Nei, det koster. Men det finnes vel subwoofere i lukket kasse med EQ med lavere pris. En stor fordel her foruten waveguiden at man kan justerer bassen til rommet. Peaker og diper kan gjøres noe med effektivt. Ellers var vel eksemplet med Amphion og Velodyne litt tilfeldig for å konkretisere et poeng.timc skrev:Nå er ikke kombinasjonen du viser akkurat noen billigløsning heller
Men, ja jeg tror du er inne på noe, men samtidig. Hva skiller en slik løsning med en større treveis høyttaler med biamping?
Er man ikke litt tilbake til start?
Har du sett polarplott på Amphionen? Vet vi at den løser problematikken godt? Kunne tenkt meg å vite dette før man eventuelt går videre med eksempelet.
-Tim
Jeg har vel kanskje enda mer tro på aktive Gradient sammen med ekstra bass-seksjon. Tror veil. pris er på noe over 110k, og jeg vil ikke bli overrasket om det vil spille bedre i de fleste vanlige stuer enn kassehøyttalere til det tredoble.
Vedlegg
-
69.3 KB Visninger: 406