall som fagforbundet
    som dominerte skipsverftene het. Den kampen opplevde jeg på nært hold da jeg jobbet hos Bergens Mekaniske.

    Når det gjelder Kåre og Erling så var de begge meget hyggelige og trivelige. Har møtt begge to ved ulike anledninger, men jeg opplevde faktisk Kåre som mest folkelig, selv om Erling ikke var en surpomp som holdt avstand, for det var han ikke. Ei heller Syse.
     

    lars_erik

    Rubinmedlem
    Ble medlem
    19.10.2006
    Innlegg
    36.152
    Antall liker
    20.912
    Sted
    Hades
    Torget vurderinger
    0

    Som historiker kjenner man jo til litt av hvert, men noe så trist, pinlig og nedrig kan jeg ikke huske.

    Da skandalen rundt utenriksminister Anniken Huitfeldt sprakk var hun klar på at det var hennes ansvar og hennes alene å skaffe seg opplysninger om familiens investeringer som kan være relevant for habiliteten. Regelverket er klart.

    Tidligere justisminister Tor Mikkel Wara sto last og brast med kona gjennom rettssakene. Det kostet han kanskje statsrådsposten og den politiske karrieren, men det tjener han til ære som mann og som menneske.

    Erna Solberg og hennes medierådgivere har spikret Sindre Finnes opp på veggen, bader i gjørme på torget og drar resten av Høyre-ledelsen med seg ned. Når hørte man nestlederen i et politisk parti omtale partilederens ektefelle offentlig på denne måten?

    Hensikten med spinn er å tåke offentligheten til med emosjoner og sause sakene sammen til en stor tåke. Her er det tre ulike spørsmål som må holdes fra hver andre.

    1. Har Erna Solberg som statsminister gjort seg skyldig i (uaktsom) innsidehandel?

    2. Har Erna Solberg som statsminister brutt plikten til å ha oversikt over ektemannens investeringer og slik gjort seg selv inhabil i avgjørelser som dermed faktisk kan kjennes ugyldige?

    3. Har Erna Solberg som leder av partiet Høyre bidratt til å holde tilbake opplysninger som kunne og trolig ville endret utfallet av valget den 11. september 2023?

    Den såkalte «tidslinjen» som det er mye snakk om nå, gjelder bare siste spørsmål, som i seg selv er fryktelig alvorlig og som angår tilliten til det norske demokratiske systemet. Denne tilliten skades for hver time som går uten at landets statsminister gjennom åtte år viser vilje til å ta ansvar for egne handlinger.

    .....

    Erna Solberg, Høyre og deres forbanna spinndoktorer fortjener ingenting annet enn avsky. Og hva pokker var det slags kosete lørdagsunderholdning Fredrik Solvang bedrev i kveld?
     
    Sist redigert:
    H

    Hardingfele

    Gjest
    Definitivt ikke Høyres "finest hour" i disse dager.

    I Bergen garanterte Høyre at Bybaneavgjørelsen ikke ville bli omgjort.
    På valgnatten "glemte" Christine Meyer dette. Hun visste hun ville trenge støtte fra motstanderne av bybanen og meldte at hun kunne tenke seg å gjøre om på Høyres garanti.

    Men da mistet hun Venstre, som ikke er like lemfeldige med velgergarantier.

    Nå har det snart gått to uker siden valget og Meyer har gitt opp å få tilbake Venstre, så nå går hun til småpartiene som brøt forhandlingene, fordi hun meldte at garantien Høyre ga skulle stå.

    Nå står ikke den garantien lenger.

    Bergens Tidende spør: Kan vi nokon gong stole på Christine Meyer etter dette -- ho serverer løgn etter løgn?
    Bør leses.


    No startar sonderingar og forhandlingar mellom tunnelkameratane. Meyer får håpe ho lukkast, for i dag helte ho bensin over, og sette fyr på alle andre bruer ho hadde i dette bystyret.

    Resten av partia i Bergen er rasande. Fleire har allereie byrja å drøyme om å felle Meyer ved første høve.
     
