Ved guder!Selv om dette er en whisky-tråd så drister jeg meg til å be om tips på tips på konjakkMå være å få tak i på polet til ca 500kr for 70cl.
Om det er VSOP eller XO er ikke så viktig for min del da jeg har smakt mange VSOP som jeg har likt bedre enn XO.
Sorry, hadde nok whisky på lager mens det nærmere seg slutten på det andreVed guder!Selv om dette er en whisky-tråd så drister jeg meg til å be om tips på tips på konjakkMå være å få tak i på polet til ca 500kr for 70cl.
Om det er VSOP eller XO er ikke så viktig for min del da jeg har smakt mange VSOP som jeg har likt bedre enn XO.
Vi har menneskeskapt oppvarming av kloden, det er tungmetaller i fjordene, torsken spiser plastikkflasker, og nå, nå spørsmål om xxxjakk i whiskytråden. Det er forurensning alle vegne; ikke et rent og pent sted noen plass lengre.
Jeg anbefaler at du spør de som drikker frafallsdrikk i tråden for dårlig smak:
Her: http://www.hifisentralen.no/forumet/off-topic-hja-rnet/12130-den-lille-cognac-tra-den.html
![]()
Nå må du se til og snurpe igjen smella deres Dr.PungVed guder!Selv om dette er en whisky-tråd så drister jeg meg til å be om tips på tips på konjakkMå være å få tak i på polet til ca 500kr for 70cl.
Om det er VSOP eller XO er ikke så viktig for min del da jeg har smakt mange VSOP som jeg har likt bedre enn XO.
Vi har menneskeskapt oppvarming av kloden, det er tungmetaller i fjordene, torsken spiser plastikkflasker, og nå, nå spørsmål om xxxjakk i whiskytråden. Det er forurensning alle vegne; ikke et rent og pent sted noen plass lengre.
Jeg anbefaler at du spør de som drikker frafallsdrikk i tråden for dårlig smak:
Her: http://www.hifisentralen.no/forumet/off-topic-hja-rnet/12130-den-lille-cognac-tra-den.html
![]()
Nja. Smaken er vel som baken, og HP har jo et åndsvakt utvalg etter hvert.Skal ein fyrst investere i Highland Park, kan ein godt kjøpe Dark Origin.
Skal man drifte en hel Skandinavisk øygruppe, så må man ha bredt tilbud...Nja. Smaken er vel som baken, og HP har jo et åndsvakt utvalg etter hvert.Skal ein fyrst investere i Highland Park, kan ein godt kjøpe Dark Origin.
Orker ikke forholde meg til alt de tilbyr og synes det mest er et marekdsføringsfremstøt.
Har vært der jeg, og.Då eg var på øya, fortalde dei at det var to typar tønner i bruk som laga dei ulike variantane (i tillegg til lagring, sjølvsagt). Ferske, amerikanske eikefat, og sherrytønner frå Spania Kvar tønne kunne brukast to gonger, med ulik effekt. Dark origin er laga via sherryfat Men til oss sarte nordvestlendingar trur eg Dark Origin er passeleg.
Min gamle mor lever i den trua at noen kommer inn om natten og forsyner seg av likøren hennes, men hun er 85 og har fått Alzheimer....Forstår det ikke, jeg kjøper og kjøper. Men de bare forsvinner. Hele tiden.
Tror det må være noen som står opp og forsyner seg når jeg sover, elns.
Aha... så det er forklaringen... best jeg får fortalt min kone om dette!^
Selv er jeg overbevist om at det er hull i bunnen på flaskene mine… (Dette er ting Polet burde opplyse om!)
Det kan skyldes at man har et edruelig ønske om ikke å bli alkoholiker selv om man finner det morsomt å kjøpe flaskefor! Alternativt var man ekorn i et tidligere liv?Har aldrig begripet meg på dem som samler på flasker (whisky) og i tillegg nesten ikke drikker inneholdet![]()
Neida. Whiskyen blir ikke dårligere med tiden om den lagres fornuftig. Kjølig og mørkt. Det er på en måte som å ha penger i banken. Verdien, det man kunne fått betalt for dem, øker for hvert år. Ikke at det vil skje, at de blir solgt mener jeg.120-130 flasker meget god whisky som ikke drikkes opp er selve definisjonen på alkoholmisbruk.![]()
Du ser sikkert mindre mistenkjeleg ut enn meg......Kjørte der sommeren 2007, fra Frankrike til Andorra og så Spania. Heftig tollkontroll men jeg ble ikke kontrollert, men endel kø var det. 11 år siden og vet ikke noe nytt nå.
Tja, vet ikke det, Jeg hadde med ung dame i forsetet, og kjørte en mørk stor Dodge Ram pick-up truck med cover over lasteplanet, så jeg hadde plass til mye, men de ville ikke se etter. Vinket meg bare avgårde, og jeg tror ikke jeg hadde så mye heller. Men Spiralis har jo stort lager hjemme så han trenger ikke å smugle mer.Du ser sikkert mindre mistenkjeleg ut enn meg......Kjørte der sommeren 2007, fra Frankrike til Andorra og så Spania. Heftig tollkontroll men jeg ble ikke kontrollert, men endel kø var det. 11 år siden og vet ikke noe nytt nå.
Sånn sønn har jeg også. Veldig glad i whisky, og god smak. Bare synd han bor så langt unna...... vi knekte ei flaske av, sønnen min og jeg, .......