Denne kommentar over her forteller nok mer om deg, og dine holdninger enn hva den forteller om beboerne i Grorud dalen.Grorud-dalen i fremtiden:Dansk Politi - Narkohandel, integrationsproblemer og lukkede døre i Malmø
Denne kommentar over her forteller nok mer om deg, og dine holdninger enn hva den forteller om beboerne i Grorud dalen.Grorud-dalen i fremtiden:Dansk Politi - Narkohandel, integrationsproblemer og lukkede døre i Malmø
Dårlig skjult rasisme i den artikkel, og samtidig forsøker å bote på det ved å publisere den i anerkjente Berlinske Tidende. Noe som IMO ikke akkurat gjør det noe bedre.
Kan vanskelig se at det er noen rasisme i den artikkelen. Ikke et ord om rase der. Det er helt legitimt å være motstander, endog hater, av enhver religion. Dette er selvfølgelig i seg selv, men også fordi flere religioner har hatet mot anderledes tenkende som del av sitt manifest. Det sistnevnte er nok et viktig bidrag til mangel på integrering av visse grupper.Dårlig skjult rasisme i den artikkel, og samtidig forsøker å bote på det ved å publisere den i anerkjente Berlinske Tidende. Noe som IMO ikke akkurat gjør det noe bedre.
At du lenker til den forteller en hel del om deg og dine holdninger IMO.
Ikke ett ord om rase ?? er det terskel for rasisme ?Kan vanskelig se at det er noen rasisme i den artikkelen. Ikke et ord om rase der. Det er helt legitimt å være motstander, endog hater, av enhver religion. Dette er selvfølgelig i seg selv, men også fordi flere religioner har hatet mot anderledes tenkende som del av sitt manifest. Det sistnevnte er nok et viktig bidrag til mangel på integrering av visse grupper.Dårlig skjult rasisme i den artikkel, og samtidig forsøker å bote på det ved å publisere den i anerkjente Berlinske Tidende. Noe som IMO ikke akkurat gjør det noe bedre.
At du lenker til den forteller en hel del om deg og dine holdninger IMO.
Man kan diskutere innhold i en artikkel men jeg synes det følgende er treffende også her på berget:
"Mens Oversverige messer ’inklusion’, ’tolerance’ og ’mangfoldighed’ fra deres privilegerede trädgårdsidyl, plages stadig flere menige svenskere af en hverdag, der er langtfra’tolerant,’ men hvor utryghed, vold og politisk dæmonisering af anderledes tænkende fylder mere og mere."
Det er en avstand mellom elitenes (i tillegg til den økonomiske) sjølrealiseringsprosjekt, hvor politikk og meninger er endel av imagebygging, og realitetene på "bakken" der vanlige mennesker oppholder seg.
Hvis vi bare skal omgi oss med oppfatninger på bakgrunn av deres estetikk uten et ønske om diskutere realitetene, fordi realitetene ikke nødvendigvis møter de estetiske kravene, så klarer vi ikke på sikt å opprettholde et bærekraftig samfunn. Det er her hunden er begravet i innvandringsdebatten.
Ikke ett ord om rase ?? er det terskel for rasisme ?
Teknisk sett så er vel vi alle av samme rase, er vel stort sett hudfarge og religion som er forskjellene eller ??
Denne blogger/skribent i BT er tydeligvis en av flere som velger å lese og publisere statistikk på en måte som passer egne synspunkter
”Ondskabens imperium” måske ikke så ondt endda - dr.dk/P1/Detektor
Religion har ingenting med rase og gjøre har eg hevdet det ???Ikke ett ord om rase ?? er det terskel for rasisme ?
Teknisk sett så er vel vi alle av samme rase, er vel stort sett hudfarge og religion som er forskjellene eller ??
Denne blogger/skribent i BT er tydeligvis en av flere som velger å lese og publisere statistikk på en måte som passer egne synspunkter
”Ondskabens imperium” måske ikke så ondt endda - dr.dk/P1/Detektor
Religion har ingenting med rase og gjøre. Å likestille religionskritikk med rasisme er latterlig. Det gjør alle ateister til rasister.