    Sist redigert av en moderator:
    H

    Hardingfele

    Gjest
    Knivskarpt, om da Ap i Trøndelag nektet å akseptere at Trond Giske var "dead man walking", og parallellen til Høyres utfordring med Erna.


    For jeg har alltid tenkt at «Erna er Stjerna» har vært smart politisk kommunikasjon av Høyre og ikke partiets nye ideologi. Men alle kommentarene og utspillene fra partiet og fra deres nære allierte har fått meg til å tvile. Her er det ikke et snev av tvil om Erna totale uskyldighet i saken, og et eventuelt fall i tillit hos befolkningen blir avvist som en forbigående greie. I samme åndedrag som hun fortalte om sin ektefelles feiltrinn, begynte hun å snakke om tekniske løsninger med Statministerens Kontor for å håndtere han neste gang hun er statsminister i Norge. Et Høyre uten Erna har blitt utenkelig for Høyre.

    Slik hadde vi det også i Trøndelag Arbeiderparti. Gjennom 2017 og 2018 forsvarte man Trond Giske i metoo-sakene. Ikke for å forsvare seksuell trakassering, men det var umulig å akseptere at han kunne ha gjort det han ble anklaget for fordi fallhøyden for partiet var så stor.


     
    • Liker
    Reaksjoner: SAL

    BurntIsland

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    07.02.2006
    Innlegg
    9.059
    Antall liker
    13.388
    Sted
    Trondheim
    Torget vurderinger
    3
    Schrödingers liste: det tok sånn tid å lage den for å være sikker på at den ble riktig vs. evt feil og mangler med listen skyldes at den måtte lages så fort.
     

    weld77

    Æresmedlem
    Ble medlem
    19.09.2014
    Innlegg
    22.237
    Antall liker
    14.787
    Schrödingers liste: det tok sånn tid å lage den for å være sikker på at den ble riktig vs. evt feil og mangler med listen skyldes at den måtte lages så fort.
    Han skulle bare trykket på noen taster slik det ble hevdet her så hadde den vært klar i en fei og uten feil.
     
    H

    Hardingfele

    Gjest
    Han skulle bare trykket på noen taster slik det ble hevdet her så hadde den vært klar i en fei og uten feil.
    Både her og der, Weld. Din argumentasjon er svak og uredelig.

     

    weld77

    Æresmedlem
    Ble medlem
    19.09.2014
    Innlegg
    22.237
    Antall liker
    14.787
    Både her og der, Weld. Din argumentasjon er svak og uredelig.

    Den tar ikke en time eller noen timer å lage uansett hva du tror.jeg har forklart hvorfor det er vanskelig å hente transaksjoner langt bak i tid men du velger av en eller annen grunn å igonorere den opplysningen fordi du på forhånd har bestemt at det er kjempelett fordi det har noen sagt i avisen.

    Nå inneholder - også lite overraskende - listen feil. Det må nesten skje når man skal rekonstruere fra skattedokumenter, søke klippe, lime og legge inn i et regneark.

    Noen spesiell grunn til at du velger å ignorere faktiske forhold?

    Som sagt kan jeg ikke finne mine aksjehandler mer enn fem år bak i tid uten å gå inn på Altinn og lese pdf-filer.

    Den knappen du tror finnes er ikke der - jeg har den ikke i aksjehandelsløsningen til Norges største bank i alle fall. Den finnes heller ikke i VPS.
     
    Sist redigert:

    Hedde

    Førr evig!
    Ble medlem
    20.04.2009
    Innlegg
    7.630
    Antall liker
    4.081
    Ifølge Høyres tidslinje var hun sammen med Finnes dagen før valget. Hvorfor stilte hun ingen spørsmål da Finnes sa han jobbet med saken og var godt i gang med listen.

    Svar i tåka

    a.jpg

    Kilde: Nettavisen v/Henrik Heldahl på X
     

    pedal

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    08.02.2007
    Innlegg
    6.203
    Antall liker
    4.838
    Torget vurderinger
    1
    Noen spesiell grunn til at du velger å ignorere faktiske forhold?
    Man ødelegger da ikke narrativet med fakta.

    For den Røde Brigade var denne saken ferdig etterforsket og konkludert første dagen. Nå er de bare irriterte over at Erna fortsatt er på jobb.
     

