Enhver må sjølsagt mene hva en vil om serien Yellowstone.
Jeg har sett alle episodene og også de to spin off seriene. For min del vil jeg bare ha mer.
![Cowboyhatt-fjes :cowboy: 🤠](https://cdn.jsdelivr.net/gh/joypixels/emoji-assets@5.0/png/64/1f920.png)
Når det gjelder skyting, vold og intriger på Yellowstone, kan jeg forsikre deg om at det blir "verre".
Tror ikke målet er å framstille et familieliv på en ranch i Montana helt realistisk. Serien hadde garantert ikke hatt så stor apell og suksess hvis det hadde skjedd.
Virkeligheten og dagligliv i USA er likevel forskjellig fra hvordan vi har det i Skandinavia. Politikk, business, offentlige tjenester og arbeidsliv er noe helt annet.
Et hovedtema i serien er konflikten mellom gamle landeiere som har levd på sine rancher i generasjoner, og businessfolk fra City som driver oppkjøp av land kun for vinnings skyld. Lokalsamfunn og levevilkår blir ødelagt av turisme og annen kommersiell virksomhet.
Dette er reellt, og foregår i stort omfang i Montana og Wyoming..
Dessuten er jeg enig med Karmana.
Beth Dutton er serieverdenens råeste dame.
Too hot to handle kan man si.
Kos deg videre med Yellowstone.