Selvfølgelig publiserer man statitsikk som passer ens synspunkter; det kan endog være at statistikk har gitt en ens synspunker. Det gjør man for å dokumentere sine utsagn. Er man uenig eller har alternativ statistikk så får man diskutere dette i stedet for å dra det forslitte rasismekortet. Det sistenvnte gir bare det inntrykk at man ikke ønsker noen form for debatt.
Uansett, statistikk var ikke hovedpoenget med artikkelen det refereres til...
Dårlig skjult rasisme i den artikkel, og samtidig forsøker å bote på det ved å publisere den i anerkjente Berlinske Tidende. Noe som IMO ikke akkurat gjør det noe bedre.
At du lenker til den forteller en hel del om deg og dine holdninger IMO.
Svensker er noen rare vesner!! Tenk å gjøre noe slikt!?
Havnet i bilulykke - ble ranet - nyheter - Dagbladet.no
Har visstnok støtte fra faren og flere lærere ifølge artikkelen.14 år gamle jenter som vil redde verden har vi her også, og alle andre steder vil jeg tro. Straks mer trøblete hvis det ender i noe annet enn 'henlagt som intet straffbart forhold'
Ser det ved nærmere ettersyn. Hårreisende! Ikke at jeg tror det handler om annet enn å 'vise støtte' og 'anerkjenne' jentungens følelse av å være 'krenket'. Livsfarlig er det uansett.Har visstnok støtte fra faren og flere lærere ifølge artikkelen.14 år gamle jenter som vil redde verden har vi her også, og alle andre steder vil jeg tro. Straks mer trøblete hvis det ender i noe annet enn 'henlagt som intet straffbart forhold'
Så kan det absolut vara.Men bare for å slenge en brannfakkel inn i kruttårnet: Hva om kanskje arbeidsledigheten Sverige har slitt med er en vesentlig faktor oppi alt? Jeg har intrykk av at integrering i samfunnet henger tydelig sammen med deltagelse i yrkeslivet. Det kan være at noen faller utenfor arbeidsmarkedet fordi de er dårlig integrert. Eller kanskje stikk motsatt????
Tror faktisk det er sånn. Vi har ekstremt lave ledighetstall. Neppe noen annen gruppe som er mer utsatt for å bli ekskludert fra arbeidslivet enn nyankomne flyktninger/asylsøkere/familiegjenforente/innvandrere. Ved å utestenges fra arbeidslivet er man utestengt fra så mye, materielle goder, trygghet, selvrespekt, sosial omgang med andre, språkferdigheter, lista fortsetter nærmest i det uendelige.Så kan det absolut vara.Men bare for å slenge en brannfakkel inn i kruttårnet: Hva om kanskje arbeidsledigheten Sverige har slitt med er en vesentlig faktor oppi alt? Jeg har intrykk av at integrering i samfunnet henger tydelig sammen med deltagelse i yrkeslivet. Det kan være at noen faller utenfor arbeidsmarkedet fordi de er dårlig integrert. Eller kanskje stikk motsatt????
Og jeg syns Strømstad har blitt rimeligt ødelagt!Sverige er ødelagt som vestlig samfunn. Jeg begrenser meg til opphold i skjærgården på vestkysten og polet i Strømstad, så slipper jeg å bli minnet om at Oslo snart er som Malmø og Groruddalen som Rinkeby.
Og jeg syns Strømstad har blitt rimeligt ødelagt!Sverige er ødelagt som vestlig samfunn. Jeg begrenser meg til opphold i skjærgården på vestkysten og polet i Strømstad, så slipper jeg å bli minnet om at Oslo snart er som Malmø og Groruddalen som Rinkeby.
Av nordmenn??? Neinåharjegaldri!!!Og jeg syns Strømstad har blitt rimeligt ødelagt!Sverige er ødelagt som vestlig samfunn. Jeg begrenser meg til opphold i skjærgården på vestkysten og polet i Strømstad, så slipper jeg å bli minnet om at Oslo snart er som Malmø og Groruddalen som Rinkeby.
Inga problm Zomb, bare handle påAv nordmenn??? Neinåharjegaldri!!!Og jeg syns Strømstad har blitt rimeligt ødelagt!Sverige er ødelagt som vestlig samfunn. Jeg begrenser meg til opphold i skjærgården på vestkysten og polet i Strømstad, så slipper jeg å bli minnet om at Oslo snart er som Malmø og Groruddalen som Rinkeby.![]()