    OMF

    Æresmedlem
    Ble medlem
    26.02.2002
    Innlegg
    16.225
    Antall liker
    9.429
    Sted
    Bergen
    Torget vurderinger
    14
    Det kommer nok mer støy her:
     

    Hedde

    Førr evig!
    Ble medlem
    20.04.2009
    Innlegg
    7.630
    Antall liker
    4.081
    Skulle nok ha ventet til etter 2025 med den lista . Da ville den blitt enda bedre.
     

    Tweedjakke

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    29.01.2008
    Innlegg
    5.044
    Antall liker
    5.282
    Sted
    Sunnmøre
    Den knappen du tror finnes er ikke der - jeg har den ikke i aksjehandelsløsningen til Norges største bank i alle fall. Den finnes heller ikke i VPS.
    Eg trur på dette for historiske data. Det er difor eg peikte på at det kjem til å ta avisredaksjonar (og ev. Økokrim) temmeleg mykje tid å rekonstruera lista til eit slikt nivå at ein faktisk kan gjennomgå handlane, ikkje berre visa at det har skjedd noko. For Flem var det enklare, handlane gjekk berre tilbake til 2021.

    For femtan år sidan vart eg veldig overraska over kor fort data frå transaksjonar (td. KID-nummer, betalingsmeldingar) slutta å vera elektronisk tilgjengeleg, og inntil nyleg at dersom eg skulle henta opp gamle banktransaksjonar måtte eg i beste fall inn og lesa PDF-filer. Dette var temmeleg overraskande for meg, for eg har vend meg til at andre elektroniske spor (type logg-filer) vert liggjande i det uendelege.

    Eg sjekka nettbanken min i dag, og no kan eg eksportera transaksjonsdata i CSV- eller Excel-format med eit klikk på den berømte knappen tilbake til 2021.

    Så kan vi sikkert irritera oss over at Finnes ikkje berre kunne seia, ca. 9.9, "vel, Erna, eg jobbar med lista, og kan berre seia det som det er at dei to siste åra er det ufatteleg mange handlar. Det er nok ein del fleire enn du trudde i åra før, også, men der må eg rett og slett grava meg tilbake i papirpermane mine, og dei ligg framleis på loftet etter at vi flytta frå Inkognitogata. John Christian kjem oppom og hjelper meg med det i kveld."

    Og at Solberg ikkje svara "Faen, Sindre, gje meg lista frå og med 2021, då, så køyrer vi på det i fyrste omgang."

    Men, og no kjem vi til det menneskelege: Eg har møtt veldig mange menneske, både vener, familie, kollegaer og elevar, som fungerer slik at når du spør dei om noko (her: "lista over alle transaksjonar medan eg var statsminister"), og dei har tenkt ut korleis dei skal gjera det, så vert alt berre rot, krise, kaos og skriking om du ber om noko litt anna, og gjort på ein litt annan måte. Kona mi har det til dømes med å utelukkande grynta til meg i to dagar dersom eg kjem med (konstruktive) innspel til eitt eller anna ho har skrive og vil ha kommentarar på. Eg mistenkjer at Finnes er ein slik type.

    Igjen (mitt "carthago delenda est"): Tidslina for september 2023 er ei raud sild. Både Solberg og Huitfeldt burde trekkja seg.
     
    Sist redigert:

    weld77

    Æresmedlem
    Ble medlem
    19.09.2014
    Innlegg
    22.237
    Antall liker
    14.787
    Eg trur på dette for historiske data. Det er difor eg peikte på at det kjem til å ta avisredaksjonar (og ev. Økokrim) temmeleg mykje tid å rekonstruera lista til eit slikt nivå at ein faktisk kan gjennomgå handlane, ikkje berre visa at det har skjedd noko. For Flem var det enklare, handlane gjekk berre tilbake til 2021.
    Økokrim får nok transaksjonene rimelig greit, de rekvirerer de fra VPS, Finnes sin bankforbindelse, Skateetaten eller et annet sted hvor de er tilgjengelig - de kan uansett ikke ta utgangspunkt i en liste som er laget av Finnes evt med hjelp fra et kobbel spinndoktorer i Høire.

