OMF
Æresmedlem
Velkommen til Gjestemedlem politikerskole .Gjestemedlem skrev:Det som er aller viktigst når man skal sammenligne de forskjellige politiske partiene er å se hva de vil gjøre når de har samme menge penger å fordele.
Dette er jo bare tull alle partier har hatt forksjellig budskjettbalanse. Venstresiden har alltid brukt mer penger enn for eksempel Høyre
Jeg vil anta at de politiske realitetene er at Norge har et vanvittig overskudd på statsbudsjettet. At mange mennesker lever under uverdig går, at folk blir trillet inn på TV stua når de skal dø, og at helsekøene vokserGjestemedlem skrev:Dette er de politiske realitetene.
Hvor har du i det hele tatt fått ideen om at alle partiene må bruke like mye penger i sine partiprogram ?
Nå er det mer med et budsjett en størrelsen som skal vedtas i Stortinget da. Så jeg vil jo anta at FRP sitt budsjett vil bli behandlet i Stortinget på lik linje med alle andre saker ..Gjestemedlem skrev:Hva vil FRP gjøre når de andre partiene ikke går med på å øke budgettene da.
Gjestemedlem skrev:Det som er aller viktigst når man skal sammenligne de forskjellige politiske partiene er å se Hvilke poster vil de ta måtte ta bort igjen fra fantasibudgettet sitt?
At et budsjett må endres er jo ikke ukjent det har jo de rødgrønne måtte gjøre også. De måtte jo reversere økningen i egenandelen og ikke øke matmomsen når de inngikkfrolik med FRP. Jeg vet det smertet deg hvorfor skal de som er syke og svake ikke betale for dette selv ?
Forståelse for dette er jo åpenbar ganske mangelfull. FRP sitt partiprogram og alternative budsjett er nettopp for å fortelle velgerne hva FRP vil gjøre hvis de kommer til makten. Ja- de vil bruke litt mer penger, men de bruker pengene på en slik måte at inflasjonen (og derfor også renten) blir lavere selv om de bruker mer pengerGjestemedlem skrev:FrP er rett og slett for feig til å fortelle velgerene dette, og i stedet for å legge frem et alternativt budgett innenfor de samme rammer som de andre partiene... så plusser de på med en haug med fantasimiliarder på sitt for å få dette til å se mer forlokkende ut.
Dette er å lure velgerene.Gjestemedlem skrev:De våger ikke vise hva de vil prioritere når de politiske realitetene innhenter dem.
[/quote]
Hvorfor mener du at budsjettet ikke lar seg gjennomføre ?
Hvilket lureri er det du snakker om .Hva er det som er rosemalt ? Og hvem er disse børsens kontrollører du snakker om ?Gjestemedlem skrev:Dette er ikke annet enn å rosemale et regnskap før det vises til aksjonærene, i håp om at børsens kontrollører ikke skal oppdage lureriet.
Da har du da i det minste fått med deg noe ..Gjestemedlem skrev:Dette er frp.
Har lyst på å spørre deg om noe her ..
Du har jo i din enfoldighet gjentatt handlingsregelen til det kjedsommelige er det slik å forstå at du mener alle norske partier skal levere alternative budskjett og at totalsummen skal være eksakt lik det handlingsregelen tilsier ? Altså ikke noe rom for endringer uansett ..?
Mvh
OMF