U
Men fant du den i linken over? trykk så på cat# og sjekk opp videre med ref nummerene, jeg har ikke helt 100% oversikt selv på det der, men vil tro av ett lite overfladisk blikk att du har en Fransk förste pressing, Charisma har rettighetene på skiva j.fr förste org UK utgivelsen, om jeg har skjönt det rett...Nå skjønner jeg ingenting (uheldigvis skjer det rett så ofte!).
På coveret står det øverst 812 445-1. Nederst står det "1983 Charisma Records Ltd. U.K."
På plate 1 står det 812 446-1. På plate 2 står det 812 447-1. På begge står det "Charisma Records Ltd. London".
![]()
Så på listen i linken, ja, men ble ikke særlig klokere av den. Finner ikke på mitt eks noe som sier noe om utgivelsesland, som kan være alt fra Tyskland, Frankrike til Portugal. Jaja, ikke så viktig.Men fant du den i linken over? trykk så på cat# og sjekk opp videre med ref nummerene, jeg har ikke helt 100% oversikt selv på det der, men vil tro av ett lite overfladisk blikk att du har en Fransk förste pressing, Charisma har rettighetene på skiva j.fr förste org UK utgivelsen, om jeg har skjönt det rett...Nå skjønner jeg ingenting (uheldigvis skjer det rett så ofte!).
På coveret står det øverst 812 445-1. Nederst står det "1983 Charisma Records Ltd. U.K."
På plate 1 står det 812 446-1. På plate 2 står det 812 447-1. På begge står det "Charisma Records Ltd. London".
![]()
mvh
Egentlig ikke, for meg for meg iaf, men alikevel kul å vite, ville nok gjettet at gunners ex er som han sa det selv tidligere, ett Fransk org fra 83, resten er bare krydder i sammenhengen.Så lenge man ikke er en platesamler-hamster som kjøper forskjellige pressinger for å samle på seg alt eller spekulere i andres behov for det samme, spiller det egentlig så stor rolle?
God morgen, mine herrer!Så lenge man ikke er en platesamler-hamster som kjøper forskjellige pressinger for å samle på seg alt eller spekulere i andres behov for det samme, spiller det egentlig så stor rolle?
hehe godt poeng!, har også observert det, men har også observert storebror til Vertexene, de! er virkelig fristendeEndpoint har utstillingsmodellen av WB Torus til salgs. Dyrt, men det er kanskje akkurat nå du bør knuse sparegrisen![]()
Dæven, det er befriende mye lettere å bruke andres penger![]()
Selvfølgelig det naturlige trappetrinnet, men Torus kan du også benytte senere når lottoen slår inn, og det er vel langt fra sikkert at den i kombi med Vertex står noe tilbake for Vector.....hehe godt poeng!, har også observert det, men har også observert storebror til Vertexene, de! er virkelig fristendeEndpoint har utstillingsmodellen av WB Torus til salgs. Dyrt, men det er kanskje akkurat nå du bør knuse sparegrisen![]()
Dæven, det er befriende mye lettere å bruke andres penger![]()
mvh
Hehe, Torus er en subsonic generator av klasse, ingen tvil om det, men jeg har en slags innebygd motstand mot å ville implementere slik, da vil jeg heller ha modellen större, Vector lyttet jeg til for ikke så lenge siden, og de står på toppen av short listen.Selvfølgelig det naturlige trappetrinnet, men Torus kan du også benytte senere når lottoen slår inn, og det er vel langt fra sikkert at den i kombi med Vertex står noe tilbake for Vector.....hehe godt poeng!, har også observert det, men har også observert storebror til Vertexene, de! er virkelig fristendeEndpoint har utstillingsmodellen av WB Torus til salgs. Dyrt, men det er kanskje akkurat nå du bør knuse sparegrisen![]()
Dæven, det er befriende mye lettere å bruke andres penger![]()
mvhGode ting å grunne på. Ha en fortreffelig helg!
Den har värt en favoritt siden tidlig 80 tallet, og gjör seg definitivt i Robert Smiths version, så her skal man absolutt skynde seg langsomtHørte den senest i går natt, på CD. Rolig og stemningsfullt. Liker spesielt de renskårede arrangementene. Kvaliteten ligger i at man ikke går fort lei, men lytter gjerne igjen og igjen.