    De skal nå bruke noen måneder på å vurdere om det skal åpnes sak så kan man selv gjette hvor lang tid en evnetuell faktisk etterforskning vil ta om det faktisk blir åpnet en sak.
     

    BurntIsland

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    07.02.2006
    Innlegg
    9.059
    Antall liker
    13.388
    Sted
    Trondheim
    Torget vurderinger
    3
    Eg er djupt fornærma over at du inkluderer sosialdemokratiet i Den raude brigade.
    Tja. Litt for karikert og lite treffsikker til å ha injurerende kraft. Når man retter pekefingeren mot andre er det tre fingre som peker mot en selv, har jeg hørt. Det passer bra her imo.
    1695368929780.png
     

    Disqutabel

    Æresmedlem
    Ble medlem
    28.09.2016
    Innlegg
    11.832
    Antall liker
    12.024
    Igjen (mitt "carthago delenda est"): Tidslina for september 2023 er ei raud sild. Både Solberg og Huitfeldt burde trekkja seg.
    Akkurat dette er jeg fortsatt i tvil om. Det er definitivt ikke snakk om skyld i noen av disse tilfeller, kun et mye mer diffust ansvar.
    Det spørsmålet det hele hviler på, er hvilke konsekvenser dette ansvaret innebærer, og her mener jeg faktisk graden av uaktsomhet må vurderes og relateres til konsekvens. Om f.eks. kona til en politimann kjører i fylla, er det veldig drøyt om det skal føre til at politimannen mister jobben. Dette med autonomi er essensielt her; hvor mye kan vi egentlig overføre ansvaret og konsekvensene til et annet menneske enn det selvstendige individ som utfører en lite gjennomtenkt handling?

    Jeg synes overhodet ikke sakene er selvsagte, og klarer ikke falle ned på noe sikkert standpunkt mht. konsekvenser for de som IKKE har gjort noe som helst annet enn å være gift med en som bryter regler.
     
    Ble medlem
    06.04.2019
    Innlegg
    7.686
    Antall liker
    11.946


    Erna Solberg, Høyre og deres forbanna spinndoktorer fortjener ingenting annet enn avsky. Og hva pokker var det slags kosete lørdagsunderholdning Fredrik Solvang bedrev i kveld?
    Orket ikke å se det i går men brukte 40 min av mitt liv som jeg aldri får igjen nå i morges. En 62 år gammel kvinne får i beste sendetid på norges største tv kanal og på et av kanalens mest populære program 40 min. til å snakke ned sin egen mann, som hun forøvrig visstnok er veldig glad i. Dette er noe av det flaueste jeg har sett på NRK, Se & Hør på tv.
     
    H

    Hardingfele

    Gjest
    Den tar ikke en time eller noen timer å lage uansett hva du tror.jeg har forklart hvorfor det er vanskelig å hente transaksjoner langt bak i tid men du velger av en eller annen grunn å igonorere den opplysningen fordi du på forhånd har bestemt at det er kjempelett fordi det har noen sagt i avisen.
    Neida, Weld. Poenget er at Høyre ved flere anledninger kunne utført denne jobben, i god tid før valget. Faktisk skulle den vært utført mens Erna var statsminister, hun skulle hatt oversikt over ektefellens investeringer og hun skulle kommet med tydeligere svar enn "Erna Solberg er informert" (om handlene) hver gang pressen tok kontakt.

    Da det tilspisset seg, i ukene før valget, burde Høyre fått fart på seg. Påstanden om "én time" er et mål på at det ikke er så vanskelig som man vil ha det til å skaffe seg oversikt - og det handler definitivt ikke om Asheims påstand om at man skal "rote gjennom gamle permer" for å få oversikt.

    Du velger å latterliggjøre dem som påstår at det å skaffe seg oversikt slett ikke er så vanskelig som Høyre hevder at det er. Erna hadde ikke hastverk før valget, og det betaler hun en pris for nå. Jeg tror denne saken ville vært langt enklere å håndtere om hun hadde tatt pressens henvendelser alvorlig, i årene hun var statsminister og i oppløpet til kommunevalget. Nå sitter hun i en knipe, som jeg tror hun ikke var direkte delaktig i (hun bedrev ikke innsidehandel i samarbeid med Finnes), men som hun definitivt er ansvarlig for, selv om hun forsøker å få saken til å handle om noe annet.

