etter en skautur, begynner påskeroen å senke seg og fortrenge den normale freden. Har snart spilt meg gjennom alle LPene med artister som heter
David. Spørsmålet er om Dave bare
må komme på nå. Et vanskelig spørsmål. Jeg var egentlig ganske klar for John nå, det kan vel ta en uke eller to å komme gjennom dem. Og hører Johnny til John slik Dave hører til David? Og hører Elton John til John? Vil vel si nei til det siste. Han hører vel ikke til noensteds.
ser ut som om den lokale vedbonden min har drevet med en risikovariant av svibruk. Men veden min har ikke gått opp i sky, heldigvis.
heller ikke gården var brent ned
men det var brent bra på begge sider av veien, og du verden hvor godt og svidd det lukta
ser man på trærne i alleen, kan man vel slutte seg til at det ikke var helt planlagt dette
men vårtegnet linerla var kommet, den koste seg godt ute på den svidde åkeren.
Blant blomstene kom hestehoven først, deretter blåveisen, og i dag var jaggu også hvitveisen kommet tilbake fra hvor den nå måtte befinne seg om vinteren. Reiser den sammen med linerla, mon tro? Gran Canaria?
Denne uka var det også dukket opp mye sommerfugl særlig den grønne, er det Grønnvinge den heter? De flygende insektene der er tror nok på sommeren, med det navnet er de nesten programforpliktet.
man kan nesten ikke gå 100 meter på en skogsbilvei før man ser pall eller pall med kløyva ved. Tror det nå er mange bønder i Norge som tror mer på vinteren enn sommeren. Lykken må være en kald kommende vinter og dyr strøm og god etterspørsel etter ved.
nuvel, man kommer jo forbi veiene. Det er stiene som tok meg opp til Gaupsteinshytta. Myrene her oppe er ennå ikke helt klar for en utepils.
vel hjemme ser jeg skrytebilder fra Grip i feeden min. Gripværingene har begynt sommersesongen
men jeg tror man med fordel kan vente til etter pinse. Kristiansund der inne.
Nuvel, god påske ønskes folket, må det ligge mye påskemarsipan under trærne i de tusen hjem!