Todd Snider ser jo ut sm en velantrukket fyr. Den dressen der er nok skreddersyd på Savile Row, ja.
mvh
Tviler sterkt på det, ut fra bildet bryter den graverende med SR-stilen.
Lee Fields & the expressions - Faithful man
Vis vedlegget 142968
SR har nok fått en "nytenkende" skredder/klesdesigner. Den stokk konservative stilen deres appelerer jo kun til kongehus & adelskap.
mvh
Det har skjedd mye 'on the Row' de siste årene. Ozwald Boateng startet en ikke så liten revolusjon
Ozwald Boateng , og det har dratt de andre etter seg. Gieves & Hawkes, som mange kongelige (blant annet de norske) bruker er blitt en rein motebutikk. Og Savile Row er fashion og håndtverk på høyt nivå. Aller høyest, vil jeg påstå.
Det britiske kongehuset sverger enda til Anderson and Sheppard, som strengt tatt ikke er on the Row, men i nabogaten.
Anderson & Sheppard – Bespoke Savile Row Tailors De er kjent for sin myke stil og runde skuldre, og er kanskje den eneste som ikke lager funksjonelle knapper i ermene. Skredderen jeg skal hente dress fra neste uke gikk i lære der, og ble i sin tid tilbudt jobben som sjeftilskjærer der, men valgte heller å starte for seg selv.
Anderson and Sheppard er likevel ikke dyrest, det er Huntsman som er. De er kjent for sin én-knappsjakke, som er svært vanskelig å få god balanse i. Noe som også kan hende med kontoen din, for du må gjerne ut med opp mot 40.000 for en alminnelig dress. Men det tilsvarer jo knapt en kvartmeter med crappy kabel, så alt er relativt her i verden.