Supertramp skrev:
Blander du ikke epler og pærer her? Vet du med sikkerhet at jentene som har anklaget har en ikke-sak?
Det er vel ganske veldokumentert etterhvert at dette er en ottarspøk gone bad.
http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http:/rixstep.com/1/20101001,01.shtml
Angrepene på Paypal, MC, VISA er jo ganske så reelle - det fikk vi bekreftet med selvsyn.
Ja de er reelle nok. Men det er en motreaksjon på USAs cyberterrorisme og forsøk på å kneble det frie ord. Det er mange mennesker rundt på nettet som ikke deler de totalitære drømmene om det totale lydighetssamfunnet.
Siden aksjonistene ikke har de samme maktmidler å utøve mot kreditkortselskapene som CIA og Washington, så brukes de midler man har til rådighet. Svik skal koste, penger for eierne og godvilje fra mennesker og forbrukere i den frie delen av verden.
Når Mastercard går fra å være en uavhengig betalingsformidler til å bli et instrument for amerikansk kontroll over og sensur av informasjonsflyten på Internet , så er de på vei til å bli noe helt annet. Da må folk reagere. Den beste måten å vise dette på er kanskje å bruke andre betalingstjenester i julehandelen. Hvis nok mennesker lar Masterkortet sitt ligge i desember så vil det være en fredelig aksjon som svir godt. Nettangrep er vel i bunn og grunn like usympatisk enten det er CIA eller sinte ungdommer som står bak.
Bruk bank accept til julehandlene i år i stedet, og la Masterkortet ligge hvis det ikke er påtrengende nødvendig å bruke det.