Helt enigFET stol![]()

Helt enigFET stol![]()
Tror ikke det. Kan høreLager han flere?
Høres ut som om det er langt over mitt budsjett uansett, så ikke stress med det, men fantastisk flott stol!Tror ikke det. Kan høreMen han bruker ufattelig lang tid på en stol. Håndpusser og høvler alle delene så dette er ikke noe en blir rik av. Det som koster en del er opptrekking med skinn.
Fet stol. Du hviler ikke på laurbærene, @ELJ .
NotertDersom du foretrekker den utkragingen (eller at den er nødvendig på grunn av størrelsen på spillere og lokk) så kan jeg si at jeg synes at det hadde vært penere uten. Nuvel. Det er din benk.![]()
Skjønner den. Foretrekker også spilleren litt opp. Men dagens rack er 71,5cm høy og det er egentlig også helt ok høyde selv om jeg går ned til 70cm for å være flukt med basskabinettene. Det vil nok bli visuelt penest tror jeg.Bedre med topplaten slik ja. Du har jo en del elektronikk, men jeg regner med at nødvendig luftsirkulasjon er med uansett.
Hvilken arbeidshøyde er designet inn for spillerne? Jeg synes det er deilig når platetallerkenen er 85-90 cm over gulvet.
Selve racket vil ha samme treverk som høyttalerne der du ser. Baksiden planlegger jeg i grått. Der vil bli en sokkelist i samme gråfarge nederst på racket som vil skjule hjulene(samme som kommer på høyttalerne)Hvis du skal det mest mulig likt de flotte høyttalerne kommer du ikke utenom å gå for den høyden du har tenkt. Men da hadde det kanskje vært flott med den blågrå fargen på alt utenom bunn og topp-plate(r) som får være trevirke. Da bør du nok ha sideplater pga det visuelle.Evt bakvegg bør og ha den fargen.Vil fremdeles se ut som et rack![]()
Vi får se. Foreløpig skal alle synlige deler være i røyket eik. Listene som skjuler hjulene kan være grå. Det hadde passet veldig bra i forhold til resten.2 much
Takker for inputDu har ikke liggende rester av gulvet? Det hadde også vært et alternativ til hjul-skjule-lister ,sett ut som det gikk i ettEvt svarte lister sånn at det "svever" over gulvet
Beklager hvis æ forvirrer dæ med forslagene mine
![]()
Hei Geir!Hei Espen hvilken arm er det?
Her er et bilde av armen men med annet armrørHei Geir!
Det er en 12" custom arm. Finnes bare en av den. Magnetisk stabilisert unipivot.
Rammeverket ligner mer på Afdals Broadway, men skal man først lage en stilfull ”retro“stol, så er det vel nesten umulig å ikke la seg inspirere av Afdal, Relling, Kaiser eller en av de andre store som igjen helt sikkert hentet inspirasjon hos hverandre ogsåNår han først velger å lage en stol så kunne han vel tatt seg bryet med å ikke lage en kopi av 711?
Vis vedlegget 1098833
Du er hjertelig velkommen når du får klemt inn flere dager i Harstad.Superfin tråd @ELJ
Fikk sett høyttalerne før dem forlot «korset». Fine!
Litt nysgjerrig på det som måtte temmes, resonansen, var det relatert til konstruksjonen eller noe annet?
Tur til Harstad i morra, men kun dagstur.Ber om audiens om jeg blir lengre en annen gang.
mvh
Tusen takk for fine komplimenter. Du er også velkommen om du en dag vil gjennopdage magien med nordnorsk natur.Helt herlig tråd, med skikkelig god stemning
Artig at du holder til i nord, ikke så langt fra der jeg kom(mer) fra. Er selv fra Narvik.
Jeg er også kokk, har vært kjøkkensjef, og hatt stort sett hele min karriere i Oslo. Foruten de siste 16 årene som har vært offshore.
Baker også på surdeig, flere ganger i uka.
Er passe hekta der
Og selger faktisk pizza emner nå på surdeig.
Så du har samme pizzaovn som meg
Hør av deg om du skulle falle for fristelsen å poppe innom Oslo en gang da![]()
Det er vel det eneste jeg savner fra nord....Naturen!Tusen takk for fine komplimenter. Du er også velkommen om du en dag vil gjennopdage magien med nordnorsk natur.
Jobbet 2,5 år på Aker Brygge samt et par år utenfor Lillestrøm i 90-91 da jeg tok servitørutdannelse.
Har nettopp frisket opp surdeigen og skal bake før helgen. Men har ikke testet ut surdeigspizza ennå men det kommer. I år har vinteren vært så rar at jeg har ikke fått brukt ovnen ennå. Men det er rett rundt hjørnet. Fyrer med gass om vinteren og kull/ved om vår, sommer og høst. Lite som slår det....
Kan fort ta deg på ordet for en lytt. Ser du har et spektakulært anlegg det hadde vært spennende å lytte til.
Vært kult med din 101 på surdeig, kanskje fortsette i denne tråden ? https://www.hifisentralen.no/forumet/threads/pizza-og-pizzaovn-stein-stål-deig-utstyr.99461/Det er vel det eneste jeg savner fra nord....Naturen!
Var ivrig i marka da jeg bodde der, og fiskestanga var aldri langt unna. Forøvrig så har jeg tatt opp igjen den delen her nede i sør, men i mindre skala.
Prøver å få en fin balanse på hobbyer, og livstil
Jeg guider deg gjerne på surdeigspizza.
Surdeigspizza tar jeg gjerne imot tips og råd for. Har tidligere kjørt kurs i vanlig pizza på jobben min med stor suksess. Neste kurs blir sushi.Det er vel det eneste jeg savner fra nord....Naturen!
Var ivrig i marka da jeg bodde der, og fiskestanga var aldri langt unna. Forøvrig så har jeg tatt opp igjen den delen her nede i sør, men i mindre skala.
Prøver å få en fin balanse på hobbyer, og livstil
Jeg guider deg gjerne på surdeigspizza.