    Jeg leser utsagnet "den røde brigade" i tråden (ikke fra deg), og vil påstå at jeg slett ikke tilhører den. Men jeg er opptatt av politisk kommunikasjon og håndverk, og er forundret over hvor elendig Høyre har håndtert denne saken. Partiet har store ressurser, økonomiske og sakkyndige, og dette burde de forlengst ha ryddet opp i, ved å takle pressens henvendelser mer seriøst.

    Alle skjønner nemlig at et sted mellom "én time" og "flere uker" ligger det en sannhet som er tettere på det første tidsrommet, men der det andre kan ha vært mer beleilig for et parti som søkte å unngå en betent sak i valgoppløpet.
    Og det er dette pressen værer og tar tak i.

    Så må du gjerne insinuere og harselere slik du synes å ha for vane. Det er man blitt vant til.

    Minner om:

    Beslutninger Ernas regjering fattet kan være ugyldige.
    Erna påstod at det dreide seg om et fåtall handler.
    Valgets integritet er skadet, på grunn av Høyres sendrektighet.
     

    weld77

    Æresmedlem
    Ble medlem
    19.09.2014
    Innlegg
    22.237
    Antall liker
    14.787
    Alle skjønner nemlig at et sted mellom "én time" og "flere uker" ligger det en sannhet som er tettere på det første tidsrommet, men der det andre kan ha vært mer beleilig for et parti som søkte å unngå en betent sak i valgoppløpet.
    Og det er dette pressen værer og tar tak i.
    Jeg tror vel heller ikke at Finnes (evt med entourage) lagde denne listen så fort som overhodet mulig gitt et hypotetisk mål om å bli ferdig fortest mulig. Men - om man legger soga til grunn - så var det et krav fra media (og Erna?) om en fullstendig, komplett og fortrinnsvis korrekt liste når han først skulle legge dette frem. Noe annet blir strengt tatt også litt meningsløst å legge frem når man føst skal kaste kortene. Nå som den viser seg å (ikke overraskene) sannsyneligvis å innholde feil så burde de kanskje brukt enda mer tid da på å kvalitetssikre jobben som er gjort?

    Altså må man bestemme seg om man vil ha hva man faktisk har bedt om, om man vil ha en ballpark på antall transaksjoner eller om man vil ha oversikt over handlene etter hvert som de jobber seg bakover eller fremover (mer beleilig) i tid. Eller om man vil ha en løs ide om han har handlet mye eller lite. Når fasiten en gang kom så regner jeg med at man angrer på hva man faktisk bad om og jeg tipper det er mer enn en avisredaksjon i Norge der de har hatt redaksjonsmøter og spurt seg selv "hvorfor i helvete kom vi ikke på å sjekke semiåpne kilder rundt dette de gangene Finnes aksjehandler har vært et tema i media". Solvangs arbeidsgiver, NRK, har åpenbart heller ikke tenkt den tanken opp gjennom årene. Ei heller noen andre redkasjonser og ikke en gang e24 som hadde flere folk på saken i dagene før valget.

    Så ringer noen i VG(?) Robert Næss i Nordea som er glad i å snakke med media og så sier han at dette kunne vært laget på null komma niks, riktig nok med et forhold som selvsagt blir lost in translation (forutsatt at handelssystemet har denne infoen) og så legger han til at de kan hentes fra VPS (det kan de ikke uten videre for det aktuelle tidsrommet). Og vips så er det den etablerte sanninga for hvor lett det er å hente ut noe slikt - gjentatt et tårn av ganger fra folk som garantert aldri har prøvd og av Solvang på fjernsyn - han hadde vel ikke klart å finne ræva si uten et kart og et kobbel av researchere som gjør den faktiske jobben for han.
     