Blir sikkert bra! Cold turkey har jeg hørt om, men kjenner jeg blir skeptisk når du har tatt en kald tyrker.....hfs er litt som snus, det er fantastisk godt til tider, mens andre ganger får en helt enkelt nok, og man kjenner det i kroppen, jeg tok en kald tyrker og kuttet tvert, som med snusen da jeg sluttet, man savner det litt i begynnelsen og noen tegn til abstinens...men så begynner man å lure på hvorfor en holder på med dette og kaster bort både tid og energi...uten att jeg dermed har begynt å snuse igjen, så får man nu forsöke holde det på ett mindre beroende og mer hyggelig nivå enn tidligereKjekt at du er tilbake!
Må skaffe deg en pulsklokke slik at du vet når du må ta deg en liten pause, istedenfor de lengre walkabouts![]()
mvh
hehe...semantikk, for alt jeg vet har du sikkert rett!Blir sikkert bra! Cold turkey har jeg hørt om, men kjenner jeg blir skeptisk når du har tatt en kald tyrker.....hfs er litt som snus, det er fantastisk godt til tider, mens andre ganger får en helt enkelt nok, og man kjenner det i kroppen, jeg tok en kald tyrker og kuttet tvert, som med snusen da jeg sluttet, man savner det litt i begynnelsen og noen tegn til abstinens...men så begynner man å lure på hvorfor en holder på med dette og kaster bort både tid og energi...uten att jeg dermed har begynt å snuse igjen, så får man nu forsöke holde det på ett mindre beroende og mer hyggelig nivå enn tidligereKjekt at du er tilbake!
Må skaffe deg en pulsklokke slik at du vet når du må ta deg en liten pause, istedenfor de lengre walkabouts![]()
mvh![]()
Hyggelig å höre impulse! vi ses plutselig, og takk for hjelpenVeldig hyggelig å se deg tilbake igjen, musicus!
Du har jo i grunnen foretatt akkurat en sånn lasng pause med et brått avbrekk som jeg funderte og funderer på. Noen ganger er det rett og slett viktig å bruke energien på noe helt annet.
Men som du sier, hovedgrunnen til at jeg er her, er nettopp de hyggelige menneskene og de felles referansepunktene som også handler om helt andre ting enn kunn hifi.
Det er alltid veldig hyggelig når du stikker innom! Neste gang du kommer, står det faktisk ikke lenger en Wilson Benesch ACT Turntable her, men en tangensial luftlagret liten designperle fra Danmark...mwn kaffen er den samme. ;D
Velkommen tilbake skal du være!
Jeg selv har blitt veldig glad i TTB, og spiller den ganske ofte for tiden. IEM-boksen har jeg stående (CD), den er hakket særere enn annet fra SW. Ser frem til SW-konserter i februar!En annen favoritt som har hatt slepp er Steven Wilson, jeg er vel ikke så imponert over denne, som andre prosjekter han har värt delaktig i...
![]()
...derimot er jeg mer spent på denne, også ett Steven Wilson prosjekt fra tidligere (96) på vinyl og ennu ikke åpnet...
I.E.M (Incredible Expanding Mindfuck) ”lem by lem"...
![]()
mvh
Den er jo ikke dårlig, men ...litt ujevn...det er noen knall sterke og gode låter, men har f.eks spillt Blackfield V mer enn denne, drar meg litt for å sprette I.E.M skiva, den spares nok til en spesiell anledningJeg selv har blitt veldig glad i TTB, og spiller den ganske ofte for tiden. IEM-boksen har jeg stående (CD), den er hakket særere enn annet fra SW. Ser frem til SW-konserter i februar!En annen favoritt som har hatt slepp er Steven Wilson, jeg er vel ikke så imponert over denne, som andre prosjekter han har värt delaktig i...
![]()
...derimot er jeg mer spent på denne, også ett Steven Wilson prosjekt fra tidligere (96) på vinyl og ennu ikke åpnet...
I.E.M (Incredible Expanding Mindfuck) ”lem by lem"...
![]()
mvh
Takker og takker EvoVelkommen tilbake,Musicus
Gratulerer med ny spiller!
O
Takker og takker til deg også Blues, skal sjekkes ut litt senere idag!Velkommen tilbake.
Grattis med CEC,
Du som liker americana får sjekke ut Stapleton.
Några intryck av din C.E.C?