xerxes
Æresmedlem
Men det virker!Den er kun for spesielt interesserte
Helt sikkert!
På et eller annet vis!!
Men det virker!Den er kun for spesielt interesserte
Ja, det amerikanske macho-idealet kan jo virke ganske så forvirret mhp seksualitet.
Forvirringen blir nok ikke mindre når det tilsynelatende blir forbudt å snakke om ting, heller.Ja, det amerikanske macho-idealet kan jo virke ganske så forvirret mhp seksualitet.
Siden han bruker fentanylsmugling som påskudd for å klaske toll på kanadiske varer: Den totale mengden fentanyl som ble beslaglagt på grensen mennom USA og Canada i fjor var ca 20 kg. Bare tøys. Han gjør det bare fordi han kan, «for no good reason» som WSJ skrev."Tens of millions"...her plukker han ikke en gang tall ut av lufta, men ut av ræva.
Tillater meg å utheve litt her:Siden han bruker fentanylsmugling som påskudd for å klaske toll på kanadiske varer: Den totale mengden fentanyl som ble beslaglagt på grensen mennom USA og Canada i fjor var ca 20 kg. Bare tøys. Han gjør det bare fordi han kan, «for no good reason» som WSJ skrev.
Ronald Reagan så litt annerledes på det:
Republicans Against Trumpism (@rpsagainsttrump.bsky.social)
Ronald Reagan: “Our peaceful trading partners are not our enemies; they are our allies. We should beware of the demagogues who are ready to declare a trade war against our friends—weakening our economy, our national security, and the entire free world—all while cynically waving the American flag.”bsky.app
Skulle ikke Trump avslutte alle kriger?Fantastisk Trump
President Trump sier han har beordret angrep mot terrorister som truet USA og allierte
Donald Trump har beordret et angrep i Somaliawww.vg.no
Ta ut terrorister er vel ikke og starte en krig men det spiller vel liten rolle for deg om det er et vellykket oppdrag mot terror så lenge det er fra Trump! Du holder vel med ISSkulle ikke Trump avslutte alle kriger?
Jeg tar det overhodet ikke for gitt at USA står på det godes side, nei.Ta ut terrorister er vel ikke og starte en krig men det spiller vel liten rolle for deg om det er et vellykket oppdrag mot terror så lenge det er fra Trump! Du holder vel med IS
Jesus så nå er VG utgått som kilde her inne som dere selv har brukt noen hundre ganger ok greit og viteJeg tar det overhodet ikke for gitt at USA står på det godes side, nei.
At USA sier det er terrorister er ingen garanti for noe som helst,
det har vist seg skjebnesvangert flere ganger.
Krigen i Irak ble f eks fyrt i gang etter at Colin Powell i 2003 forsikret FN om at Irak satt på "weapons of mass destruction".
Noe som viste seg å være løgn fra a til å, men ikke nok med det, det viste seg at amerikansk etterretning løy til sin egen forsvarsminister (nevnte Colin Powell).
Du må gjerne også lese deg opp på hvordan USA forsynte Mujahedin i Afganistan med tunge våpen under deres krig mot russerne, eller våpenhandelen med Contras.
Kommer det fra Trump så svekker det troverdigheten BETYDELIG!
Mannen lyver om absolutt alt.
Mitt ikke-eksisterende forhold eller ikke til IS vedrører overhodet ikke saken.
Men for ordens skyld:
Folk som kjemper for at deres religion skal undertrykke andre har jeg overhodet ingen sympati med.
Det være seg islamister, ekstreme jøder/sionister .... kristne (herunder amerikanske fanatikere)
eller andre religiøse gærninger med store ideer om egen overlegenhet.
Nei.En ting er sikkert, det blir ikke kjedelig med det første..
Jeg trodde det var sinnssykdom. At det var definisjonen på sinnssykdom å gjenta noe igjen og igjen, og forvente et annet resultat."The war on terror" har vist seg å være like virkningsfull som "The war on drugs"
Var det Einstein som sa at idioti er å gjøre nøyaktig det samme en gang til, og forvente et annet resultat?
I know ....Om det er det, som er feilen, da er han vel unnskyldt til en eller annen grad.
Hvis ikke, er det jo bare trolling for trollingen skyld.
Holder en 50-lapp på det sisste
La oss si 200, vinneren kjøper en øl til begge?Om det er det, som er feilen, da er han vel unnskyldt til en eller annen grad.
Hvis ikke, er det jo bare trolling for trollingen skyld.
Holder en 50-lapp på det sisste
Gitt forsvarsministerens korsfarertatoveringer og prat om «warrior mindset» vil jeg tippe at det bare er et spørsmål om tid før trumps USA igjen står til knes i en krig i Midt-Østen. Mulig scenario: Noen bomber en amerikansk installasjon, trump skriker om hevn, og vasser rett ut i hengemyra. Vi får se.Skulle ikke Trump avslutte alle kriger?
Det virker rimelig. Min umiddelbare reaksjon da jeg så dette var «men hvorfor?» IS fortjener selvsagt å bli jaktet til verdens ende, men problemet om dagen er houthi-militsen i Jemen og deromkring, Det blir kanskje for komplisert for hodene deres, siden houthiene er alliert med iran som er alliert med trumps idoler putin og kim.The strikes were more symbolic than substantive, several US military and defense officials said, meant more to burnish Mr. Trump's image as a Commander in Chief protecting the country from terrorists in his early days of the administration than to neutralize a serious threat
Det er vel det mange av oss frykter.Gitt forsvarsministerens korsfarertatoveringer og prat om «warrior mindset» vil jeg tippe at det bare er et spørsmål om tid før trumps USA igjen står til knes i en krig i Midt-Østen. Mulig scenario: Noen bomber en amerikansk installasjon, trump skriker om hevn, og vasser rett ut i hengemyra. Vå får se.