    MML

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    19.02.2010
    Innlegg
    2.358
    Antall liker
    1.954
    Torget vurderinger
    1
    Altså må man bestemme seg om man vil ha hva man faktisk har bedt om, om man vil ha en ballpark på antall transaksjoner eller om man vil ha oversikt over handlene etter hvert som de jobber seg bakover eller fremover (mer beleilig) i tid. Eller om man vil ha en løs ide om han har handlet mye eller lite. Når fasiten en gang kom så regner jeg med at man angrer på hva man faktisk bad om og jeg tipper det er mer enn en avisredaksjon i Norge der de har hatt redaksjonsmøter og spurt seg selv "hvorfor i helvete kom vi ikke på å sjekke semiåpne kilder rundt dette de gangene Finnes aksjehandler har vært et tema i media". Solvangs arbeidsgiver, NRK, har åpenbart heller ikke tenkt den tanken opp gjennom årene. Ei heller noen andre redkasjonser og ikke en gang e24 som hadde flere folk på saken i dagene før valget.
    Joda, det ble gjort: https://www.journalisten.no/veronica-westhrin-satt-pa-finnes-skup-i-2014/587919

    Problemet var bare at det var null interesse for dette. Litt på samme måte som meto: Akseptert som helt normal oppførsel frem til det plutselig ikke er det lenger.
     

    Hedde

    Førr evig!
    Ble medlem
    20.04.2009
    Innlegg
    7.630
    Antall liker
    4.081
    Ingen hører på Eva Joly nå heller.

    – Det er trist, men irrelevant, om hun har blitt lurt eller om hun er lei seg. Som en politisk eksponert person er hun ansvarlig for at ingen av hennes nære relasjoner kan bruke hennes posisjon til egen vinning. Dette har Norge forpliktet seg til i FN for tjue år siden, sier Joly.

    Eva Joly mener Erna Solberg må trekke seg – E24
     
    • Liker
    Reaksjoner: SAL

    MML

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    19.02.2010
    Innlegg
    2.358
    Antall liker
    1.954
    Torget vurderinger
    1
    Men så kan man jo igjen lure på hvorfor feks E24 ikke gjorde enkle søk for å avdekke tidligere arbeid? Bare denne infoen ville jo vært en bombe.
     

    Valentino

    J. Brünnhilde
    Ble medlem
    23.04.2008
    Innlegg
    31.087
    Antall liker
    26.716
    Sted
    Ottestad
    Torget vurderinger
    1
    Det tok et tiår før man/pressen/vi skjønte at det er en endemisk sykdom dette her. Artig at det begynner og slutter med Finnes. Ringen er sluttet, Valhall kan falle og på'n igjen.

    1695379493871.png
    (Det er noe som skurrer med Finnes som Siegfried og Solberg som Brünnhilde, bortsett fra at det ikke er slutt før den feite dama synger, selvfølgelig.)
     
    Sist redigert:

    BT

    Æresmedlem
    Ble medlem
    13.10.2005
    Innlegg
    21.457
    Antall liker
    6.881
    Ingen hører på Eva Joly nå heller.

    – Det er trist, men irrelevant, om hun har blitt lurt eller om hun er lei seg. Som en politisk eksponert person er hun ansvarlig for at ingen av hennes nære relasjoner kan bruke hennes posisjon til egen vinning. Dette har Norge forpliktet seg til i FN for tjue år siden, sier Joly.

    Eva Joly mener Erna Solberg må trekke seg – E24
    Enda færre hørte på henne da hun sa at Huitfeldt måtte trekke seg.
     

    Spiralis

    Æresmedlem
    Ble medlem
    13.03.2005
    Innlegg
    19.735
    Antall liker
    8.163
    Torget vurderinger
    0
    Det tok et tiår før man/pressen/vi skjønte at det er en endemisk sykdom dette her. Artig at det begynner og slutter med Finnes. Ringen er sluttet, Valhall kan falle og på'n igjen.

    Vis vedlegget 953868
    (Det er noe som skurrer med Finne som Siegfried og Solberg som Brünnhilde, bortsett fra at det ikke er slutt før den feite dama synger, selvfølgelig.)

    Antyder du at Erna er feit?? Fatshaming mao! Fy skam og smekk på lanken!

    Men jeg er jo ikke uenig!
     
  • Laster inn…

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Laster inn…
Topp Bunn