Etter å ha levd med MK II-varianten en stund, kan jeg bekrefte at den er en god del bedre, for å si det sånn. Mer driv, trøkk, dynamikk, klang og tredimensjonalitet. Og en helt annen bass, ikke minst.Det låter rett og slett enda mer levende og naturlig. Det er jo sånne forbedringer vi gærninger som oftest betaler mye for. Her koster det ikke mange kronene...De fleste som har testet utgående versjon, skriver at den har en lys signatur og litt lite punch. mkII er laget for å gi mer punch i bassen, noe jeg tror den har lykkes med. Med på kjøpe er mer romlig oppløsning og varmere klang. Mørk i klangen er den ikke.
Børge
Selgeren i meg vil jo naturligvis si "ja, minst!".Er den dobbelt så bra?
Hey Børge
Vet du hvorfor min audio-widget usb interface ikke vil fungere med min android telefon? Har nylig oppdatert til 5.0.1 (lollipop) akkurat samme resultat som på tidligere versjoner, ingen lyd...
Aha! Det må jeg forsøke. Hvis det funker, bør DACen min også gå. Jeg er litt for vant med at Apple krever spesial-løsninger på alt av hardware man plugger inn.Det er litt rart, altså at det er en blokkering? Kan det være problemer med firmware? F.o.m ios 7 støttes faktisk usb audio 2.0, og xmos-baserte chipset fungerer fint.
Rune audio har jeg testet. Fungerte bra helt til jeg prøvde 0.3 Alpha utagven (med qnktc dacen). Denne hadde ny utgave av linux kjernen, og skapte problemer med lyden. Den ble forvridd og metallisk. Har ikke fått testet Betaen som ligger ute nå.Kult at det låter bra hos deg!
Artig oppsett med den Apple TV1'en! Har en nyere versjon i heimen som ikke er like modde-vennlig, dessverre.
Tar gjerne imot tips om lyd-vennlige mediasenter-bokser som egner seg med USB. Har snust litt på Rune Audio, men ikke spilt på det ennå.
Børge
Mener du det er noe å hente med en bedre psu?Kult at det låter bra hos deg!
Artig oppsett med den Apple TV1'en! Har en nyere versjon i heimen som ikke er like modde-vennlig, dessverre.
Tar gjerne imot tips om lyd-vennlige mediasenter-bokser som egner seg med USB. Har snust litt på Rune Audio, men ikke spilt på det ennå.
Børge
For the AudioWidget you should use the following settings: |
- Board Type = usbi2s |
- ADC Type = none |
- Filter Type = fir (This setting controls a single GPIO pin for PCM5102) |
- Image Type = uac1_audio (or uac2_audio, see Listening to audio UAC2 above) |
- DAC Type = generic |
- Quirks = quirk_none for Windows and Mac, quirk_linux for Linux |
- IN Type = normal |
- LCD Type = hd44780 |
- OUT Type = normal |
- Log Type = none |
Det er ikke mulig å stille f.eks integer faktor slik at man slipper unna med et enkelt desimasjonsfilter/lp. Atm blir det resamplet til høyeste rate som blir rappportert av lydkortet. Dette er jo forsovet ikke store problemet da det er sox som brukes, og cpu-bruken er minimal pga sse-instruksjoner. Det fungerer helt fint å resample 352 til 2 forskjellige xmos-baserte dacer som går opp til 32/192, det funker også fint med 2 pcm27xx baserte dacer som går opp til 16/48. Men henry audio hakker altså ved resampling fra 352 til 192, men ikke fra 352 til 48. Svært merkelig. Dette må da kunne være en mulig bug et eller annet sted eller?
24 bit ble avspilt men med støy, 32 bit versjonen låste spilleren så jeg måtte restarte den få å lyd igjen.Minutten: kan du prøve å avspille : http://www.msbtech.com/support/32_384k_PerfectTest.wav og http://www.msbtech.com/support/24_384k_PerfectTest.wav Du kan jo også prøve å oppgradere firmware. Tviler på du har en eneste fil som er i DXD utenom den testfilen, men det er ikke poenget![]()
Ikke for øyeblikket.Kan du prøve å streame fra Minimserver?